طراحی نما برای مغازه ها چگونه است؟

طراحی نما برای مغازه ها چگونه است؟

طراحی نما برای مغازه ها چگونه است؟

همیشه در بحث طراحی نما می بایست به تمام بخش ها توجه شود. همانطور که طراحی نما در یک ساختمان مسکونی باعث جلب نظر مخاطبان و خریداران احتمالی می شود، در املاک اداری معنی و مفهوم یک ساختمان اداری را می رساند، در بخش تجاری نیز بسیار تاثیر گذار است. طراحی نما و دکور در مغازه ها و واحد های صنفی تعیین کننده ورود نوع خاصی از مخاطبان و در کل جلب نظر مشتریان می گردد. هر فردی در خرید های روزانه ممکن است از ۴ الی ۵ مغازه خرید نماید. برخی از مردم خرید های خود را به صورت هفتگی انجام می دهند و ممکن است در هفته از ۱۰ مغازه ی مختلف مایحتاج زندگی را تهیه کنند. توجه به طراحی نما و طراحی دکوراسیون داخلی در مغازه ها باعث ایجاد تبلیغات مثبت و در نتیجه جذب مردم می شود.

طراحی نما
طراحی نما

در طراحی نما به محصول توجه کنید:

مغازه شما در چه صنفی فعال است. شما فروشنده چه اجناسی هستید. اولویت یک شرکت طراحی نما برای مغازه شما این است که با توجه به نوع صنف شما و محصولی که عرضه می کنید طرحی خاص را ارئه دهد. به عنوان مثال فروشندگان لوازم خانگی می توانند از طرح هایی که در این زمینه جذابیت بیشتری دارد استفاده کنند. معمولاً استفاده از متریال سفید مانند سنگ در کنار کامپوزیت نقره ای که رنگ اصلی در لوازم خانگی است این جذابیت را دو چندان می کند. منظور از طرح اولیه خطوط اصلی در طراحی نما است که باعث ایجاد المان و شخصیت در طرح می شوند. طراح می تواند ورودی مغازه شما را به زیبایی طراحی نماید.

طراحی نما
طراحی نما

بین طراحی نما و دکور مغازه هماهنگی ایجاد کنید:

همانطور که شما هم می دانید طراحی نما برای مغازه می بایست با دکوراسیون داخلی هماهنگی داشته باشد. دلیل این امر این است که مردم و خریداران احتمالی اجناس شما بوسیله دیدن و لمس کردن این هماهنگی وارد مغازه می شوند. به طور حتم هیچ کس از آشفتگی و بهم ریختگی خوشش نمی آید. شما ابتدا می بایست مخاطبان خاص را ترغیب کنید که وارد فروشگاه شوند و سپس سعی کنید تا آنها از محصولات شما خرید نمایند.

شما می توانید طراحی نما را با دکوراسیون داخلی مغازه از طریق خطوط عمودی و افقی هماهنگ کنید. همگون سازی هم به لحاظ رنگ امکان پذیر است و هم به لحاظ طرح. بستگی به ذوق و سلیقه طراح دارد تا چه کنتراسی را برای ایجاد تعادل بین طراحی نما و طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کند. می توانید در طراحی نما از رنگ های گرم استفاده کنید و طراحی داخلی را با رنگ های بی طرف خلق کنید. قفسه ها و فرم قرار گرفتن آنها نیز در ایجاد این هماهنگی و جذب مخاطب موثر است.

طراحی نما
طراحی نما

از تکنولوژی کمک بگیرید:

یکی از راهکارهای ایجاد انگیزه در مخاطبان برای خرید از مغازه ی شما استفاده از تکنولوژی در طراحی نما است. شما در ابتدا بسته به اینکه چه محصولی عرضه می کنید و محصول شما چقدر لوکس است می توانید از درب های اتوماتیک استفاده کنید. درب های اتوماتیک در اندازه های استاندارد در بازار وجود دارند و شما نیز می توانید در اندازه های دلخواه سفارش دهید. استفاده از تابلو های تبلیغاتی در بالای طراحی نما و کمک گرفتن از امکانات روز تابلو سازی می تواند هر چه بیشتر اعتماد مشتریان را جلب نماید.

طراحی نما
طراحی نما

یکی از راهکارهایی که بیشتر در مغازه های شیرینی فروشی و بوتیک دیده می شود استفاده از پرده هواست. دستگاهی که بالای درب ورود و خروج نصب می شود و کارش حفظ شرایط دمایی در داخل مغازه است. اینکار بوسیله هوادهی یا سرعت بالا انجام می شود و از هدر رفتن دمای آسایش در مغازه جلوگیری می کند. در واقع یک پرده ی هوایی در محل ورود و خروج ایجاد می کند. همچنین شما می توانید از نورهای سلنگی برای جلب نظر اولیه خاطبان استفاده کنید. طراحی نما برای مغازه ی شما با کمک این ابزار و راهکارهای جانبی شما را به هدفتان می رساند و شما فروش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

شرکت سیتاک مشاور و طراح در زمینه طراحی نما و طراحی دکوراسیون داخلی واحد های تجاری است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :