طراحی نما برای یک جایگاه سوخت

طراحی نما برای یک جایگاه سوخت

طراحی نما برای یک جایگاه سوخت

اجازه دهید از طراحی نما برای پروژه های مسکونی، اداری و تجاری فاصله بگیریم و به طراحی نما برای مکان هایی دیگر نیز بپردازیم. سیتاک امروز در مورد طراحی نما ویژه جایگاه های سوخت با شما صحبت می کند. اگر می خواهید در این مورد اطلاعاتی داشته باشید با سیتاک همراه باشید.

همه چیز از ورودی شروع می شود:

در اروپا و دیگر کشورهای غربی اهمیتی که به طراحی نما در پروژه های اجتماعی و عمومی داده می شود قابل انکار نیست. در اروپا جذابیت های بصری در بطن شهرها دارای اهمیت است. هیچ یک از مناظر و نماها بدون فکر و کار کارشناسی انتخاب و اجرا نمی شوند. شما ساختمانی را پیدا نمی کنید که به لحاظ بصری تضاد فاحشی را ایجاد کرده باشد. فروشگاه های عمومی و زنجیره ای، رستوران های بین راهی و جایگاه های عرضه سوخت از جمله مکان هایی هستند که برای طراحی پلان و نقشه ی آنها زمان گذاشته می شود. خداروشکر چند سالی است که در تهران نیز اهمیت دادن به طراحی نما در این فضاها آغاز شده است. همانطور که گفته شد همه چیز از ورودی آغاز می شود. برای یک جایگاه سوخت شما می بایست ابتدا فکری برای ورودی جایگاه کنید. شما می توانید طراحی نما جایگاه سوخت را به گونه ای انجام دهید که علاوه بر هماهنگی با دیگر فضاهای شهری در اطراف، جذابیت بصری نیز به همراه داشته باشد. طراحی نما برای جایگاه سوخت از چند بخش ورودی، سر درب و فواصل توقف گاه ها تشکیل می شود. به تمام این بخش ها در طراحی نما می بایست توجه شود.

جایگاه سوخت
جایگاه سوخت

طراحی نما در فاز سر درب:

پس از اینکه طرح ورودی جایگاه را از روی اندازه های واقعی مدل گردید نوبت به انتخاب طرح برای سر درب جایگاه می رسد. معمولاً جایگاه های عرضه سوخت در کشور از تبلیغات و نوشتن نام جایگاه استفاده می کنند. این عمل یکی از مرسوم ترین اقدامات است. ولی شما می بایست به عنوان طراح تدبیری اندیشه کنید تا علاوه بر جانمایی مناسب برای تبلیغات، طرح خاصی را برای سر درب به عموم مردم عرضه کنید. در این زمان می توانید با استفاده از متریال های سبک اقدام به نماد سازی کنید. یادتان باشد چون در مورد طراحی نما برای مکان عمومی صحبت می کنیم می بایست متریال های شما برای نماد سازی از نوع متریال سبک باشد. شما می توانید از آلمینیوم نما یا همان کامپوزیت استفاده کنید. معمولاً ارتفاع جایگاه های سوخت اندازه های تثبیتی ندارند و وابسته به فضا قابل تغییر هستند. ولی معمولاً ارتفاع مناسب بین ۴ الی ۷ متر برای یک جایگاه سوخت می باشد.

جایگاه سوخت
جایگاه سوخت

فاصله ها را رعایت کنید:

یکی از پارامترها برای طراحی نما ویژه جایگاه عرضه سوخت رعایت کردن صحیح فاصله ها در جایگاه است. شما می بایست در طرح های فنی و مهندسی قبل از اجرا فضای مورد نیاز برای گردش هر اتومبیل پای نازل های سوخت را در نظر بگیرید. حتماً برای جایگاه های سوخت بین راهی فضاهایی برای استراحت و توقف های کوتاه نیز در نظر بگیرید. طراحی نما برای جایگاه های سوخت نیز نیاز به اطلاعات کامل از ضوابط مهندسی و شهری دارد.

جایگاه سوخت
جایگاه سوخت

شرکت سیتاک طراح و مشاور در انواع نماهای کلاسیک، مدرن و تلفیقی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :