طراحی نما به صورت تمام آجری

طراحی نما به صورت تمام آجری

طراحی نما به صورت تمام آجری

همانطور که می دانید طراحی نما تعیین کننده هویت ساختمان شماست. شخصیت و جذابیت ساختمان شما وابسته به طرحی است که انتخاب و اجرا می کنید. هر چه بتوانید طراحی نما را متناسب تر با کاربری ساختمان خود و ساختمان های مجاور در گذرتان انتخاب نمایید موفق تر خواهید بود. خلق شخصیت ساختمان و پروژه ی ساختمانی، خواه مسکونی باشد یا اداری منوط به انتخاب طرحی مناسب و سپس اجرایی بی عیب و نقص است. یکی از راه هایی که می توانید برای بهتر شدن نمای ساختمان خود انجام دهید این است که از گروه ها و شرکت های تخصصی طراحی نما مشورت بگیرید. سیتاک امروز قصد دارد تا در مورد نماهای تمام آجری با شما صحبت کند. با سیتاک همراه باشید. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن دو سبک رایج در طراحی نما می باشد.

طراحی نما
طراحی نما

چرا آجر؟

آجر از قدیمی ترین متریال های ساختمانی محسوب می شود. آجرها از دیرباز جایگاه خود را در معماری سنتی ایران باز کرده و همچنان پا پس نکشیده اند. آجر تنها در یک دوره چند ساله کمی دچار افول شد و سپس با ورود دستگاه ها و تکنولوژی روز دوباره به عرصه ساختمان سازی کشور برگشت. آجر بدلیل قدمتی که دارد همیشه یک حس نوستالژیک را با خود خواهد داشت. مخصوصاً که از آجر در نمای ساختمان استفاده شود. آجرهای نما در گذشته بسیار محدود بودند. هم به لحاظ طرح و هم به لحاظ ابعاد و اندازه. حتماً آجرهای ۳ سانتی را یادتان هست.

طراحی نما
طراحی نما

 این آجرها چند سالی به عنوان متریال مخصوص نما به بازار آمدند و با استقبال خوبی هم روبرو شدند. از این رو شرکت های تولید کننده آجر با وارد کردن تکنولوژی روز جهان در صنعت ساخت آجر توانستند طرح های بسیار متنوعی را به این متریال مهم و ارزشمند هدیه دهند. اگز تنوع طرح را هم در نظر نگیریم به لحاظ رنگ بندی نیز انقلابی در این صنعت رخ داد. حال با توجه به تنوع در طرح و رنگ و اندازه هایی که امروز آجر دارد دست شما باز است تا بتوانید نمای ساختمان خود را به صورت تمام آجر کار کنید. البته یادتان باشد قبل از پذیرفتن طرح از جانب شرکت طراحی نما، آگاهی خود نسبت به ضوابط منطقه را بالا ببرید. زیرا ممکن است نماهای تمام آجری به تایید و تصویب منطقه شهرداری نرسد.

طراحی نما
طراحی نما

بافت و رنگ و چیدمان آجر:

معمولاً در نماهای تمام آجری آیتم های زیادی هستند که در زیبایی نمای ساختمان شما تاثیر گذار هستند. شما می خواهید تمام سطح نمای ساختمان خود را با آجر کار کنید و این ممکن است نمای ساختمان را به سمت یکنواختی بکشاند. سیتاک مشاور شماست تا اجازه ندهد این اتفاق بیفتد. شما می توانید با خرید چند طیف مختلف آجر و با چیدمان صحیح آنها در طرح از این مسئله جلوگیری کنید. اگر طرح شما طرحی خاص است می تئانید آنرا با چیدمانی متفاوت اجرا کنید. چیدمان آجرها در نماهای ترکیبی باعث زیبایی در نمای ساختمان می شود. ولی در نماهای تمام آجری همه چیز برای زیبایی نمای ساختمان چیدمان آجرها است.

طراحی نما
طراحی نما

 شما می توانید آجرها را به صورت افقی و عمودی جوری بچینید که خود این چیدمان طرح دار باشد. البته بافت آجرها نیز تقریباً همانکاری است که شما در زمان طراحی نما با چیدمان انجام می دهید. با این تفاوت که بافت آجرها را در اجرای نما و با توجه به رنگی که در طرح پیشبینی شده است کار می کنید. نماهای آجری می توانند بی روح باشند یا اینکه بسیار لوکس از آب در بیایند. این تفاوت بستگی به طرح و اجرا دارد. امروزه بیش از ۲۰ نوع رنگ مختلف برای متریال آجر در بازار وجود دارد که شما می توانید از ۳ رنگ و اندازه ی آن استفاده کنید و علاوه بر ساخت نمایی سنتی مدرن، حس نوستالژی را هم به نمای ساختمان خود تزریق کنید.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع نما در سبک های مختلف

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :