طراحی نما به کمک آجر و سنگ

طراحی نما به کمک آجر و سنگ
طراحی نما با آجر

طراحی نما با آجر و سنگ

امروز سیتاک قصد دارد در مورد طراحی نما ترکیبی یا طراحی نما مدرن با شما صحبت کند. کاربری ساختمان شما چیست؟ آیا طراحی نما به سبک مدرن برای ساختمان شما مناسب است؟ قبل از اینکه نسبت به سبک نمای ساختمان خود تصمیم گیری کنید می بایست اطلاعاتی در مورد ضوابط کمسیون تایید نمای شهرداری منطقه خود داشته باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

شما می بایست بدانید که کدامیک از سبک های طراحی نما را می توانید از شهرداری تایید بگیرید. به هر حال نماهای مدرن نماهایی هستند که از ترکیب دو یا ۳ متریال مختلف ساخته می شوند و دارای وزن بصری و هماهنگی در قالب هستند. با سیتاک همراه باشید تا در این مورد با یکدیگر صحبت کنیم. طراحی نما کلاسیک از سبک های دیگر طراحی نما محسوب می گردد.

طراحی نما با سنگ

کدام آجر کدام سنگ؟

زمانی که تصمیم به طراحی نما به سبک مدرن گرفتید و مطمئن شدید که کمسیون نمای منطقه نیز با شما موافق است، می بایست نوع آجر و سنگ مورد نظر خود را مشخص کنید. شرکت های متخصص طراحی نما در این زمینه به شما مشاوره های لازم را می دهند. طرح اولیه را آماده می کنند و سپس بر اساس سلیقه ی شما نسبت به انتخاب نوع مشخصی از آجر و سنگ اقدام می کنند.

در این مرحله شما ابتدا در مورد طرح آماده شده برای نما نظر می دهید. کلیات آنرا تایید می کنید و سپس با کمک طراح به انتخاب رنگ بندی و نوع متریال ها می پردازید. اینقدر آجر و سنگ را در طراحی ۳ بعدی تغییر می دهید تا به ترکیب مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 البته چند حالت بیشتر وجود ندارد که همه چیز به استاندارد های نمای ساختمان مدرن نزدیک شود. شما نیز از همان حالات پیروی خواهید نمود. تکلیف آجرها مشخص است. رنگ آجر طبیعی قرمز یا قهوه ای سیر است. شما می توانید از همین طیف طبیعی در رنگ آجرها استفاده کنید یا اینکه آجرهایی با رنگ های دیگر را برای نما در نظر بگیرید.

انتخاب با شما و البته طراح نمای شماست. آجرهای زرد، پرتغالی، سیاه و قرمز و جگری نیز در بازار وجود دارند. شما می بایست بر اساس سنگی که در نمای مدرن اولویت شماست، رنگ آجرها را نیز انتخاب کنید.

طراحی نما با سنگ

سنگ سفید، نمای مدرن:

 در دسته بندی سنگ ها نیز تکلیف مشخص است. اگر می خواهید نمای ساختمان شما باز باشد می بایست از سنگ های روشن استفاده نمایید. سنگ های تراورتن کرم و سفید در حالات موج دار و بی موج برای نماهای مدرن مناسب هستند. در کنار سنگ های تراورتن سفید یا کرم آجرهای قرمز و قهوه ای تیره نیز بسیار زیبا می شوند.

شخصیتی که نمای مدرن به ساختمان شما می دهد را می بایست با انتخاب صحیح متریال ها حفظ کرد. هر متریال و هر رنگ در نمای ساختمان می تواند به کلی معنی و مفهوم طرح اولیه را تغییر دهد. بنابراین در این زمینه منظور طراح بسیار حائز اهمیت است.

گاهی ممکن است شما بخواهید از رنگ های دیگری برای متریال سنگ در نمای ساختمان استفاده کنید. در این صورت توصیه می شود پایه ی اصلی و وزن نمای ساختمان را روی آجرها بیاندازید.

در این صورت حداقل بافت سنتی نمای مدرن ساختمان شما رعایت می شود. شما می توانید با هماهنگی وزنی در چیدمان آجرها و سنگ بخش های مختلف یک نما را از سنگ و آجر کار کنید. در عین حال همبستگی در نمای ساختمان را نیز حفظ کنید. آجرها وظیفه سنگینی را در نماهای مدرن به عهده دارند و آنهم حفظ تعادل در بافت و وزن نما است.

طراحی نما با سنگ سفید

قاب پنجره ها، رنگ تیره:

یکی دیگر از پیشنهاداتی که سیتاک برای نماهای مدرن ارائه می کند این است که شما با آجرهای تیره در بافت های عمودی یا سنگ های سیاه، قاب پنجره ها را کار کنید. اینکار باعث می شود نمای ساختمان شما بیشتر به شخصیت یک نمای مدرن نزدیک شود. قاب بندی ها در طراحی نما بسیار مهم هستند مخصوصاً زمانی که نمای مدرن با سنگ و آجر مورد نظر شماست.

شما می توانید روی نقاط کانونی یا خطوط عمودی و افقی در طرح را نیز با متریال تیره کار کنید. نگران نباشید. ساختمان شما زشت نمی شود. زیرا متراژ زیادی را زیر اجرای متریال تیره نمی برید. در نمای مدرن همه چیز باید در تعادل باشد.

با توجه به مطالب گفنه شده  مهندسین گرامی در معماری و طراحی ویلا یا ساختمان میتوانند نوع طراحی نمای خود را با توجه به سلیقه خریدار معماری منطقه مورد نظر شرایط جوی پیاده سازی کنند.

شرکت سیتاک طراح، مشاور و مجری انواع نمای ساختمانی همراه با اخذ تایید از شهرداری منطقه است

طراحی نما با سنگ

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *