طراحی نما تابعی از طراحی معماری

طراحی نما تابعی از طراحی معماری

طراحی نما تابعی از طراحی معماری

همانطور که می دانید بعد از طراحی معماری که در آن تک تک فضاهای مفید آپارتمان مشخص می شود، طراحی نما جایگاه ویژه ای دارد. طراحی نما معرف شخصیت ساختمان و نوع ساخت آن است. معرف سازنده و نحوه ی اجرای پروژه است. بنابراین هر چه در طراحی نما به صورت اصولی تر اقدام شود ساختمان شکل و رنگ بهتری پیدا می کند. ساختمان شما تابعی از تعاریف معماری در نقشه ها و طراحی نما است. سعی کنید بر اساس داشته های خود در نقشه معماری اقدام به طراحی نما کنید. سیتاک امروز قصد دارد تا در مورد نقش معماری در طراحی نما با شما صحبت کند. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما
طراحی نما

فضاهای اصلی در نما کدامند:

حتماً شما بهتر از من می دانید که تمام فضاها بجز حمام و سرویس های بهداشتی را می توان در بخش نمای ساختمان جانمایی کرد. فضاهایی مانند آشپزخانه، پذیرایی و اتاق خواب ها از جمله فضاهای رایج در جانمایی طراحی نما هستند. در نقشه های معماری وابسته به اینکه کدام فضا به انتخاب معمار در نمای اصلی جای دارد، بحث طراحی نما را دچار چالش می کند. طراحی نما برای هر کدام از این بخش ها با توجه به قرارگیری پنجره ها و نورگیرها انجام می شود. برای فضای آشپزخانه یک پنجره ساده به عنوان نورگیر کفایت می کند.

طراحی نما
طراحی نما

برای فضای اتاق پذیرایی وابسته به متراژی که در نمای اصلی جای دارد می توان از ۲ پنجره قدی استفاده کرد. برای فضای اتاق خواب ها نیز در نظر گرفتن تراس محتمل ترین گزینه خواهد بود که طراح نما بر اساس آن اقدام به طراحی نما می کند. اندازه های نقشه معماری در بخش نما مهم ترین نقطه طراحی نما است. طراح بر اساس اندازه های نقشه معماری طراحی نما مناسب را انجام می دهد. ممکن است در اجرا کمی اندازه های نقشه ای با اندازه های اصلی تفاوت داشته باشد که در این صورت طراح نما اقدام به برداشت اندازه های جدید می نماید.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی و اجرای انواع نما است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

دکوراسیون مغازه

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :