طراحی نما خلاقانه بوسیله آجر

طراحی نما خلاقانه بوسیله آجر

طراحی نما خلاقانه بوسیله آجر

آجر از قدیمی ترین متریال طراحی نما است. جزو اصلی ترین متریال معماری سنتی ایران محسوب می شود. این امر بدلیل مواد اولیه بسیار ساده و در دسترس آجر است. خاک و تبدیل آن به خشت و سپس پخته شدن آن در کوره، آجر های طراحی نما در سبک معماری سنتی ایران را شکل می داد.

طراحی نما آجری
طراحی نما آجری

نماهای بسیار زیبا و فوق العاده ای بوسیله آجر شکل گرفته اند. ولی امروز جایگاه آجر در طراحی نما شهری کمی سست شده است. البته همچنان از آجر در طراحی نما استفاده می شود ولی به نظر می رسد جای طرحی خلاقانه که به زنده نگه داشتن این متریال قدیمی و ارزشمند کمک کند، خالی است.

طراحی نما آجری
طراحی نما آجری

در طراحی نما مدرن به راحتی و فقط با داشتن کمی ذوق معمارانه می شود از آجر کمک گرفت و طرح هایی پدید آورد که در نوع خودش بی نظیر باشد. ساختمان های لوکس شهرمان ترجیح می دهند بر پیکره ی خود از سنگ های ساختمانی گران قیمت استفاده کنند. این امر از روی ضعف طراحان در طراحی نما ایجاد شده است. جایی که طراح محدود به استفاده از یک متریال می شود.

طراحی نما آجری
طراحی نما آجری

برای ساختن طراحی نما خلاقانه بوسیله آجر نوع چیدمان و بافت آجرها بسیار مهم است. متریال شما تغییری نکرده است. شما همان آجر را در اختیار دارید که قرن ها از آن به عنوان متریال اصلی در طراحی نما استفاده میشده است. اینکه شما چگونه و با چه ظرافتی آجرها را در کنار یکدیگر قرار می دهید تعیین کننده است. بافت و چیدمان آجرها و اینکه آیا بتوان از آجر به عنوان نقاط کانونی در طراحی نما استفاده کرد یا خیر مهم است.

طراحی نما آجری
طراحی نما آجری

شما برای استفاده از آجر در طراحی نما می بایست به ترکیب رنگ ها نیز توجه کنید. اگر در نماهای ترکیبی قصد استفاده از آجر را دارید، بهتر است درصد مشخصی از کل نما را به آجر اختصاص دهید. این میزان استفاده از آجر می تواند پراکنده باشد. شما می توانید به صورت اشکالی هندسی از آجر نیز استفاده کنید. شکل دهی و ایجاد قاب های دور پنجره ها بوسیله آجر از دیگر مکان هایی است که می توانید از آجر استفاده کنید.

طراحی نما آجری
طراحی نما آجری

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :