طراحی نما در ساختمان های بلند مرتبه

طراحی نما در ساختمان های بلند مرتبه

طراحی نما در ساختمان های بلند مرتبه

طراحی نما برای ساختمان های مسکونی با یک سبک و روش انجام می شود و برای ساختمان های بلند مرتبه نیز با سبک و روشی دیگر. کلیات طراحی نما برای تمامی ساختمان های یکی است. شما بر طبق ضوابط طراحی نما می توانید اقدام به طراحی کنید. طرح شما می بایست دارای خلاقیت و هر چه بیشتر نزدیک به ضوابط شهرداری باشد.

طراحی نما برج
طراحی نما برج

نماد سازی

برای ساختمان های بلند مرتبه هیچ چیز به اندازه ی نماد سازی دارای اهمیت نیست. شما می بایست برای ساختمان هایی که از یه حدی بیشتر دارای ارتفاع می باشند عمل نماد سازی را تمام و کمال و بدون اشتباه انجام بدید. نماد سازی تمام هویت ساختمان های بلند مرتبه است. شما می توانید در مرحله طراحی معماری شکل و شمایل ساختمان بلند مرتبه را به طوری قرار دهید که در بخش نماد سازی به مشکل نخورید.

طراحی نما برج
طراحی نما برج

نماد سازی چیست؟

نماد سازی به خلق المانی در طراحی گفته می شود که بلافاصله پس از دیدن از طرف مخاطبان تایید و باعث جذب آنان شود. این المان می تواند الهام گرفته از طبیعت، صنعت و یا هنر باشد. مهم این است که خلق نماد برای طراحی نما با فکر و قصد قبلی انجام گیرد. طراحانی هستند که نماد سازی در طراحی نما را وابسته به الهاماتی که دریافت می کنند، می دانند. بدون فکر و برنامه و حتی تعریف نما، نمی شود عمل نماد سازی را به درستی و کامل انجام داد.

طراحی نما برج
طراحی نما برج

طراحی در ساختمان های بلند

همانطور که می دانید هماهنگی بین طرح نما و معماری داخلی در تمامی ساختمان ها امری مهم و ضروری است. شما می بایست از طراحتان بخواهید تا بر اساس معماری صورت گرفته اقدام به طراحی نما کند. ساختمان های بلند مرتبه دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. عموماً جزئیات در آنها از اهمیت کمتری برخوردار است. طراحی نما در این پروژه ها بیشتر تابع رعایت ضوابط در کنار خلاقیت و نگاه به کلیات طرح است. کلیات طرح مانند تاج ها و فضاهای بین طبقات است که اهمیت بیشتری دارد. هر چه برجسته سازی در اینگونه نماها بیشتر صورت بگیرد طراحی نما بارز تر خواهد بود.

طراحی نما برج
طراحی نما برج

 

شرکت سیتاک طراح، مشاور و مجری انواع نما در سبک های مختلف

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :