طراحی نما در ساختمان های کوچک

طراحی نما در ساختمان های کوچک

طراحی نما در ساختمان های کوچک

پیرو مقالات و مباحث قبلی در زمینه طراحی نما، سیتاک امروز قصد دارد در مورد طراحی نما در ساختمان های کوچک با شما صحبت کند. منظور از ساختمان های کوچک ساختمان هایی است که با عرض ۱۰ متر و در ۴ یا ۵ طبقه ساخته می شوند. این ساختمان ها در طراحی نما مانند دیگر ساختمان ها هستند با این تفاوت که طراحی نما در آنها کمی حساس تر است. زیرا شما می بایست با طراحی نما جلوه ای به ساختمان دهید که بتواند مخاطبان را در دید اول جذب کند.

طراحی نما
طراحی نما

تاثیر طراحی نما در فروش:

همانطور که می دانید نمای خارجی در ساختمان اولین نقطه ای است که هر مخاطب آنرا می بیند. بنابراین یکی از حساس ترین بخش های ساختمان سازی است. شما با یک طراحی نما حرفه ای می توانید دغدغه های خود در فروش آپارتمان را برطرف سازید. یادتان باشد در ساختمان های کوچک نیازی به نماد سازی نیست. بیشتر خلاقیت در اینگونه ساختمان ها به کار می آید. جایی که شما با ترکیب و تلفیق متریال های نما می توانید زیبایی را در طراحی نما ایجاد کنید. اگر ساختمان شما در بخش طراحی نما خوب عمل کند نیازی به تبلیغات فراوان برای فروش آپارتمان ها نخواهید داشت. هر شخصی دوست دارد در بهترین ساختمان محله به لحاظ ظاهری زندگی کند. شما با طراحی نما این امکان را به مشتریانتان می دهید.

طراحی نما
طراحی نما

ترکیب متریال ها در طراحی نما:

در ساختمان های کوچک طراحی نما وابسته به سلیقه و ذوق طراح است. طراح می تواند متریال های چوب ترموود، سنگ تراورتن و آجر را چنان با هم ترکیب کند که طرحی بی نظیر را پدید آورد. پیشنهاد سیتاک این است که برای ساختمان های کوچک از طراحی نما ترکیبی استفاده شود. دست شما در این نوع طراحی بازتر است. شما می توانید قاب پنجره ها را در نما از آجر کار کنید و به صورت یکی در میان، فاصله بین طبقات را چوب ترموود در نظر بگیرید و مابقی فضاها را از سنگ تراورتن استفاده کنید. ترکیب رنگ ها در متریال نیز بسیار مهم است. سنگ تراورتن کرم، چوب ترموود قهوه ای روشن و آجر قرمز ترکیب زیبایی را در طراحی نما ایجاد می کند.

طراحی نما
طراحی نما

جان پناه در طراحی نما:

برای فضای جان پناه معمولا از سنگ استفاده می شود. جان پناه حد فاصل بین طبقه آخر تا آخرین نقطه ی نمای ساختمان است. از روی بام این فضا جهت جلوگیری از خطرات جانی ساکنین در نظر گرفته شده است. به همین دلیل نیز به جان پناه معروف است. ولی شما از بیرون ساختمان جان پناه را به صورت نقطه بالایی نما می بینید. این فضا هم در محاسبات طراحی نما آورده می شود.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور و مجری انواع طراحی نما در سبک های کلاسیک، مدرن، ترکیبی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :