طراحی نما در ساختمان های ۲ نبش

طراحی نما در ساختمان های ۲ نبش

طراحی نما در ساختمان های ۲ نبش

یکی از ملاک های اصلی در خرید ملک کلنگی، برای اکثر سرمایه گذاران و سازندگان تهران ۲ کله بودن ملک است. ۲ نبش بودن ملک به این معنی است که زمین از ۲ گذر مختلف بر می گیرید. در واقع ملک، سر نبش و محل تلاقی ۲ کوچه واقع شده است. این خصیصه ملک موجب افزایش قیمت نسبت به سایر املاک منطقه می شود. سازندگانی که به اینگونه ملک ها علاقه دارند حتماً به ارزش اینگونه پلاک ها در بحث طراحی نما واقف اند. در طراحی نما بخصوص بحث نماد سازی ۲ نبش بودن ملک از اهمیت زیادی برخوردار است.

طراحی نما
طراحی نما

طراحی نما مدرن بهتر است یا کلاسیک

طراحی نما برای املاک ۲ نبش کمی حساس تر است. شما با در نظر گرفتن گذرهای ملک می بایست نسبت به طراحی نما به صورت صحیح اقدام نمایید. شما در اینگونه ملک ها می توانید از هر سبکی در طراحی نما استفاده کنید. طراحی نما مدرن خصوصیات و طرفداران خاص خود را دارد و طراحی نما کلاسیک نیز دارای زیبایی منحصر به خود است. ولی توصیه سیتاک برای املاک با کاربری مسکونی که دارای ۲ نبش هستند استفاده از طراحی نما به صورت مدرن است. زیرا شما می توانید از چندین متریال در طرح اولیه استفاده کنید. آنها را با هم و در کنار هم ببینید. زیبایی کار و هنر طراح را در چند طرح محک بزنید و در نهایت بهترین و شکیل ترین طرح را برای ساختمان در نظر بگیرید.

طراحی نما
طراحی نما

نماد سازی در طراحی نما

برای املاک ۲ نبش بیش از املاکی که دارای یک گذر هستند می توانید به نماد سازی فکر کنید. بستگی دارد که زمین ملک شما چند متر باشد و شهرداری مجوز ساخت چند طبقه را به شما داده باشد. هر چه ارتفاع شما بیشتر باشد نماد سازی جنبه حساس تر و مهم تری پیدا خواهد کرد. شما می توانید نمادی را برای ساختمان خود در نظر بگیرید با این علم که از فواصل دور هم قابل رویت است. شما می توانید از ۲ طرف نمای ساختمان خود استفاده کنید. طرحی را در نظر بگیرید که بتوانید از هر دو طرف به صورت ادامه دار اجرا کنید. طراحی نما می تواند طرحی باشد که به صورت هماهنگ در ۲ طرف ساختمان اجرا می شود.

طراحی نما
طراحی نما

هماهنگی در استفاده از متریال

برای ساختمان های ۲ نبش این نکته را در نظر بگیرید که هیچ جیز به اندازه هماهنگی متریال های مورد استفاده در طراحی نما مهم نیست. شما ممکن است در اینگونه املاک از ۳ متریال استفاده کنید. یادتان باشد اولاً این متریال ها می بایست با یکدیگر همگونی داشته باشند و در حد معینی از متراژ نما کار شده باشند. ثانیاً با دیگر نماهای مجاور و داخل گذر دارای هماهنگی باشد. نماهایی که خیلی دارای تضاد با ساختمان های اطراف باشند ممکن است به خوبی دیده نشوند.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک طراح و مجری انواع نما کلاسیک، مدرن و ترکیبی همراه با اخذ تاییدیه از شهرداری تهران

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :