طراحی نما در مجتمع های تجاری

طراحی نما در مجتمع های تجاری

طراحی نما در مجتمع های تجاری

همانطور که می دانید طراحی نما از شاکله های اصلیه یک ساختمان است. ماهیت ساختمان شما خواه اداری یا مسکونی باشد، خواه تجاری وابسته به طراحی نما است. طرحی که طراح نما خلق می کند به صورت مستقیم روی مخاطبان و شکل گیری ذهن آنها از کاربری ساختمان تاثیر گذار است. امروز سیتاک قصد دارد در مورد طراحی نما در مجتمع های تجاری با شما صحبت کند.

طراحی نما تجاری
طراحی نما تجاری

پروژه ها و ساختمان های تجاری می بایست به لحاظ ظاهر و طراحی نما به گونه ای باشند که بتوانند به تنهایی عمل جذب مخاطبان را انجام دهند. مردم با سلایق مختلف به سمت طرح نما کشیده شوند. هر چه طراحی نما در مجتمع های تجاری جذاب تر و زیباتر باشد موفقیت کسب و کار در آن پاساژ تضمین شده تر است. امروزه از طرح های خلاقانه برای طراحی نما در مراکز تجاری کمک بیشتری گرفته می شود.

طراحی نما تجاری
طراحی نما تجاری

بهترین متریال برای شکل گیری طراحی نما تجاری چیست؟

متریال ها و مصالح زیادی هستند که بتوان با ترکیب و تلفیق هماهنگ آنها طرحی خلاقانه و نو را خلق کرد. از جمله این متریال می توان به شیشه اشاره کرد. مغازه هایی که در ضلع اصلی مراکز تجاری قرار گرفته اند نیاز به دیده شدن از معبر را دارند. بنابراین هم برای ایجاد دید مناسب برای مغازه های اصلی در نما و هم ساختن طرحی فوق العاده چشم گیر استفاده از شیشه ضرورت دارد. طراح با قرار دادن مربع های شیشه ای در کنار هم اقدام به خلق طراحی نما می کند. معمولاً رنگ شیشه ها در مواقعی که نیاز به دید عمقی است سفید یا بی رنگ در نظر گرفته می شود. شیشه های مشکی رنگ برای ترکیب با شیشه های بی رنگ بسیار مناسب هستند. زیرا بازتاب بهتری از نور خورشید را در پی خواهند داشت.

طراحی نما تجاری
طراحی نما تجاری

شما می توانید در کنار استفاده از شیشه از سنگ های ساختمانی تراورتن نیز کمک بگیرید. انتخاب رنگ سنگ ها بستگی به رنگ شیشه های استفاده شده در طراحی نما دارد. شما می توانید از سنگ های روشن در کنار شیشه های مشکی استفده کنید. این ترکیب باعث بوجود آمدن کنتراس در رنگ طراحی نما می شود. سنگ های تراورتن تیره (دودی یا شکلاتی) برای ورودی مراکز تجاری توصیه می شود. یادتان باشد متریال اصلی شما در طراحی نما تجاری سنگ خواهد بود.

طراحی نما تجاری
طراحی نما تجاری

همچنین شما می توانید از متریال های مدرن در طراحی نما نیز بهره ببرید. متریال هایی مانند ورق های آلمینیوم کامپوزیت که در اندازه های مختلف قابلیت استفاده را دارند. ترکیب کامپوزیت، شیشه و سنگ بسیار دارای حساسیت است. باید دقت شود که هماهنگی بین متریال ها در طراحی نما برای مراکز تجاری کاملاً رعیت شود. هر چه سعی شود این هماهنگی بیشتر نمود پیدا کند، جذابیت نما برای مخاطبان بیشتر خواهد شد.

طراحی نما تجاری
طراحی نما تجاری

در کنار استفاده از شیشه و سنگ و کامپوزیت شما می توانید به ترکیب های تازه تری مانند سنگ و چوب، چوب و شیشه و چوب و کامپوزیت هم توجه کنید. به مراکز بزرگ تجاری در جهان توجه کنید. شما می توانید از مجتمع های تجاری در شهرمان نیز الهام گرفته و نمایی جدید و در عین حال بروز را خلق کنید.

طراحی نما تجاری
طراحی نما تجاری

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

خانه هوشمند

بازسازی ساختمان

طراحی ویلا

چیلر

دکوراسیون مغازه

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :