طراحی نما در پروژه های مسکونی

طراحی نما در پروژه های مسکونی

طراحی نما در پروژه های مسکونی

ساختمان شما مسکونی است؟ میخواهید بهترین و مناسب ترین طراحی نما را برای ساختمان خود داشته باشید؟ برای اینکار می بایست نکاتی در مورد طراحی نما مسکونی را بدانید. در پروژه های مسکونی وابسته به اینکه ساختمان شما چند واحدی است طراحی نما انجام می گیرد. برای مجتمع های مسکونی اصول طراحی نما کمی متفاوت است با ساختمان های مسکونی تک واحدی. شما در پروژه های تک واحدی که معمولاً عرض کمتری نسبت به پروژه های مجتمع مسکونی دارد نیازمند یک طرح ویژه هستید. طرحی که بیانگر مسکونی بودن ساختمان شما باشد. با سیتاک همراه باشید تا در این مورد باهم صحبت کنیم.

طراحی نما
طراحی نما

اصل اول طرح است:

همیشه در طراحی نما نوع طراحی است که می تواند یک پروژه را خاص و ویژه جلوه دهد. این مطلب به دفعات در همین سایت بیان شده است. طراحی نما در ساختمان های مسکونی بیشتر از ساختمان های دیگر تحت تاثیر طرح می باشد. شما می توانید از تمام سبک های طراحی نما استفاده کنید. می توانید ساختمان را با طراحی نما به سبک مدرن شکل دهید. می توانید از طراحی نما کلاسیک استفاده کنید. یا اینکه طرحی تلفیقی را برای ساختمان خود اجرا کنید. به هر حال این شمایید که تصمیم گیرنده هستید. در طراحی نما برای پروژه های مسکونی می بایست به مکان و جغرافیای پروژه نیز دقت شود. وابسته به اینکه ساختمان شما در کدام منطقه تهران واقع شده است و عرض معبری که ملک در آن قرار گرفته چقدر است اقدام به طراحی نما کنید. یادتان باشد طرح اولیه برگرفته از اطلاعات اولیه ملک است.

طراحی نما
طراحی نما

اطلاعاتی مانند عرض ساختمان، ساختمان های مجاور، سبک غالب طراحی نما در محله و ضوابط تایید نما در شهرداری منطقه. سیتاک پیشنهاد می دهد تا اختیار را به شرکت های طراحی نما واگذار نمایید. آنها ۲ یا نهایتاً ۳ طرح را به عنوان آلترناتیو به شما نشان می دهند. شما می توانید از بین طرح های آماده شده یکی را انتخاب کنید تا سلایق شما نیز در آن اعمال شود. قبل از هر چیز نظر خود را در مورد سبک مورد نظر به طراح اطلاع دهید. طرح اولیه می تواند پروژه ی ساختمانی شما را تبدیل به یکی از خاص ترین ساختمان های محله کند. به شرط اینکه با شرکتی قرارداد ببندید که توانا باشد و از طراحان خلاق بهره برده باشد.

طراحی نما
طراحی نما

اصل دوم همبستگی در طراحی نما است:

برای اینکه به هدف خود در طراحی نما دست پیدا کنید می بایست هماهنگی و همبستگی را در طرح خود پیدا کنید. یکی از اصول مهم در طراحی نما ایجاد همین همبستگی است. بدنه طرح در ساختمان های مسکونی مهم است. این بدنه می بایست با بدنه دیگر ساختمان های مسکونی محله هماهنگی داشته باشد. شما می توانید با یک نگاه ساده به ساختمان های نوساز اطراف به یک ذهنیت کلی دست پیدا کنید. اگر ساختمان شما از یک هارمونی مشخص و خوب با دیگر ساختمان ها برخوردار نباشد نمی تواند جذب مخاطب را به درستی انجام دهد. هماهنگی و همبستگی در نما باعث می شود ذهن مخاطب شما درگیر طراحی نما شود. به آن خیره شود و سعی کند معنی و مفهومی از طراحی نما انجام شده بفهمد. هدف از طراحی نما در پروژه های مختلف ساختمانی نیز همین است.

طراحی نما
طراحی نما

 درگیر کردن مخاطب با طرح. اینجا است که اهمیت اصل اول نمایان می شود. اگر طرح شما طرحی مفهومی برای کاربری مسکونی باشد، بیش از ۵۰ درصد راه را رفته اید. برای رسیدن به همبستگی بیشتر می توانید شاکله ی اصلی نما را از یک نوع متریال انتخاب کنید و با کمک دیگر متریال های هماهنگ سعی در ایجاد کانسپت و مفهومی مناسب داشته باشید. این راه بهترین راه نیست ولی ساده ترین و سریع ترین راه است. در واقع همه چیز در بحث طراحی نما مسکونی وابسته به پروژه شما تعریف می شود. اندازه و سطح نما، متراژ زمین شما، ساختمان های همجوار در محله شما و … بنابراین برای طراحی نما مسکونی با سیتاک مشورت کنید.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور شما در طراحی نما، اجرای نما و اخذ تایید از شهرداری تهران است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :