طراحی نما متحرک

طراحی نما متحرک

طراحی نما متحرک

طراحی نما متحرک یکی از بروزترین طراحی ها در بحث نما است. برای طراحی نما بخصوص برای پروژه های اداری و تجاری شما می بایست در ابتدا شرکت مناسب برای طراحی نما را انتخاب کنید و سپس نیازهای خود را به آن شرکت اعلام کنید. معمولاً طراحی نما متحرک برای پروژه هایی که در آنها هزینه های بسیاری انجام شده است، انجام می گیرد. با توجه به اینکه این نوع طراحی بسیار جدید و بروز است، می بایست حواستان به دریافت تایید از سوی شهرداری منطقه نیز باشد. برای اینکه طراحی نما برای ساختمان شما در شهرداری تایید شود می بایست بر طبق ضوابط موجود کمسیون نما اقدام به طراحی نما کنید. معمولاً شرکت های طراحی نما اینکار را برای شما انجام می دهند.

طراحی نما متحرک
طراحی نما متحرک

هدف از طراحی نما متحرک چیست:

طراحی نما متحرک به نوعی از طراحی گفته می شود که نمای ساختمان در آن قابلیت چرخش چند درجه ای داشته باشد. معمولاً این چرخش نمی تواند بیش از چند درجه باشد. این امر بدلیل محدودیت ها در مشرف شدن به همسایه هاست. این اتفاق در هیچ کجای جهان پسندیده نیست و شما نمی توانید طراحی نما را به گونه ای تنظیم کنید که مشرف به همسایه ها شود. اگر این نکته را در نظر بگیرید می توانید قاب پنجره ها را متحرک در نظر بگیرید. طراحی نما متحرک در پروژه های خاص به لوکس شدن هر چه بیشتر ساختمان کمک شایانی می کند. ساختمان های لوکس هزینه های بیشتری برای ساخت دارند و متعاقباً در هنگام فروش نیز میانگین قیمت آنها از قیمت منطقه بالاتر است.

طراحی نما متحرک
طراحی نما متحرک

متریال در طراحی نما متحرک:

همانطور که می دانید اصول بحث طراحی نما متحرک در بحث طراحی خلاصه می شود. شما به کمک تکنولوژی می توانید بخشی از نما را با چرخش چند درجه ای به طرفین طراحی کنید. در این میان استفاده از متریال های مختلف معمول است. متریال هایی مانند چوب های ترموود، بلوک های شیشه ای، آلمینیوم نما یا همان کامپوزیت در طراحی نما متحرک استفاده می شوند. این شمایید که انتخاب می کنید چه نمایی در ساختمان شما کار شود. یادتان باشد به دلیل حساسیتی که در بحث طراحی نما وجود دارد ضمن اعتماد به طراح پروژه در کنارش قرار بگیرید و با تعامل با یکدیگر بهترین اقدامات را در طراحی نما رقم بزنید.

طراحی نما متحرک
طراحی نما متحرک

نور در طراحی نما متحرک:

یکی از اهداف اصلی در طراحی نما به صورت متحرک استفاده بیشتر از حد معمول از نور محیط است. در ساختمان های بلند مرتبه و همچنین پروژه های خاص بحث نور بسیار دارای اهمیت می باشد. هر چه استفاده از نور محیط در طراحی نما بیشتر باشد، عامه پسند تر می شود. البته در صورت اضافه کردن پنجره های قدی در طراحی نما حتماً از پنجره های UPVC و شیشه های دوجداره نشکن استفاده کنید. شما می توانید بحث پنجره های قدی را در فضای پذیرایی و آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید.

شرکت سیتاک به عنوان مشاور، طراح و مجری انواع طراحی نما در کنار شماست.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :