طراحی نما مسکونی

طراحی نما مسکونی

طراحی نما مسکونی

حتماً شما هم با سیتاک هم عقیده هستید که تفاوت های زیادی بین نماهای مسکونی و دیگر کاربری ها وجود دارد. ساختمان های شهری که با کاربری مسکونی ساخته و استفاده می شوند می بایست دارای نمای اصلی مسکونی باشند. طراحی نما مسکونی باید بتواند به مخاطب القا کند که این ساختمان مسکونی است. معمولاً بهم ریختگی نماهای شهری از راه تراس ها تا حدود زیادی نظم بصری شهر را بر هم زده است. تصور کنید اگر نماهای مسکونی در تهران و دیگر کلانشهرها به همان صورتی که طراحی شده است، اجرا شود و در خلال اجرا دستخوش تغییر نشود، چه اتفاقی می افتد؟ نظم و هماهنگی در نماهای شهری به تفکیک هر محله قابل برنامه ریزی و مشاهده می شود. امروزه بدلایل مختلف ساختمان های مسکونی در بخش طراحی نما با بی نظمی روبرو هستند. سیتاک قصد دارد در مورد طراحی نما مسکونی با شما صحبت کند.

بر روی نمونه کارهای طراحی نما کلیک نمایید تا نمونه کارها را مشاهده کنید.

 

027
طراحی نما مسکونی

سردر اصلی ورودی

در طراحی نما مسکونی یکی از نقاطی که بسیار اهمیت دارد، سردر ورودی است. طراح نمای ساختمان شما می بایست تمرکز ویژه ای برای طراحی این بخش داشته باشد. سردر ساختمان مسکونی که شما در آن زندگی می کنید می بایست با دیگر ساختمان های معبر تفاوت هایی داشته باشد. شما می توانید از طریق سازه های سبک پیش ساخته سردر های منحصر به فردی خلق نمایید. یکی از دلایلی که سیتاک برای انجام کار توسط گروه های با تجربه و شرکت طراحی نما بیان می کند، طراحی همین بخش است. سردر ورودی ضمن هماهنگی با طراحی نما مسکونی که دقیقاً از بالای سردر شروع می شود و تا بام ادامه دارد، می بایست بیانگر محل ورود به ساختمان نیز باشد. شما می بایست از طراح نما خود بخواهید تا به تمام این جنبه ها دقت نماید. البته شرکت های طراحی نما با تجربه هستند و جای نگرانی نیست.

انتخاب درب ورودی ساختمان های مسکونی نیز تا حدود زیادی به تاثیر گذاری طراحی نما مسکونی کمک می کند. در مرحله انتخاب و خرید درب عموماً سازنده های ساختمان از درب هایی مناسب و هماهنگ با طراحی دکوراسیون داخلی واحد های خود استفاده می کنند. طرح هایی از درب های ورودی که با نمای ساختمان شما و طراحی داخلی هر واحد هماهنگی داشته باشد. این هماهنگی می تواند از مرحله رنگ شروع شود و سبک مدرن یا کلاسیک را هم در بر گیرد. یکی دیگر از نکاتی که در خرید درب های ورودی ساختمان های مسکونی اهمیت دارد عرض درب است. این آیتم وابسته به عرض ساختمان شماست. هر چه عرض ساختمان شما بیشتر باشد دست شما در انتخاب درب های عریض تر بازتر است. طراح با توجه به اندازه ها در نقشه معماری یا وضعیت موجود ساختمان شما بهترین پیشنهاد را ارائه می کند.

023
طراحی نما مسکونی

خلاقیت در طراحی نما:

یکی از عواملی که میتواند ساختمان شما را نسبت به همسایه ها متمایز کند بازی با خطوط در طراحی است. این امر مستلزم این است که طراح نما خلاق باشد. بتواند طرح های مختلف هندسی را به گونه ای ویژه ساختمان شما برنامه ریزی کند که گویی نمیتوان برای ساختمان شما پیشنهاد بهتری داد. طراحی نما در هر پروژه ای بیانگر شخصیت آن پروژه است. خواه ساختمان شما مسکونی باشد یا کاربری های دیگر. مهم این است که در طرح اتفاق خاصی بیفتد. گاهی اوقات هم طرح های ساده به حدی جذاب هستند که شما را از پیچیدگی های مرسوم در طراحی نما گریزان می کند. رسیدن به یک طرح خلاقانه به عوامل زیادی وابسته است. در ابتدا مساحت نما تعیین کننده است. برای هر متراژی طرحی وجود دارد. مهم نیست ساختمان شما کوچک است یا بزرگ. مهم این است که طراحی نما ویژه پروژه و ساختمان شما انجام شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه طراحی نما با شماره ۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹ (مهندس فرهمند) تماس بگیرید.

 

طراحی منحصر به فرد همیشه هزینه های بیشتری نسبت به طرح های معمولی دارد. زیرا زمان بیشتری از طراح می گیرد. طراحی نما مسکونی بوسیله خلاقیت ذاتی طراحان نما می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است از به هم پیوستن چند خط ساده طرحی فوق العاده پدید آید. گاهی هم انحنای خطوط و موازی بودن آنها می تواند نمایی خاص را شکل دهد. به هر حال طراحی نما مسکونی می بایست به گونه ای تعریف شده باشد که به ساختمان شما بر حسب تعداد واحدهای مسکونی در آن، شخصیت دهد. تمام معنا و مفهوم ساختمان شما در طراحی نما خلاصه می شود. بنابراین سعی کنید با شرکت ها و گروه های با تجربه در طراحی نما کار کنید تا بتوانید از ویژه گی های آنها استفاده کنید.

 

026
طراحی نما مسکونی

متریال های مرسوم در طراحی نما مسکونی:

بخش ساختمان های مسکونی در قسمت طراحی نما مانند ساختمان های اداری یا تجاری نیستند. طراح می تواند از متریال های متنوع تری برای نماهای مسکونی بهره ببرد. اولین سوال در انتخاب متریال نما این است که نمای ساختمان شما با چه سبکی طراحی شده است؟ مسلماً طراحی نما مدرن متریال های متفاوتی با طراحی نما کلاسیک نیاز دارد. هر سبکی برای آنکه به بیشترین حد بهره وری برسد می بایست از متریال های خاص خود استفاده نماید. در کاربری های مختلف سنگ ساختمانی بیشترین کاربرد را دارد. در ایران سنگ های مخصوص نما به شکل های سنگ گرانیت، سنگ تراورتن و سنگ های مرمریت وجود دارند ولی امروزه و در عرض این چند سال گذشته سنگ تراورتن بطور چشم گیری استفاده بیشتری در ساختمان ها داشته است. این امر بدلیل مقاومت و تنوع رنگ تراورتن است.

در طراحی نما مسکونی به سبک مدرن می توانید از متریال های دیگری نیز در کنار سنگ استفاده نمایید. آجر نما یکی از آن متریال ها است. خوشبختانه تکنولوژی در این بخش هم بسیار کمک کننده بوده است. آجرهای نما تنوع رنگ و طرح و اندازه بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده اند. کافی است بر اساس طراحی نما انجام شده آجرهای مختلف را بررسی و از آجر مورد نظر استفاده نمایید.

 برای مطالعه بیشتر در زمینه طراحی نما و آشنایی با طراحی نما مدرن و طراحی نما کلاسیک بر روی آنها کلیک کنید.

در کنار متریال سنگ و آجر استفاده از فلز و ورق های آلمینیوم هم در نماهای مسکونی دیده می شود. البته استفاده از هر متریالی نیز در طراحی نما مسکونی ممکن نیست. زیرا نباید نظم بصری محله و شهر را بهم زد. طرح هایی که توسط کمیته نمای شهرداری هر منطقه تایید می شود قابلیت اجرایی دارد.

سیتاک بهترین راه را به شما پیشنهاد می دهد. اگر می خواهید نمای ساختمان قدیمی خود را تغییر دهید و بازسازی نما را انجام دهید می توانید همین الان با مشاوران سیتاک صحبت کنید. سیتاک در ابتدا مشاور شما در زمینه طراحی نما است و سعی می کند تا بر اساس نیازهای ساختمان شما، سلیقه شما و نماهای اجرا شده در محله شما، طراحی نما را انجام دهد. سیتاک از ابتدا و شروع مرحله طراحی نما تا مرحله نهایی اجرا در کنار شماست.

تلفن های مشاوره رایگان در زمینه طراحی نما:

۰۹۱۲۶۷۵۲۲۷۹ مهندس فرهمند   ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :