طراحی نما ویلایی

طراحی نما ویلایی

طراحی نما ویلایی

 

نما ویلایی 5
طراحی نما ویلایی

 

یکی از کاربری های برای ساختمان ویلا است. ویلا ساختانی است که با هدف رفاه بیشتر خانواده در مناطق خوش آب و هوای کشور ساخته یا خریداری می شود. طراحی نما در ویلا قدری متفاوت است با طراحی نما در ساختمان های دیگر. همانطور که قبلاً گفته شد طراحی نما بیشتر وابسته به کاربری ساختمان شماست. اینکه ساختمان شما مسکونی باشد یا اداری، طراحی نما متفاوت صورت می گیرد. برای پاساژ ها و مغازه ها نیز به همین صورت است. طراحی نما ویلایی با ضوابط خاصی انجام میشود.

نما ویلایی 2
طراحی نما ویلایی

 

برای طراحی نما ویلایی به نکات زیر توجه کنید:

۱ – زیر بنای ویلا:

یکی از نکات در طراحی نما مخصوص ویلا این است که با توجه به متراژ زیر بنا اقدام به طراحی کنید. ویلای شما هر قدر بزرگتر باشد، رعایت موارد خاص در آن اهمیت بیشتری پیدا می کند. ویلاهای دوبلکس به لحاظ طراحی نما جایگاه ویژه ای دارند. می توان طراحی نما در ویلاهای دوبلکس را با تلفیق ۲ تا ۳ متریال انجام داد. توجه به ابعاد بنا در ویلا مستقیماً در طراحی نما تاثیر دارد. عرض ساختمان شما به شما ایده می دهد. ذهن طراح را آماده می کند تا طرحی منحصر به فرد خلق کند.

طراحی ویلا
طراحی نما ویلایی

 

۲ – نور و امنیت:

در طراحی نما توجه به میزان نور ورودی بیشترین اهمیت را دارد و در واقع یکی از اصول طراحی نما است. پنجره ها در نمای ویلا را طبق قائده ی خطوط موازی طرح کنید. شما می توانید در نمای اصلی ویلاهای یک طبقه پنجره های همسان را در گوشه های نما طراحی کنید. و از یک درب اصلی بزرگ در مرکز عرض ویلا بهره ببرید. حتی می توانید درب ورودی را در قسمت گوشه ی ویلا در نظر گرفته و بنا به طراحی نقشه معماری، پنجره ها را کنار هم و یکسان طراحی کنید. یادتان باشد امنیت در ویلا بسیار مهم است. زیرا شما ممکن است فقط چند هفته در سال را در ویلای خود بگذرانید. طراحی نما از این جهات دارای اهمیت هستند. می توانید برای ویلا در طراحی نما، حفاظ های امنیتی بیشتری در نظر بگیرید. این کار را می توانید با آهن CNC انجام دهید. تا علاوه بر تامین امنیت بیشتر به زیبایی در طراحی نما نیز کمک کرده باشید.

نما ویلایی 4
طراحی نما ویلایی

 

۳ – سقف ویلا:

ویلاها در مناطق مرطوب و ساحلی دارای مشخصات ظاهری یکسانی هستند. تمام آنها دارای سقف های شیروانی می باشند. به علت بارندگی های زیاد در تمام طول سال استفاده از سقف شیروانی اجتناب ناپذیر است. ولی شما در طراحی می توانید از متریال های روز سقف استفاده کنید. امروزه برای سقف های شیروانی سفال های مخصوصی طراحی و ساخته شده اند که ضمن داشتن عمر بالا، زیبایی خاصی نیز دارند. این سفال ها در رنگ بندی های گوناگونی طراحی شده اند که برای تمام سلیقه ها مناسب است. ولی برای طراحی سقف ویلا نیاز دارید تا ساختمان های مجاور را بررسی کنید. اگر ملک شما باغ ویلا است و ساختمان شما دارای بیش از یک نما است، می توانید از شیروانی های گرد استفاده کنید. این شیروانی ها به صورت چتر روی ویلای شما قرار می گیرند و جلوه خاصی را به ویلای شما می دهند. طراحی نما ویلایی بخشی از خدمات سیتاک در طراحی نما است.

نما ویلایی 3
طراحی نما ویلایی

 

در مقالات بعدی بیشتر در مورد طراحی نما ویلایی با هم صحبت می کنیم.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

خانه هوشمند

بازسازی ساختمان

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :