طریقه اجرای طراحی نما مدرن

طریقه اجرای طراحی نما مدرن

طریقه اجرای طراحی نما مدرن

همانطور که می دانید طراحی نما به سبک مدرن همانند تمام سبک های دیگر ابتدا در فاز ۱ طراحی می شود و سپس برای رساندن کار به مرحله ی اجرای نما فاز ۲ محاسبات نیز انجام می شود. در فاز ۲ طراح به دیتیل های اجرایی اشاره می کند. نقشه ای کامل که بوسیله مهندس ناظر اجرایی به صورت کامل اجرا می شود. امروز سیتاک بیشتر مقوله ی اجرای نمای مدرن را توضیح خواهد داد. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما
طراحی نما

طراحی نما مدرن اصولی:

زمانی که صحبت از موارد اصولی در کاری می شود کلیات یک پروژه در نظر گرفته می شود. همچنین ضوابطی که در ارگان های مختلف مربوطه وجود دارد به صورت کامل بررسی می شود تا زمان از دست نرود. در طراحی نما به صورت اصولی اولین نکته رعایت ضوابط کلی نما در هر منطقه است. طراح شما می بایست با اشراف به ضوابط شهرداری در بخش نما اقدام به طراحی نما کند. این ضوابط با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، محیطی، آب و هوایی، آداب و رسوم هر منطقه و منظر شهری بررسی می شود. اگر در طراحی نما ضوابط کار به درستی اعمال شود اتلاف زمان برای تایید طراحی نما در شهرداری نخواهید داشت.

نکته دوم این است که طراحی نما می بایست طبق سلیقه و نظر شما انجام شود. حال طراح وظیفه دارد خواسته ها و سلایق شما را با ضوابط طراحی نما در شهرداری تطبیق دهد. کار در مرحله فاز ۱ طراحی تا همین قسمت انجام می پذیرد و در زمان اجرای طرح نقشه های فاز ۲ به کمک شما می آید. در حقیقت اجرای هر نقشه ای بدون داشتن فاز ۲ امکان پذیر نیست.

طراحی نما
طراحی نما

نقشه فاز ۲ چیست؟

در بحث اجرای پروژه های عمرانی و نقشه های ساختمانی تمام اندازه ها اعم از عرض و طول و ارتفاع به همراه مشخص شدن تمام متریال ها برای اجرا و اندازه های اجرایی آنها در نقشه فاز ۲ دیده می شود. به طور کلی به نقشه های اجرایی نمای ساختمان نقشه های فاز ۲ نما گفته می شود. بوسیله دیتیل های اجرایی که در این نقشه مشخص شده است تیم های اجرایی می توانند نمای ساختمان را به صورت کامل اجرا کنند.

طراحی نما
طراحی نما

متریال ها در طراحی نما مدرن:

نمای مدرن از ترکیب و جایگذاری چند متریال مختلف شکل می گیرد. معمولاً استفاده از آجر نما در رنگ های مختلف، سنگ های ساختمانی که عمدتاً از سنگ تراورتن هستند در نماهای مدرن مرسوم است. شما می توانید متریال های دیگری مانند فلز، چوب های ترموود، شیشه و … را نیز در نمای مدرن وارد کنید. اگر ضوابط شهرداری منطقه به شما اجازه دهد تا ۳ متریال نیز می توانید در نمای مدرن داشته باشید. کافی است هماهنگی در بخش طراحی نما و بین متریال های مختلف را رعایت کنید. این هماهنگی وزن بصری را برای نمای ساختمان شما ایجاد می کند که بسیار لازم و ضروری است. شما می توانید از تیم های اجرایی مختلف در بخش اجرا استعلام گرفته و مناسب ترین قیمت را در کنار کیفیت مناسب قرار دهید و سپس نسبت به انتخاب پیمانکار اجرا اقدام کنید.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور شما در طراحی نما و اجرای آن در سبک های مختلف است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :