قوس در طراحی نما کلاسیک

قوس در طراحی نما کلاسیک

قوس در طراحی نما کلاسیک

همانطور که می دانید طراحی نما به صورت کلاسیک یک سبک در این مقوله است. بسیاری از ساختمان های مسکونی که از قرینگی در اجزای نما بهره می برند مناسب ترین ساختمان ها برای طراحی و اجرای نمای کلاسیک هستند. نمای کلاسیک دارای المان هایی است که در مقاله های قبلی به تفصیل در مورد آنها صحبت کردیم. امروز قصد داریم مقوله قوس در طراحی نما به صورت کلاسیک را توضیح دهیم. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما
طراحی نما

استفاده از قوس در اندازه های مختلف:

شما می توانید در نماهای کلاسیک از اندازه های مختلفی برای المان قوس استفاده کنید. اندازه ی اولی که معمولاً در نماهای کلاسیک دیده می شود مربوط به ورودی ساختمان است. شما در زمان طراحی نما می توانید یک قوس را با ایجاد لبه هایی با بیرون آمدگی های مشخص برای ورودی ساختمان در نظر بگیرید. ماهیت قوس در طراحی نما ایجاد ساختاری هماهنگ با خطوط شکسته در کل سطح نما است. سطح نمای کلاسیک شما دارای خطوطی شکسته به صورت عمودی و افقی است که به وسیله یک قوس، نمای کلاسیک را تبدیل به هارمونی مناسبی می کند. هماهنگی در ایجاد طرح در نماهای کلاسیک بسیار اهمیت دارد. شما می توانید از تکرار قوس نیز در ورودی بهره ببرید. البته این تکرار بستگی به اندازه ی عرض ساختمان شما دارد.

طراحی نما
طراحی نما

ساختمان هایی که عرض زیادی دارند می توانند طرح های بسیار مناسب تری را برای ورودی ساختمان اجرا کنند. استفاده از المان قوس در ورودی ساختمان شخصیت ساختمان را محکم تر و استوار تر جلوه می دهد. اندازه ی دیگری که در استفاده از قوس متداول است اندازه ی بزرگتری نسبت به ورودی است که در بالاترین سطح ارتفاعی نما اجرا می شود. معمولاً نزدیک به تاج جایی که شاخص ترین المان در طراحی نما به صورت کلاسیک استفاده می شود، جای مناسبی برای قوس اصلی است.

طراحی نما
طراحی نما

تلفیق قوس با سنتوری:

یکی از راهکارهایی که می توانید در طراحی نما به صورت کلاسیک به کار بگیرید استفاده از تلفیق در این نوع طراحی است. مخصوصاً در قسمت بالایی سطح نما استفاده از قوس در بالای سنتوری یا برعکس می تواند جلوه ی مناسبی بکار شما دهد. سنتوری نیز المانی است که مانند دو خط با زاویه مشخص هشتی شخصیت طراحی نما را مستحکم تر می کند. بهترین متریال برای اجرای قوس و سنتوری در کنار یکدیگر نیز سنگ تراورتن است، هر چند که می توانید با رابیتس کاری از سیمان کاری نیز استفاده کنید.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع نماهای کلاسیک، مدرن و ترکیبی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

دکوراسیون مغازه

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :