قیمت در طراحی نما (بخش اول)

قیمت در طراحی نما (بخش اول)

قیمت طراحی نما ۱

طراحی نما در ساختمان شما از جایگاه ویژه ای برخوردار است. جلوه ی ساختمان شما خواه مسکونی باشد یا اداری یا حتی تجاری وابسته به طراحی نما است. شما برای رسیدن به نمایی که مطلوب شما باشد، نیاز به یک تیم طراحی نما دارید. شرکتی که بتواند نیازهای شما را در بحث مهم طراحی نما برآورده کند.

قبل از اینکه سراغ بحث هزینه طراحی نما برویم چند نکته را باید متذکر شویم. سیتاک شرکتی است که با کمک طراحان متخصص در امر طراحی نما می تواند خیال شما را هم از کیفیت طرح مورد نظر راحت کند و هم از بابت تایید طراحی نما در شهرداری نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

شما می دانید اگر طراحی نما برای ساختمان شما با توجه به ضوابط شهرداری تهران انجام نشود در اخذ تاییدیه به مشکل می خورید و تا رفع کامل ایرادات نقشه نمی توانید تایید شهرداری را دریافت کنید. همین رفع ایرادات احتمالی زمان در اخذ تایید طراحی نما را افزایش می دهد.

طراحی نما
طراحی نما

 

در حال حاضر شهرداری به هنگام درخواست شما برای گرفتن جواز ساخت، از شما نقشه نما با طرح ۳ بعدی را نیز می خواهد. اگر چه شما می توانید جواز ساختمان را دریافت کنید و با تعهد ۱ الی ۳ ماهه نقشه ها را آماده و بحث طراحی نما را با شهرداری جمع بندی کنید. نگران نباشید، سیتاک از ابتدا تا دریافت تایید شهرداری در کنار شماست. به صلاح دید شما سیتاک به صورت یک پکیج آماده همه ی این موارد را برای شما انجام می دهد.

حال برسیم به بحث هزینه های طراحی نما

همانطور که می دانید قیمت ها در طراحی نقشه ها هیچ مقیاس مشخصی ندارد و هر مجموعه ای بنا به سیاست های کاری خودش اعلام قیمت می کند. ولی این نکته را بدانید که متراژ نما در ساختمان شما عامل اصلی و تعیین کننده در قیمت طراحی نما است.

مواردی که در طراحی نما و بحث تعیین قیمت مهم هستند، مجموعه اقداماتی که تیم طراح برای شما انجام می دهد. طراحی فاز ۱، طراحی فاز ۲، تهیه پلان ۳ بعدی و اخذ تایید از شهرداری اقداماتی است که سیتاک برای شما انجام می دهد و بر اساس این اقدامات به شما قیمت می دهد.

طراحی نما
طراحی نما

 

بنابراین یادتان باشد اگر از شرکت های دیگر استعلام قیمت برای طراحی نما می گیرید، حتماً چک لیست خدمات را نیز از آنها بخواهید. هر چه اطلاعات شما از طراحی نما بیشتر باشد کمک می کند تا بهترین شرکت را با کمترین هزینه انتخاب کنید.

معمولاً همکاران در بحث طراحی نما قیمت ها را به صورت جداگانه و بر اساس هر متر به شما می دهند. به عنوان مثال قیمت طراحی نما در بحث فاز ۱ را A ریال، فاز ۲ را B ریال و تایید در شهرداری را جداگانه قیمت می دهند و محاسبه می کنند. در منطقه ۳ قیمت ها در مجموع، در حدود متری ۱۲ الی ۱۵ هزار تومان  محاسبه می گردد.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :