قیمت طراحی نما در ساختمان های اداری

قیمت طراحی نما در ساختمان های اداری

قیمت طراحی نما در ساختمان های اداری

مبحث طراحی نما در ساختمان از جنبه های گوناگونی مورد بررسی قرار می گیرد. طراحی نما، طراحی ۳ بعدی اولیه، محاسبات اجرایی فاز ۲ ، تاییدیه شهرداری منطقه همه برای یک هدف انجام می شوند. آنهم اجرای نمای ساختمان شماست. در واقع این مراحلی است که شما می بایست برای اجرای نما در ساختمان خود آنها را پشت سر بگذارید. واضح است که شما برای داشتن نمایی جدید در ساختمانتان هزینه هایی را دارید که می بایست بجا و در هنگام خودش هزینه کنید. امروز سیتاک این هزینه ها را در نماهای اداری توضیح می دهد. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما اداری
طراحی نما اداری

هزینه های طرح:

اولین هزینه ای که برای طراحی نما ویژه ساختمان های اداری می بایست روی آن حساب کنید، هزینه پکیج طراحی ها است. پکیج طراحی نما شامل طراحی نما اولیه، ارائه طرح ۳ بعدی، محاسبات فاز ۲ و اخذ تایید از شهرداری است. البته برخی از شرکت های همکار برای گرفتن موافقت شهرداری با اجرای طرحی که خودشان زده اند نیز هزینه های جداگانه ای را فاکتور می کنند. ولی در شرکت سیتاک این خدمات به صورت پکیج بوده و شما فقط یک بار و یک هزینه مشخص را بر حسب متراژ سطح نمای خود پرداخت می کنید. بنابراین اولین هزینه ای که پیش رو خواهید داشت هزینه پکیج طراحی نما است.

طراحی نما
طراحی نما

هزینه خرید متریال:

همانطور که قبلاً توضیح داده شد متریال های مورد استفاده در ساختمان های اداری ممکن است با دیگر کاربری ها تفاوت داشته باشد. از طرفی اگر شما و طراحتان صلاح بدانید این متریال ها می تواند همان متریال های مرسوم در طراحی نما باشد. به هر ترتیب شما می بایست برای خرید متریال های پیش بینی شده در طراحی نما هزینه کنید. در ساختمان های اداری این طرح است که وجه تمایز ساختمان شما با دیگر همسایه ها است. ولی از این مطلب نیز غافل نشوید که طراحی نما در ساختمان های اداری می بایست با متریال های با کیفیت تر اجرا شوند. زیرا ساختمان های اداری ساختمان هایی هستند که گران تر بفروش می رسند. این تفاوت قیمت در واحد های اداری با مسکونی حداقل می بایست روی متریال نما نیز تاثیر گذار باشد.

طراحی نما
طراحی نما

معمولاً سازنده های ساختمان های اداری در بخش خرید متریال سعی می کنند از با کیفیت ترین متریال استفاده کنند. به عنوان مثال در سنگ های ساختمانی که دارای بیشترین بازه قیمتی است، شما می توانید از سنگ نمای ۴۰ هزار تومانی استفاده کنید یا بیش از ۱۵۰ هزار تومان برای هر متر طول سنگ پول خرج کنید. توجه داشته باشید نمای ساختمان های اداری تمام ماهیت آن ساختمان ها به شما می روند.

طراحی نما
طراحی نما

 حداقل اولین نقطه برای جذب مشتریان و مخاطبان برای ورود به ساختمان هستند. بنابراین از هزینه کردن برای متریال های خوب و با کیفیت نترسید. هر چه بیشتر در نمای ساختمان اداری خود هزینه کنید، هم زودتر و هم گرانتر می توانید واحد های ساختمان را بفروشید. البته سیتاک عقیده دارد که در بحث خرید متریال می بایست بهترین خرید را انجام دهید. بهترین خرید مجموع کیفیت در کنار قیمت خوب است. اگر شما بتوانید متریال ممتاز را با قیمتی مناسب خرید کنید، برد کرده اید. شما می توانید در بخش خرید متریال ها با سیتاک مشورت کنید.

طراحی نما
طراحی نما

هزینه های اجرا:

پس از اینکه متریال مورد نظر را خریداری کردید می بایست کار اجرا را آغاز کنید. اگر در خرید متریال وسواس به خرج نداده اید و متریال متوسطی را برای نمای ساختمان خرید کرده اید، در اجرای نما این وسواس را به خرج دهید. سعی کنید از بهترین و مجرب ترین اکیپ های اجرای نما در منطقه استفاده کنید. اکیپ ها و گروه هایی که تخصص آنها اجرای نماهای ساختمانی است. رعایت این امر باعث می شود تا ساختمان شما همانطور که در مرحله طراحی لوکس طراحی شده بود، لوکس هم اجرا شود. نکته ی دیگری که در اجرای نمای ساختمان اهمیت دارد این است که از اکیپ های تخصصی در هر بخش از اجرا استفاده شود.

طراحی نما
طراحی نما

 به عنوان مثال در بخش سنگ کاری نما و قسمت هایی که با سنگ طراحی شده است، از سنگ کاران ماهر استفاده کنید. یا در بخشی از نما که آجر کار شده است، حتماً از آجرکاران استفاده کنید. رعایت این نکته سبب می شود که خرابی در اجرای نما کمتر شود. معمولاً طراحی نما با چیزی که اجرا می شود کمی متفاوت است. این تفاوت بیشتر در بخش اجرای نما پیش می آید. جایی که اختلاف زیادی بین طراحی نما و اجرای نما وجود دارد. شما برای اینکه هزینه ها را در اجرای نما مدیریت کنید می توانید اجرای نما را به شرکت های فعال در این زمینه واگذار کنید. آنها با در نظر گرفتن درصدی حق اجرا به نحو احسنت نمای ساختمان شما را اجرا می کنند و خودشان مسئولیت اجرا را بر عهده می گیرند.

طراحی نما
طراحی نما

بنابراین هزینه های شما برای نمای ساختمان های اداری شامل ۳ بخش عمده است. پکیج طراحی نما، خرید متریال و اجرای نما.

طراحی نما
طراحی نما

سیتاک در طراحی نما اداری مشاور شماست و از مرحله طراحی تا اجرای نهایی در کنار شماست.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :