متریال در طراحی نما ساختمان های اداری

متریال در طراحی نما ساختمان های اداری

متریال در طراحی نما ساختمان های اداری

در مقالات قبلی در مورد طراحی نما ویژه ساختمان اداری با هم صحبت کردیم. برای داشتن نمایی مناسب در یک ساختمان اداری می بایست کانسپت ها و مفهوم را در تعیین و نشان دادن کاربری ساختمان رعایت شود. این نوع طراحی نما باعث می شود که مردم در یک نگاه تشخیص دهند که ساختمان روبرویشان یک ساختمان اداری است. تمام این ویژگی ها توسط طراحی نما انجام میشود. با سیتاک همراه باشید تا در مورد متریال های مورد استفاده در ساختمان های اداری با یکدیگر صحبت کنیم.

طراحی نما اداری
طراحی نما اداری

متریال غالب چیست؟

در جایگذاری متریال ها در طراحی نما این نکته که طراح چه نظر و سلیقه ای داشته است بسیار مهم است. نظر طراح نما در ساختمان شما ممکن است به استفاده از متریال کامپوزیت باشد. در این صورت می بایست مکمل های طرح را در نظر گرفت. بنابراین کامپوزیت که از ورق های نازک آلمینیوم ساخته شده است بیشتر در ساختمان های اداری مورد توجه قرار می گیرد. البته چند سالی است که از متریال کامپوزیت در طراحی نما تجاری و مغازه ها بیشتر استفاده می شود. نماهای اداری بیشتر به سمت و سوی طراحی نما مدرن کشیده شده اند. طراحی نما مدرن دست طراح را باز می گذارد تا بتواند از متریال های متنوع تری استفاده کند. متریال هایی که حتی در صورت استفاده از کامپوزیت هم نقش مکمل را به عهده دارند.

طراحی نما اداری
طراحی نما اداری

شما می بایست طراحی نما را به گونه ای انجام دهید که اصول طراحی نما برای ساختمان های اداری در آن رعایت شده باشد. اگر خواهان استفاده از المان سازی نیز باشید ناگزیر باید از کامپوزیت استفاده کنید. زیرا سرعت کار کردن کامپوزیت از دیگر نماها بیشتر است. در نماهایی که از کامپوزیت استفاده می کنند بحث زیر سازی در اجرا نیز مهم است. شما باید نمایی خام را به اجراکاران کامپوزیت تحویل دهید و آنها طبق طراحی نما انجام شده اقدام به برش و کارگذاری ورق های آلمینیوم کنند. ورق های کامپوزیت این قابلیت را دارند که بتوان از آنها برای شکل دادن تمام اشکال هندسی استفاده کرد. این در صورتی است که اجرای نماهای مدرن که با دیگر متریال ها انجام می شود کمی شما را محدود تر می کنند و شما نمی توانید تمام اشکال هندسی بخصوص دایره را در نمای ساختمان خود داشته باشید.

طراحی نما اداری
طراحی نما اداری

از متریال های طراحی نما مدرن استفاده کنید:

اگر شما نیز در مورد استفاده از کامپوزیت تردید دارید می توانید گزینه های دیگری را بررسی کنید. اگر طراحی نما برای ساختمان شما با سبک مدرن انجام شده باشد به منزله ی این است که بیش از ۵۰ % از نماها در ساختمان های اطراف تیپ مدرن دارند. کافی است ببینید که همسایه های شما از چه متریالی استفاده کرده اند. یادتان باشد به هیچ وجه طراحی نما انجام شده برای همسایه ها را ملاک عمل خود قرار ندهید. ساختمان شما می بایست به لحاظ طراحی نما، خاص طراحی شده باشد.

طراحی نما اداری
طراحی نما اداری

 متریال ها که همان متریال های معمولی می باشند. شما با استفاده از سنگ های ساختمانی، چوب های ترموود و آجر می توانید هر نمایی را خلق کنید. تنوع طراحی نما مدرن باعث شده است که روز به روز به طرفداران این سبک طراحی افزوده شود. شما نیز برای ساختمان اداری خود از نمای مدرن استفاده کنید. مطمئن باشید تا سالهای سال نمای ساختمان شما قدیمی و کهنه نخواهد شد. زیرا طراحی نما مدرن به تازگی شخصیت خود در ایران را پیدا کرده است.

طراحی نما اداری
طراحی نما اداری

بنابراین متریال ها در طراحی نما با اینکه نقش مهمی دارند ولی تابعی از طرح هستند. هرچه طراحی نما برای ساختمان شما بروز تر و اصولی تر طراحی شده باشد، دردسر شما و تیم اجرایی نما نیز کمتر خواهد شد. در طراحی نما اداری و استفاده از متریال ها دقت داشته باشید طراحی نما انجام شده قابلیت اجرا را نیز داشته باشد. طرحی برای ساختمان شما مناسب است که هم مطابق با منظره و بدنه ی شهری طراحی شده باشد و هم در عین زیبایی ساختار ساده ای داشته باشد. نبوغ در سادگی است و می توان بدون شلوغ کردن طرح، نمایی را خلق کرد که باعث شگفتی همگان شود.

طراحی نما اداری
طراحی نما اداری

در طراحی نما اداری، تجاری و مسکونی در سبک های مختلف با سیتاک مشورت کنید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :