متریال در طراحی نما پروژه های مسکونی

متریال در طراحی نما پروژه های مسکونی

متریال در طراحی نما پروژه های مسکونی

در مقاله های قبلی در مورد اصول طراحی نما و قیمت طراحی نما برای پروژه های مسکونی با یکدیگر صحبت کردیم. حال سیتاک قصد دارد تا درمورد متریال های مرسوم در پروژه های مسکونی با شما صحبت کند. متریال مهم ترین بخش در نمای یک ساختمان است. البته از حق نگذریم که استفاده از یک طرح عالی می تواند متریال های نمای ساختمان را بیشتر نشان دهد. در واقع قبل از رسیدن به مرحله متریال ها می بایست طراحی نما انجام گیرد. با استفاده از جزئیات طراحی نما و سبکی که در طراحی لحاظ شده است می توان متریال ها را جایگذاری کرد. با سیتاک همراه باشید.

متریال در طراحی نما
متریال در طراحی نما

۱ – متریال مورد نظر خود را در نظر بگیرید:

در طراحی نما برای پروژه های مسکونی معمولاً سلیقه ای عمل می شود. به این ترتیب که مالکان نظر خود را به طراحشان دیکته می کنند. گاهی اوقات قبل از شروع مرحله طراحی مالک نوع متریال های مورد نظرش را نیز مشخص کرده است. این از نظر سیتاک مشکلی ندارد و در بسیاری از موارد توصیه هم می شود. اینکه شما از قبل بدانید که کدام متریال ها را می خواهید در طراحی نما استفاده کنید عالی است. در زمان خود و طراحتان صرفه جویی می کنید. باعث نزدیک شدن طرح اولیه به سلایق خود می شوید و ممکن است در این بین به ایده های جالبی نیز برخورد کنید. بنابراین اگر متریال خاصی مورد نظرتان است حتماً با طراحتان در میان بگذارید. این طراح و مجموعه طراحی نما است که تاییدیه شهرداری را نیز برایتان می گیرد.

متریال در طراحی نما
متریال در طراحی نما

۲ – تناسبات را رعایت کنید:

در طراحی نما برای ساختمان های مسکونی یا بازسازی نما یک اصل مهم وجود دارد و آن این است که نسبت استفاده هر کدام از متریال ها را با یکدیگر رعایت کنید. به عنوان مثال اگر از سنگ و آجر در کنار یکدیگر استفاده می کنید تناسب مشخصی را با توجه به سبک طراحی نما انتخاب کنید. معمولاً این تناسبات و اندازه های اجرایی توسط طراحان لحاظ می شود. شما می توانید به طراحتان در مورد چگونگی این تناسبات توضیحاتی دهید و نظرتان را بازگو کنید. مطمئن باشید طراح با توجه به نظر شما که به عنوان مثال متریال آجر را بیشتر می پسندید اقدام به طراحی می کند و خروجی طرح مورد نظر را با ضوابط شهرداری جهت تایید طرح تطبیق می دهد. طراحی نما کاری است که با خلاقیت شروع می شود و با محاسبات به پایان می رسد.

متریال در طراحی نما
متریال در طراحی نما

۳ – هماهنگی رنگ را لحاظ کنید:

بسیاری از متریال ها وجود دارند که اگر به تنهایی در نمای یک ساختمان مسکونی کار شوند بسیار عالی و بی نقص بنظر می رسند. ولی به محض اینکه در کنار متریال دیگری استفاده می شوند آن زیبایی خود را از دست می دهند و حتی ممکن است نمای ساختمان را نیز خراب کنند. بنابراین در انتخاب متریال ها سعی کنید هماهنگی را به لحاظ انتخاب رنگ در نظر بگیرید. هر چه بتوانید این هماهنگی بصری را ایجاد کنید طراحی نما برای ساختمان خود را خاص تر جلوه داده اید. مشتریان شما نیز مانند شما هستند. اگر شما از طراحی انجام شده لذت بردید مطمئن باشید که مخاطبان ساختمان شما نیز لذت می برند. هماهنگی بصری در انتخاب رنگ متریال ها از اصول ضوابط برای تایید نما نیز هست. ضمن اینکه متریال های ساختمان شما می بایست با دیگر نماهای مجاور نیز در تعامل و هماهنگی باشد.

متریال در طراحی نما
متریال در طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور شما در طراحی نما و اجرای نما است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

دکوراسیون مغازه

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :