متریال در طراحی نما

متریال در طراحی نما

متریال در طراحی نما

نمای ساختمان به طور کلی اولین چیزی ست که هر فرد میبیند. یک طراحی نما ی خوب میتواند ارزش ساختمان را بالا ببرد و یک نقطه کانونی خیره کننده بسازد. همچنین طراحی نما میتواند بیانگر شخصیت و کاریزمای یک ساختمان باشد. طراحی نما توسط متریال مختلفی صورت میگیرد که اینجا به اصلی ترین آنها اشاره می کنیم.

شیشه:

در بسیاری از خانه ها و ساختمان های بزرگ طراحی نما توسط شیشه انجام میشود. استفاده از شیشه خود به تنهایی دارای سبکی مجزاست. یکی از جذابیت های استفاده از شیشه در طراحی نما، انعکاس تصاویر است. همچنین راهی برای نمایش عناصر داخلی ساختمان به حساب می آید.  و نیز بحث نور رسانی در این نوع طراحی نما به درستی انجام میگیرد. معمولا در طراحی نما به سبک مدرن از شیشه استفاده میکنند.

شیشه در طراحی نما
شیشه در طراحی نما

سنگ:

از آنجایی که سنگ نماد مقاومت است میتوان از این دید به طراحی نما با استفاده از سنگ نگاه کرد که، ساختمان داری صفحه نمایشی مستحکم است. انواع مختلفی از سنگ هست که میتوان در طراحی نما از آنها استفاده کرد. از جمله سنگ فرش، سنگ آهک، سنگ نهر و سنگ های برش خورده ی معمول دیگر…

سنگ فرش ها معمولا در غالب های بزرگ استخراج می شوند. و از آنها برای خانه های سفارشی استفاده می شود. سنگ اهک ها در ابعاد کوچک تر تولید و می توان بر اساس مشخصات پروژه از آنها استفاده کرد.  سنگ های دیگر بسته به علم و ذوق مهندسین طراحی نما در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از سنگ عموما در طراحی نما به سبک کلاسیک کاربرد دارد.

آجر:

اگر شما به دنبال طراحی نما به سبک سنتی هستید میتوانید طراحی نما با آجر را انتخاب کنید. طراحی نما با آجر به تنهایی، کامل است. در استفاده از آجر به تنوع رنگ آن باید دقت کرد. این تقسیم بندی بسته به سلیقه شما در روشنی و تیرگی نما متفاوت است.

آجر در طراحی نما
آجر در طراحی نما

چوب:

استفاده از چوب در طراحی نما می تواند از نظر بصری بسیار زیبا باشد. بسته به نوع شرایط جغرافیایی ملک و همچنین آب و هوا استفاده از چوب متغیر است. همچنین چوب بیشتر در طراحی نما های ارگانیک و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی نما با چوب و شیشه نیز خواهان بیشتری دارد.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :