متریال های مدرن در طراحی نما

متریال های مدرن در طراحی نما

متریال های مدرن در طراحی نما

در طراحی نما هزینه های شما به صورت مستقیم وابسته به انتخاب متریال ها است. متریال های زیادی تا کنون در طراحی نما جای خود را باز کرده اند. متریال هایی که از قدیم به عنوان متریال های اصلی در بحث طراحی نما وجود داشته اند هنوز هم به عنوان متریال اصلی مورد استفاده دارند. متریال مانند سنگ ساختمانی و آجر نما. تنها تفاوتی که در بحث متریال ها می توان به آن اشاره کرد بحث ساخت و پردازش این متریال هاست. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما مدرن
طراحی نما مدرن

آیا سنگ از جمله متریال های مدرن است؟

سنگ از قدیمی ترین متریال های معمول در طراحی نما است. از دیر باز و از زمان مصریان و رومیان باستان سنگ به عنوان بنای اصلی و نما به صورت همزمان استفاده می شده است. می توان از سنگ به عنوان محکم ترین و مقاوم ترین متریال در طراحی نما نیز نام برد. ساختمان هایی که با سنگ ساختمانی طراحی شده باشند در دیدگاه مخاطبان دارای استواری و استحکام بیشتری هستند. در ایران و در دوره های معاصر نیز سنگ متریال اصلی در طراحی نما بوده است. اما نکته ای که باعث قرارگرفتن سنگ در جایگاه متریال های مدرن شده این است که به کمک تکنولوژی می توان سنگ های زیباتری را خلق کرد.

سنگ در طراحی نمای مدرن
سنگ در طراحی نمای مدرن

دستگاه های رزین و برش سنگ های ساختمانی و همچنین ابزارهایی که ویژه سنگ ساختمانی ساخته شده اند این متریال را مدرن کرده اند. نماهایی به کمک سنگ های مختلف ساخته می شوند که به لحاظ زیبایی باعث تعجب می شود. نماهایی مقتدر، زیبا و مستحکم. بنابراین پاسخ سوال مثبت است. سنگ در طراحی نما جزو متریال های مدرن است. در طراحی نما دیده شدن میزان استفاده از سنگ بسیار مهم است. در نماهای مدرن معمولاً بیش از ۵۰ % را با سنگ کار می کنند. بقیه متراژ کلی نما را می توان از دیگر متریال ها استفاده کرد.

سنگ در طراحی نمای مدرن
سنگ در طراحی نمای مدرن

آجر و چوب در طراحی نما مدرن

متریال های امروزی تر بیشتر در سبک طراحی نما مدرن کاربرد دارند. نوع ساخت آجرهای امروزی با آجرهای قدیم متفاوت است. آجر های مدرن علاوه بر استحکام دارای طرح های بیشتر و رنگ های زیباتری هستند. امروزه آجرها را در اندازه های استاندارد تولید می کنند که این اندازه ها نیز با قدیم کمی فرق می کند. شما در طراحی نما مدرن می توانید از آجر استفاده کنید. اتفاقاً استفاده از آجر که یک متریال مدرن است در کنار سنگ باعث ایجاد حس نوستالژیک نیز می شود. این حس نوستالژیک در طراحی نما مدرن مورد نیاز است. جایی که مخاطب به نمای ساختمان شما فقط به دید مدرن نگاه می کند ایجاد کمی حس خاطرات گذشته خالی از لطف نیست.

اجر و چوب در طراحی نمای مدرن
اجر و چوب در طراحی نمای مدرن

 چوب نیز به همین شکل است. با گسترش علم و پیشرفت تکنولوژی چوب درختان نیز وارد متریال های ساختمانی بویژه طراحی نما شد. چوب در ساختمان کاربرد های زیادی دارد که به تفصیل به آنها خواهیم پرداخت. چوب ها در طراحی نما مدرن از نوع چوب های مقاوم هستند. چوب هایی که برای شرایط نمای بیرونی ساختمان مقاوم سازی شده اند. شرکت های زیادی در سراسر دنیا مخصوصاً کانادا و بلژیک و برزیل کارشان ساخت و تولید چوب های ترموود یا چوب های نما است. چوب کاربرد اصلی اش در طراحی نما را فقط در طراحی نما مدرن و ترکیبی تجربه کرده است. در طراحی نما به سبک سنتی و طراحی نما کلاسیک به هیچ عنوان نمیتوان از چوب استفاده کرد.

اجر و چوی در طراحی نمای مدرن
اجر و چوی در طراحی نمای مدرن

شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی نما و اجرای نما است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :