محدودیت ها در بازسازی نما

محدودیت ها در بازسازی نما

محدودیت ها در بازسازی نما

بازسازی نمای ساختمان یکی از شاخه های طراحی نما است که کمی متفاوت با جریان شروع  طراحی نما  است. بازسازی نمای ساختمان به درد ساختمان هایی می خورند که دارای نمایی قدیمی، کهنه یا فرسوده اند. شما می توانید با یک طراحی نما جدید شکل تازه ای به ساختمان خود بدهید. سیتاک امروز قصد دارد بیشتر در مورد بازسازی نمای ساختمان با شما صحبت کند.

طراحی نما
طراحی نما

قبل از شروع ابعاد دقیق را مشخص کنید:

چه در طراحی نما و چه در بازسازی نمای ساختمان شما نیاز دارید که تمام ابعاد و اندازه ها را به دقت داشته باشید. عرض ساختمان شما، حد فاصل سطح گذر تا طبقه اول، حد فاصل بین طبقات و به طور کلی ارتفاع ساختمان برای شروع کار طراحی نما یک نیاز اساسی است. یادتان باشد برای بازسازی نما ممکن است نقشه های طراحی شده ی ابتدای پروژه موجود نباشد، بنابراین حتماً می بایست اندازه ها توسط تیم طراحی نما برداشت شود. این برداشت اندازه توسط تیم طراحی نما این مزیت را برای شما دارد که تمام مسئولیت طراحی و فاز ۲ اجرایی بر دوش تیم طراحی قرار می گیرد. شما مسئولیتی در طراحی نما و بازسازی نما نخواهید داشت. تنها وظیفه شما این است که تیم طراحی نما را به درستی انتخاب کنید.

طراحی نما
طراحی نما

دست طراح را باز بگذارید:

معمولاً در بازسازی نمای ساختمان به دلیل اجرایی نبودن هر طرح جدیدی دست طراحان نما بسته است. آنها می بایست طبق وضع موجود اقدام به طراحی نما کنند. ممکن است گاهی شما این اجازه را به طراح بدهید که بیش از وضعیت موجود طراحی نما را انجام دهد. این مورد خیلی کم پیش می آید. زیرا در ساختمان های در حال سکونت بحث تخریب نما و ایجاد برآمدگی ها و فرورفتگی ها کار دشواری است. در عین حال شما می بایست طرح جدیدی را برای ساختمان خود از طراح بخواهید. طراحی نما در پروژه هایی که نیاز به بازسازی ساختمان دارند معمولاً دشوار تر است. ولی نگران نباشید سیتاک در کنار شماست.

طراحی نما
طراحی نما

تغییر سبک در طراحی نما:

معمولاً بازسازی نمای ساختمان با هدف زیباسازی نمای ساختمان انجام می گیرد. ممکن است شما بخواهید به جای نمای کلاسیک فعلی نمایی مدرن را روی ساختمان خود اجرا کنید. نه اینکه غیر ممکن باشد ولی به طور معمول جایگزینی سبک در بازسازی نمای ساختمان با مشکلاتی روبرو می شود. در عین ایجاد زیبایی در طراحی نما موافقت شهرداری نیز شرط است. طراحی نما با ضوابط شهرداری انجام می گیرد و طراح با توجه به وضع موجود در ساختمان شما نسبت به جایگزینی سبک اقدام می کند. شما می توانید به جای طراحی نما کلاسیک از طراحی نما ترکیبی یا طراحی نما مدرن استفاده کنید.

طراحی نما
طراحی نما

متریال ها را به کلی تغییر دهید:

گاهی تغییر متریال در طراحی نما و گاهی تغییر متریال در بازسازی نمای ساختمان مفید واقع می شود. به جای استفاده بی چون و چرا از متریال سنگ، از آجر یا چوب در نمای ساختمان استفاده کنید. چوب خاصیت فانتزی بودن نما را بالا می برد و یک حس خوب نوستالژی به مخاطبان می دهد. ولی اگر هدف از طراحی نما مجدد در ساختمان تغییر کاربری است موضوع کمی متفاوت است. اگر ساختمان را از مسکونی به اداری تغییر کاربری داده اید پیشنهاد می شود از نماهای اداری استفاده کنید. در طراحی نما به صورت اداری متریال کامپوزیت و شیشه کاربرد بیشتری دارد. بازهم نماد سازی در ساختمان های اداری حرف اول طراحی نما است. انتخاب نهایی با شماست.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مجری و مشاور در بحث طراحی نما و بازسازی نما ساختمان است

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :