مقاوم سازی نمای ساختمان

مقاوم سازی نمای ساختمان

حتماً شما نیز تا به حال ساختمان هایی را دیده اید که نمای آنها تخریب شده است یا در حال تخریب است. یکی از خدمات سرکت سیتاک طراحی نما و مقاوم سازی نمای ساختمان است. ساختمان هایی که سالها از ساخت آنها میگذرد نیازمند بازسازی ساختمان و بازسازی نما هستند. طراحی نما یکی از اقداماتی است که مالکان اینگونه ساختمان ها برای تعویض نمای فرسوده ساختمان خود در نظر میگیرند. بازسازی نماهای فرسوده نام مقاله ای است که قبلاً سیتاک در مورد آن با شما صحبت کرده است. امروز قصد داریم تا در مورد مقاوم سازی نمای ساختمان و بازسازی و محکم نمودن متریال نما با شما صحبت کنیم. شما می توانید نظرات خود را در پایان همین مقاله با سیتاک در میان بگذارید. مشاوره رایگان در این بخش نیز با تلفن های زیر میسر است. امیدواریم بتوانیم گامی مثبت در این زمینه برداریم.

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

طراحی نما

چگونه نمای فرسوده را تشخیص دهیم؟

اولین سوالی که مطرح است این است که چگونه فرسودگی نمای ساختمان را تشخیص دهیم؟. چند راه گوناگون برای تشخیص وجود دارد. اولین و بهترین راه این است که اگر خودتان تخصص کافی ندارید، از یک کارشناس عمران بخواهید که نمای ساختمان را کارشناسی کند. این روش یکی از اصولی ترین راه ها برای تشخیص است.

شما می توانید از کارشناسان سیتاک جهت بررسی و مقاوم سازی نمای ساختمان خود کمک بگیرید. راه دیگری که در این زمینه پیشنهاد می دهیم این است که به محض مشاهده ی سُست شدن متریال نما از کارشناس استفاده نمایید. گاهی اوقات از بین رفتن مقاومت مصالح نما باعث می شود که متریال از جای خود بلند شده و این امر احتمال سقوط متریال نما را بیشتر می کند.

همانطور که می دانید ساختمان هایی که دچار فرسودگی نما شده اند بسیار خطرناک هستند. سقوط متریال های نما می تواند خطرات جانی برای افراد رهگذر و ساکنین ساختمان داشته باشد. پیشنهاد می دهیم قبل از اینکه آسیبی به افراد ثالث برسد فکری به حال مقام سازی نمای ساختمان خود کنید.

شما می توانید پس از اینکه مطمئن شدید ممکن است نمای ساختمان شما برای دیگران و حتی خود شما خطرناک باشد، با کمک یک تیم تخصصی و یک شرکت طراحی نما اقدام به تعویض و مقاوم سازی نمای ساختمان خود کمک کنید.

طراحطراحی نمای نما

مقاوم سازی نمای ساختمان یا تعویض متریال؟

به نظر شما کدام مورد بهتر است؟. مقاوم سازی نمای ساختمان یا تعویض متریال کاملاً بستگی به وضعیت موجود نمای ساختمان شما دارد. اگر نمای ساختمان شما از سیمان است بهترین راه تراشیدن نمای سیمانی فرسوده و ساخت مجدد نما با طراحی جدید است. در این صورت شما می توانید چهره ای کاملاً متفاوت از نمای ساختمان خود بسازید. ولی قبل از ساخت می بایست نمای سیمانی را تا رسیدن به بدنه ی نما تراش دهید.

یادتان باشد جهت ساخت و مقاوم سازی نمای ساختمان جدید از شرکت ها یا تیم های متخصص کمک بگیرید.

در این صورت زمان اجرای پروژه تعویض متریال کوتاه شده و هزینه های شما نیز کاهش می یابد. زیرا فقط یکبار هزینه خواهید کرد و پروژه نهایی شما با کیفیت خواهد بود. ولی اگر متریال نمای ساختمان شما از سنگ باشد می توانید از مقاوم سازی متریال نیز استفاده کنید. در این روش کلیه سنگ های ساختمانی به بدنه ی نما محکم می شوند. با مقاوم سازی نمای ساختمان احتمال آسیب دیدگی و خطرات جانی به شدت کاهش می یابد. شما می توانید با مشاوره سیتاک سنگ های نما را سرجای خود محکم کنید. برای اینکار کافی است از پیچ های مخصوص استفاده می شود. پیچ هایی که پلاک های سنگ را روی بدنه ی نمای ساختمان محکم می کنند.

مقاوم سازی نمای ساختمان

تغییر سبک در بازسازی یا مقاوم سازی نمای ساختمان:

زمانی که نمای فرسوده ساختمان شما چاره ای جز تغییر ندارد، راه های متفاوتی برای زیباسازی نما وجود دارد. شما می توانید در حالی که اقدام به مقاوم سازی نما می کنید، طراحی نما را نیز در برنامه خود بگنجانید. طراحی نما مسیر تغییرات احتمالی در نما کاملاً روشن می کند. یکی دیگر از مزایایی که طراحی نما دارد این است که شما دقیقاً متریال مورد استفاده را خواهید شناخت.

معمولاً متریالی که در طراحی نما مسکونی کار می شود با طراحی نما اداری متفاوت است. نقطه ی تغییر سبک در نمای ساختمان شما همین طراحی نما خواهد بود. شما می توانید بسته به نظر اهالی ساختمان نمای ساختمان خود را کلاسیک، مدرن و یا ترکیبی طراحی نمایید. در طرح های کلاسیک که بیشتر در نماهای مسکونی کار می شود، متریال سنگ حرف اول را میزند. در طراحی نما مدرن نیز میتوانید از آجر و سنگ و چوب بهره ببرید.

این تغییر سبک در طراحی نما کاملاً سلیقه ای است. سیتاک در این بخش مشاور شماست تا بتوانید سبک و طرح مورد نظر خود را در شهرداری نیز به تایید برسانید. سیتاک با اطلاع کامل از ضوابط نمای شهرداری تهران اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهد که باعث می شود در زمان و هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

یکی از مهمترین چالش های طراحی نما در تهران بحث تایید کمسیون نمای منطقه مربوطه است. اگر نمایی که با سلیقه ی شما هماهنگ است با ضوابط شهرداری تهران مغایر باشد، اجازه اجرا نخواهید داشت. پیشنهاد می دهیم در ابتدای بحث بازسازی نما تمام خواسته ها و سلایق خود را با سیتاک در میان بگذارید. اطلاعاتی که شما در اختیار کارشناسان سیتاک قرار می دهید زمان اجرای پروژه را چه در فاز طراحی و چه در فاز اجرا کوتاه تر می کند.

 

مشاوره رایگان: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

 

طراحی نمطراحی نماا

هزینه های مقاوم سازی نما:

همانطور که می دانید بازسازی نما یا مقاوم سازی نمای ساختمان کاملا فنی و تخصصی است. نکته اینجاست که افراد و گروه های غیر متخصصی نیز هستند که با قیمت های باور نکردنی اقدام به بازسازی نما می کنند. آیا این افراد و گروه ها قابل اعتماد هستند؟ تجربه سیتاک حاکی از آن است که مالکان تمایل دارند با مجموعه هایی کار کنند و بازسازی نمای ساختمان خود را به آنها واگذار نمایند که ریشه ی درستی داشته باشند.

اگر شما هم از این دسته مالکان و مشتریان هستید باید بدانید کار طراحی و اجرایی خوب و با کیفیت هزینه خاص خود را دارد. البته این به این معنا نیست که قیمت های بسیار بالا برای طراحی نیز توجیح شوند. شما در بازسازی نما ۲ هزینه خواهید داشت. اول هزینه هایی که در طراحی نما مترتب است. که معمولاً با شرکت های طراحی نما انجام می شود.

 هزینه دیگر هزینه های مربوط به اجرا خواهد بود. به طور معمول در پروژه های بازسازی نما هزینه های تخریب نمای قبلی از پوسته ی نما نیز در مجموع هزینه های اجرای نما محاسبه می شود. پیشنهاد می دهیم به علت اینکه هم کار با کیفیت تری در انتهای پروژه داشته باشید و هم هزینه های خود را کم کنید از یک شرکت برای طراحی و اجرای نما استفاده نمایید.

در ادامه…

معمولاً شرکت های طراحی نما فاز ۲ نمای مورد توافق را نیز به شما تحویل می دهند. شما با داشتن فاز ۲ یا همان نقشه های اجرایی می توانید خودتان نمای ساختمان را اجرا نمایید. ولی همانطور که گفته شد می توانید قرارداد طراحی و اجرا را با یک شرکت منعقد کنید. در این صورت تمام مسئولیت پروژه شما چه به لحاظ زمانی و چه به لحاظ کیفیت با یک شرکت خواهد بود. ضمن اینکه خودتان لازم نیست حواستان به جزئیات کار باشد.

یکی از خدمات سیتاک طراحی و اجرای نما است. سیتاک با ایده های جدید و خلاقانه در طراحی و با برآورد دقیق هزینه ها سعی دارد تا اجرایی با کیفیت را در پروژه های بازسازی و مقاوم سازی نما داشته باشد. گواه این ادعا نمونه کارهای موفق سیتاک در سراسر کشور است. هم نمونه هایی که صرفاً طراحی آنرا سیتاک به عهده داشته است و هم پروژه هایی که سیتاک طراحی و اجرا کرده است.

هزینه های اصلی در بخش اجرا مربوط به خرید متریال جدید، اجرت استادکار جهت اجرای نما، اجاره داربست، مصالح و بیمه خواهد بود. شرکت های اجرای نما درصدی را به عنوان حق مدیریت پیمان در اجرای پروژه طلب می کنند. سیتاک در این زمینه مشاور شماست و در بحث اجرا سعی میکند هزینه های پروژه را تعدیل نماید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :