نقش درب ها در طراحی نما

نقش درب ها در طراحی نما

نقش درب ها در طراحی نما

اگر قصد بازسازی نما یا طراحی نما را دارید با سیتاک همراه باشید تا امروز در مورد انواع درب و نقش آنها در طراحی نما با هم صحبت کنیم. همانطور که می دانید طراحی نما ساخت جلوه ی اصلی ساختمان شماست که اولین نقطه در دید مستقیم مخاطب است. فرقی نمی کند شما از کدام نوع طراحی نما استفاده می کنید یا پیرو کدام سبک در طراحی نما هستید. طراحی نما کلاسیک را می پسندید یا از طرفداران طراحی نما مدرن هستید. درب ها در طراحی نما دارای جایگاه ویژه ای هستند. زیرا قسمتی از عرض ساختمان را تشکیل می دهند و شما می باید در انتخاب درب ها دقت بیشتری داشته باشید.

درب در طراحی نما
درب در طراحی نما

انتخاب درب ورودی و پارکینگ:

برای انتخاب نوع درب ورودی و پارکینگ کاملاً اختیار با شماست. این شمایید که می توانید هر نوع دربی را برای ورودی و پارکینگ ساختمان خود انتخاب کنید. فقط باید دقت داشته باشید نوع و متریال درب هایی که انتخاب می کنید هماهنگ با طراحی نما در ساختمان باشد. به عنوان مثال اگر در طراحی نما از چوب ترموود استفاده کرده اید یا از سنگ های آنتیک تیره استفاده کرده اید درب ورودی را می بایست از نوع درب های آهنی با ریزه کاری های فرفورژه انتخاب کنید. زیرا این ظرافت در انتخاب درب لازمه ی ساختمانی است که از متریال تیره در طراحی نما استفاده کرده است. اگر متریال مورد استفاده شما سنگ و آجر است می توانید از درب های ساده تر استفاده کنید. رنگ درب ها باید کاملاً هماهنگ با طراحی نما باشد. این هماهنگی جلوه ی ویژه ای به ساختمان می دهد.

درب پارکینگ در طراحی نما
درب پارکینگ در طراحی نما

محدودیت در انتخاب درب پارکینگ:

گاهی اوقات شما در انتخاب درب پارکینگ گزینه های زیادی ندارید. محدودیت ها در ابعاد ساختمان شماست. شما طبق ضوابط طراحی نما و مباحث مربوط به پارکینگ برای ورود یک اتومبیل حداقل به ۳ متر عرض در درب ورودی و برای ۲ اتومبیل به ۵/۴ متر عرض نیاز دارید. اگر ساختمان شما عرض کمی دارد و فقط می توانید فضای ورود و خروج اتومبیل ها را به پارکینگ تامین کنید انتخاب محدود تری خواهید داشت. انتخاب شما برای درب پارکینگ می بایست بر طبق شرایط موجود ملک ارزیابی و خریداری شود. ممکن است شما مجبور به استفاده از درب های رولی باشید. این درب ها فضای بازشو ندارند و به صورت کرکره ای جمع می شوند. فضای بازشوی درب پارکینگ در انتخاب موثر است.

درب پارکینگ در طراحی نما
درب پارکینگ در طراحی نما

شرکت سیتاک طراح و مجری طراحی نما کلاسیک، مدرن و ترکیبی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :