نمای ساختمان خود را طراحی و بازسازی کنید

نمای ساختمان خود را طراحی و بازسازی کنید

نمای ساختمان خود را طراحی و بازسازی کنید

شرکت سیتاک در مقاله های قبلی در مورد طراحی نما و جایگاه ویژه ای که در طراحی های ساختمانی دارد با شما صحبت کرده است. همانطور که می دانید در ساختمان های قدیمی و چند سال ساخت بحث بازسازی نما است که اهمیت پیدا می کند. با سیتاک همراه باشید تا در مورد بازسازی نمای ساختمان با هم صحبت کنیم. برای بازسازی نمای ساختمان ۴ مرحله کلی و اصلی را در مقابل خواهیم داشت.

طراحی نما
طراحی نما

۱ – طراحی نما:

اگر به این نتیجه رسیده اید که نمای ساختمان شما از کار افتاده است و دیگر جذابیتی نه برای شما و نه برای مخاطبان خود ندارد ناگزیر به بازسازی آن هستید. اولین مرحله در بازسازی نما، طراحی نما است. شما می بایست با شرکت های طراحی نما صحبت کنید و از آنها بخواهید که برای برداشت دقیق اندازه های نمای ساختمان شما وقتی را اختصاص دهند. این برداشت اندازه ها از اصول اولیه در بازسازی نما است. طراح طبق اندازه هایی که برداشت کرده است اقدام به طراحی نما می کند. در این مرحله این شمایید که می توانید دست طراح را باز بگذارید یا محدودیت هایی برایش اعمال کنید.

طراحی نما
طراحی نما

 به عنوان مثال ممکن است در نمای فعلی ساختمان شما بیرون آمدگی ها و تو رفتگی هایی وجود داشته باشد. شما می توانید به طراح بگویید که طبق وضع موجود فقط نوع طراحی را تغییر دهد یا اینکه بدون در نظر گرفتن طرح قبلی و وضع موجود اقدام به طراحی نماید. مطمئناً طراحی نما به شیوه های جدید و سبک های امروزی مستلزم این است که شما طراح را در خلاقیت آزاد بگذارید. تصور کنید که ساختمان شما در حال نوسازی است و هنوز هیچ طرحی برای نمای ساختمان اجرا نشده است.

طراحی نما
طراحی نما

 طراح پس از آماده سازی طرح اولیه بحث فاز ۲ اجرایی را نیز به شما تحویل می دهد. فاز ۲ اجرایی از این جهت اهمیت دارد که شما در هنگام اجرا هیچ نگرانی خاصی ندارید. همه چیز آماده شده برای اجراست. شما می توانید طرح فاز ۲ را به پیمانکار اجرا تحویل دهید و نمای اجرا شده را تحویل بگیرید. منظور از همه چیز، نوع و اندازه ی دقیق متریال های اجرایی است. البته بهتر است امور اجرای نما را نیز به شرکتی واگذار کنید که طراحی نما را برایتان انجام داده است.

طراحی نما
طراحی نما

 این مطلب را از این جهت عرض کردم که معمولاً شرکت هایی که طراحی نما را انجام می دهند، با اجرای طرح خود خیلی راحت ترند و مسئولیت شما را نیز در این زمینه کمتر می کنند. ضمن اینکه شرکت های طراحی که خودشان پیمانکار اجرای نما نیز هستند، همیشه طرح های قابل اجرا را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند. پس از طراحی نما در فاز ۱ و فاز ۲ نوبت به گام دوم می رسد.

طراحی نما
طراحی نما

۲ – تایید نما در شهرداری:

هر تغییری در ساختمان شما بخصوص نمای ساختمان می بایست به تایید شهرداری منطقه برسد. طراحی نما اگر بر طبق ضوابط شهرداری تهران انجام شده باشد، بدون هیچ مشکلی تایید می شود و قابلیت اجرایی دارد. معمولاً شرکت های طراحی که کارشان طراحی نما است و این کار را به عنوان حرفه و پیشه خود در نظر گرفته اند با ضوابط کمسیون نما آشنا هستند. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا طرح در وهله اول به دل شما بنشیند و سپس مورد تایید شهرداری نیز باشد. شما بدون اجازه و تایید شهرداری نمی توانید بازسازی نما را شروع کنید.

طراحی نما
طراحی نما

۳ – تخریب رویه ی نما و خرید متریال:

قدم سوم این است که شما سطح نمای ساختمان خود را برای اجرایی شدن طراحی نما آماده کنید. تا به حال هزینه هایی برای طراحی نما و تایید در شهرداری پرداخت کرده اید. هزینه تخریب نمای قبلی ساختمان شما نیز به این هزینه ها افزوده می گردد. معمولاً شرکت هایی که طراحی نما را اجرا می کنند خودشان اکیپ ها و گروه های تخریب کار نیز دارند. کار را به آنان بسپارید و خیال خود را راحت کنید. بهتر است شما در فرایند بازسازی نما با یک مجموعه و یک شرکت طرف باشید.

طراحی نما
طراحی نما

 موازی با تخریب نمای قبلی می توانید همراه با طراح یا مشاورتان اقدام به خرید متریال های مورد نیاز در طراحی نما جدید کنید. ممکن است چوب و سنگ و آجر از متریال های مورد استفاده در نمای جدید باشند. پیشنهاد سیتاک این است که در خرید متریال عجله نکنید. دقت داشته باشید با افرادی که به این بازار آشنا هستند خرید را انجام دهید. از افراد با تجربه مشورت بگیرید و چند فروشگاه و کلینیک ساختمانی مختلف را ببینید. البته داشتن حساسیت بیش از حد و وسواس نیز در این زمینه نقش تخریبی دارد و ممکن است نتیجه معکوس دهد. سیتاک مشاور شما در زمینه خرید متریال است. می توانید با کارشناسان سیتاک متریال مورد نیاز را خرید نمایید.

طراحی نما
طراحی نما

۴ – اجرای نما:

همه کارها را برای بازسازی نما انجام داده اید بجز مرحله نهایی. اجرای نما مهم ترین بخش این پروسه است. شما می توانید از گروه های مهندسی و اکیپ های تجربی در اجرای نما مشاوره و کمک بگیرید. هر کدام از آنها مزایا و معایب خود را دارند. نکته ای که می بایست به آن دقت کنید تعهد زمانی در اجراست. اگر با افراد و گروه های بی نام و نشان قرار اجرا بگذارید ممکن است زمان زیادی معطل اجرای نمای جدید شوید و کار زیبا و با کیفیتی نیز نصیبتان نشود. پیشنهاد سیتاک این است که با صرف اندکی هزینه بیشتر آسودگی را تجربه کنید. کار را به کاردان بسپارید. در اجرا نمونه کارهای اجرایی شرکت های مختلف را بررسی کنید و اصلح ترین شرکت یا مجموعه را انتخاب کنید.

طراحی نما
طراحی نما

حالا پس از بازکردن داربست ها می توانید سالها از نمای جدید ساختمان خود لذت ببرید. ضمن اینکه بازسازی نما روی فروش واحد های آپارتمانی در ساختمان شما نیز تاثیر بسزایی دارد. زیرا اولین نقطه ای است که مخاطبان آن را می بینند.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور شما در بحث طراحی نما و اجرای نما است. با سیتاک در تماس باشید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :