نورپردازی در طراحی نما (بخش دوم)

نورپردازی در طراحی نما (بخش دوم)

نورپردازی در طراحی نما ۲

در ادامه بحث نورپردازی در نمای ساختمان شما، امروز به نکات جالبی اشاره می کنیم. همراه سیتاک باشید تا نورپردازی در طراحی نما را بیشتر بشناسید.

المان های مهم برای نورپردازی در طراحی نما چه المان هایی هستند؟ به نظر شما می شود نورپردازی نقطه ای انجام داد؟ آیا بهتر نیست نسبت به متریال و مضمون نما نورپردازی را طراحی و سپس اجرا کرد؟ ساختمانی را در نظر داشته باشید که در طراحی نما از ستون های سنگی به ارتفاع زیاد استفاده کرده است. پیشنهاد شما برای نورپردازی برای طرح های اینگونه چیست؟ آیا در نظر گرفتن ستون ها به عنوان نقاط کانونی کافیست؟

طراحی نما
طراحی نما

اگر ساختمان شما المانی مانند ستون های اصلی و قرینه دارد پیشنهاد سیتاک این است که نور را به صورت عمودی از پایین به بالا طراحی کنید. هالوژن های مخصوص نما که قابلیت هوشمند شدن شدن را هم دارند برای این طرح مناسب هستند. اگر ارتفاع المان اصلی شما مانند ستون زیاد است میتوانید نور را از ۲ جهت بالا و پایین در نظر بگیرید. حتماً در طراحی نما با ستون از خطوط عمودی بیشتری استفاده شده است که وابسته به اهمیت و درجه هر کدام از خطوط می بایست نور را در نظر گرفت. این اتفاق بیشتر در طراحی نما کلاسیک یا طراحی نما ترکیبی می افتد. جایی که شما با متریال سنگ ساختمانی و احتمالا چوب یا آجر سروکار دارید.

برای نورپردازی در طراحی نما دقت داشته باشید المان های دیگری هم هستند که باید به آنها توجه کرد. قرینگی طراحی نما در ساختمان شما بسیار دارای اهمیت می باشد. معمولاً در نماهایی با متراژ بالا قرینگی دستخوش تغییراتی می شود ولی در هر صورت کار شما در طراحی نما به صورت قرینه ساده تر است. می توانید از نورهای دوبل استفاده کنید. نورهایی که به شما کمک می کنند نقاط کانونی روشن تر و جذاب تری داشته باشید.

طراحی نما
طراحی نما

نام ساختمان شما چیست؟ برای نورپردازی نام ساختمانتان برنامه ای دارید؟ شما می توانید نام ساختمان خود را به صورت های مختلفی در طراحی نما جای دهید. بسته به اینکه تابلو و لوگوی ساختمان شما کجای طراحی نما قرار می گیرد می توانید نورپردازی کار را طراحی نمایید. چه بسیار ساختمان هایی که با نورپردازی صحیح و اصولی و البته با طرحی نسبتاً خوب سبکی برای ساختمان های مسکونی یک محله شده اند. طراحی نما از آن جهت مهم است که گویی شناسنامه کار شماست و مردم ساختمان شما را از نما قضاوت می کنند.

نگران نباشید سیتاک کنار شماست تا بهترین طراحی نما را در کنار ایده ای خوب برای نورپردازی به شما پیشنهاد دهد.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

چیلر

خانه هوشمند

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :