نورپردازی در نمای ساختمان چیست؟

نورپردازی در نمای ساختمان چیست؟

نورپردازی در نمای ساختمان چیست؟

همانطور که می دانید طراحی نما هر چقدر هم که زیبا و اصولی طراحی شده باشد، به تنهایی بیانگر ظرافت های مورد نظر طراح نیست. یکی از راه هایی که باعث بیشتر دیده شدن طراحی نما می شود استفاده از نورپردازی است. نورپردازی در طراحی نما کلاسیک، طراحی نما مدرن و طراحی نما ترکیبی کاربرد دارد. شما می توانید از نور جهت ایجاد نقاط کانونی در نمای ساختمان استفاده کنید.

نورپردازی نما
نورپردازی نما

برای جلوه دادن به طراحی نما آنهم در شب ناگزیر به استفاده از نور هستید. نورهای متمرکز که تماماً یک نقطه از نما را روشن می کنند برای ورودی ساختمان استفاده می شوند. نورهای روشن و پراکنده نیز برای روشن کردن بخش گسترده تری از نمای ساختمان بکار برده می شود. شما می توانید از نورهای افقی و برای نشان دادن حدفاصل بین طبقات (اگر طرح خاصی زده شده) استفاده کنید. معمولاً در نیم طبقه ها و جایی که شما از نیم تاج استفاده کرده اید نور افقی تابانده می شود. نورهای عمودی نیز روی ستون ها کار می شود. نورهای عمودی ساختمان را بلند تر جلوه می دهند و از ستون ها نقاط کانونی و کانون توجه می سازند.

نورپردازی نما
نورپردازی نما

رنگ نورهای استفاده شده در طراحی نما نیز بسیار مهم است که حتماً می بایست رنگ نورها در هماهنگی کامل با رنگ متریال مورد استفاده در طراحی نما باشد. نورهای قرمز برای نماهای سنگ تراورتن سفید و نورهای سفید و یخی برای روشن کردن نماهای آجری و چوبی مورد استفاده قرار می گیرند.

نورپردازی نما
نورپردازی نما

شرکت سیتاک با بیش از ۱۰ سال سابقه در طراحی نما و اجرای نما در کنار شماست. یادتان باشد طراحی نما برای ساختمان شما می بایست در شهرداری تهران تایید شود. سیتاک تاییدیه شهرداری را نیز برای طراحی نما ساختمان شما اخذ می کند.

نورپردازی
نورپردازی

شما می توانید جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت ها با شماره تلفن ۲۲۸۹۶۸۳۶ – ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :