نکاتی در مورد قرارداد طراحی نما

نکاتی در مورد قرارداد طراحی نما

نکاتی در مورد قرارداد طراحی نما

در مورد طراحی نما در همین سایت به موضوعات زیادی تاکنون اشاره شده است. امروز سیتاک نکاتی پیرامون بحث قرارداد طراحی نما را بازگو می کند. شما با در نظر گرفتن این نکات می توانید طراحی نما برای ساختمان خود را بدون مشکل انجام دهید. دانستن نکات حقوقی در هر قراردادی واجب و لازم است ولی بعضی از مسائل وجود دارد که امروز در مورد آنها با هم صحبت می کنیم. اجازه دهید بحث قرارداد طراحی نما را از ابتدا دنبال کنیم.

طراحی نما
طراحی نما

قدم اول:

شما برای ساختمان خود نیاز به یک شرکت طراحی نما دارید. از راه های مختلف می توانید گزینه های اولیه برای طراحی نما را مشخص کنید. ارتباط های گذشته ی شما، معرفی شرکت طراحی نما از طرف دوستان و آَشنایان و جستجو از طریق اینترنت از جمله راه هایی است که به شما این امکان را می دهد تا شرکت های اولیه را لیست کنید. پس از تماس با شرکت های طراحی نما معمولاً روال این است که کارشناس شرکت از شما درخواست نقشه می کند. شما می بایست نقشه معماری ساختمان خود را برای کارشناس ارسال کنید. طراحی نما با توجه به نقشه ی معماری شما انجام می شود. اگر می خواهید نمای ساختمان خود را بازسازی کنید روال بر این است که کارشناس از ملک شما بازدید می کند و اندازه های دقیق را برداشت می کند.

طراحی نما
طراحی نما

قدم دوم:

پس از اقدامات اولیه بحث هزینه ی طراحی نما نیز بسیار مهم است. قبل از هر اقدامی می توانید از شرکت های طراحی نما هزینه طراحی نما، محاسبات فاز ۲ اجرایی و دیگر خدمات را استعلام بگیرید. در این مرحله ممکن است با قیمت های متفاوتی روبرو شوید. زیرا طراحی نما در دسته ی کارهای خدماتی در ساختمان است. هر شرکتی برای خدمات طراحی نما قیمت متفاوتی را در نظر می گیرد. لزوماً قیمت های بالا نشان کیفیت در کار نیست و همینطور قیمت های پایین دلیلی بر عدم کیفیت در طراحی و خدمات طراحی نما نیست. به هر حال شما بودجه ی مشخصی را برای طراحی نما در نظر گرفته اید که البته می بایست این بودجه بر اساس واقعیت یا تجربه در نظر گرفته شده باشد.

طراحی نما
طراحی نما

قدم سوم:

بازدید از نمونه کارهای شرکت های طراحی نما قدم بعدی است. شما می توانید طرح هایی که شرکت های مختلف قبلاً به مشتریان خود ارائه و اجرا کرده اند را ببینید. پیشنهاد سیتاک بازدید حضوری از نمونه کارهاست. با بازدید حضوری شما متوجه می شود که طراحی نما چقدر اجرایی است و تا چند درصد در موقع اجرا خطا در نظر بگیرید. می توانید نمونه کارها را هم از روی سایت شرکت مورد نظر و هم از طریق ایمیل دریافت کنید. تمام این قدم ها را در جهت انتخاب شرکت مناسب برای طراحی نما برداشته اید.

طراحی نما
طراحی نما

نکته ی اول قرارداد طراحی نما:

پس از جمع بندی در زمینه های قیمت طراحی نما و بازدید از نمونه کارها وارد قرارداد با شرکت مورد نظر می شوید. نکته ی اول این است که تمام خدمات طراحی نما را به صراحت مشخص کنید. به عنوان مثال هستند از همکارانی که فقط طراحی نما را در فاز ۱ انجام می دهند. یا شرکت هایی که فقط خدمات طراحی را ارائه می دهند. یادتان باشد در تهران شما نیاز به تاییدیه از کمسیون طراحی نما شهرداری دارید. شرکتی را انتخاب کنید که بتواند تمام این خدمات را به صورت پکیج و با هزینه ی مقرون به صرفه به شما ارائه دهد. طراحی در فاز ۱ و فاز ۲ اجرایی به همراه اخذ تایید از شهرداری منطقه از خدمات اصلی سیتاک در طراحی نما است. بنابراین تمام خدمات شرکت طراحی نما را در قرارداد خود ببینید.

طراحی نما
طراحی نما

زمان در قرارداد طراحی نما:

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت داشت بحث زمانبندی در خدمات طراحی نما است. شما می بایست دقیقاً زمان پایان قرارداد را بدانید. حتی می توانید زمان را در قرارداد طراحی نما به جزئیات بیاورید. زمان مناسب برای طراحی اولیه و ارائه طرح ۳D یا ۳ بعدی ۱ هفته تا ۱۰ روز است. شما ۲ روز هم برای محاسبات فاز ۲ اجرایی در نظر بگیرید و حدود ۲۰ روز الی ۱ ماه نیز برای اخذ تایید از شهرداری منطقه. بنابراین اگر قرارداد را در فاز زمانبندی به صورت کلی در نظر گرفتید می بایست بین ۱ ماه تا ۴۰ روز باشد. البته سیتاک مواردی را داشته است که در مدت ۲۰ روز کل کار به اتمام رسیده است. این کوتاه شدن زمان بستگی به کمسیون نما در شهرداری دارد. هر عدم تایید نقشه معمولاً یک هفته کار را به تعویق می اندازد.

طراحی نما
طراحی نما

تعیین خسارت در قرارداد طراحی نما:

شما می توانید به لحاظ اطمینان بیشتر از حسن انجام کار شرکت های طراحی نما بحث دریافت خسارت مالی را نیز پیش بینی کنید. روال کار تعیین خسارت به این شکل است که شما فقط روی زمان اجرای قرارداد می توانید آنرا اعمال کنید. در کیفیت کمی دست شما بسته است. زیرا طراح در هر مرحله از کار با شما مشورت می کند و طبق نظر شما جایگزینی متریال ها و رنگ ها را انجام می دهد. بنابراین اعتراض شما در بحث کفیت بحث طراحی اولیه وارد نیست. خسارت در قرارداد های طراحی نما بستگی به رقم کل قرارداد دارد. معمولاً برای هر روز رقمی معادل ۱ % از کل قرارداد را جهت تاخیر در تحویل کار پیش بینی می کنند.

شرکت سیتاک مشاور و طراح در تمام سبک های مختلف طراحی نما است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :