نگهداری از نمای ساختمان

نگهداری از نمای ساختمان

نگهداری از نمای ساختمان

همانطور که می دانید بحث طراحی نما در ساختمان های اداری و مسکونی به منزله ماهیت آن ساختمان ها است. طراحی نما به سبک های مختلف کلاسیک، مدرن و ترکیبی و با تلفیق متریال های مختلف مانند سنگ تراورتن، شیشه، آجر نما، چوب ترموود و … به نگهداری نیاز دارند. اصول اولیه نگهداری از نماهای ساختمانی در مرحله ی اجرای نما پایه گذاری می شود. اصولی در اجرا وجود دارد که می بایست توسط اکیپ ها و تیم های اجرایی رعایت شود. امروز سیتاک قصد دارد تا در مورد اهمیت نگهداری از نماهای ساختمان با شما صحبت کند. با سیتاک همراه باشید.

نگهداری نما 01
نگهداری نما

نگهداری از نماهای کلاسیک:

نماهای کلاسیک از متریال مخصوص به این سبک استفاده می کنند. سنگ های تراورتن در انواع مختلف بدنه ی طراحی نما به سبک کلاسیک را تشکیل می دهد. یکی از راه های نگهداری از نماهای کلاسیک این است که در زمان اجرای نما از اکیپ ها و تیم های اجرایی با کیفیت استفاده کنیم. سنگ تراورتن به علت وجود سوراخ های زیادی در پشت پلاک ها به خوبی جذب بدنه ی ساختمان می شود. کیفیت در اجرا بیشتر برای اجرای ستون ها، شمش ها و تاج بررسی می شود. اگر کیفیت اجرا را در حد قابل قبولی در نظر بگیریم، نکهداری از نما فقط بحث شستشو خواهد بود. شما می توانید هر چند سال یکبار نسبت به شستشوی نماهای کلاسیک اقدام کنید.

گروه های مخصوص شستشوی نما وجود دارند که می توانید از آنها کمک بگیرید. با توجه به نوع متریال غالب در نماهای کلاسیک که همان سنگ تراورتن است، نیازی به بازسازی نما نخواهید داشت. مگر اینکه ساختمان شما قدیمی باشد و شما تشخیص دهید که طرح نمای ساختمان را عوض کنید. در این صورت هم شرکت سیتاک هم برای مشاوره و هم برای طراحی و اجرا در کنار شماست.

نگهداری نما
تعمیرات نمای ساختمان

نگهداری از نماهای مدرن:

با توجه به سابقه ی کوتاه نماهای مدرن در شهرهای بزرگ بحث نگهداری فقط به ۲ مسئله اصلی ختم می شود. اگر متریال مورد استفاده در نمای مدرن شما شیشه و آجر است، بهتر است هر ساله مورد بازدید و مرمت احتمالی قرار بگیرند. شما در نماهای مدرن با توجه به متریال های استفاده شده و همچنین میزان تخریب های احتمالی که بر اثر شرایط جوی اتفاق می افتد، عمل می کنید. شستشوی نماهای مدرن نیز به مانند نماهای کلاسیک می بایست هر ۳ سال یکبار انجام گیرد. این زمان به انتخاب خود شماست. هستند افرادی که هر ۱۰ سال نمای ساختمان خود را شستشو می کنند.

نگهداری نما 03
تعمیرات نمای مدرن

ترمیم نماهای سیمانی قدیمی:

نماهای رومی که در قدیم کار می شد، امروز نیاز به مرمت و تعمیر دارد. تغییرات آب و هوایی و شرایط اقلیمی می تواند خیلی به نماهای سیمانی صدمه بزند. نمای ساختمان به صورت مستقیم زیر تابش نور آفتاب قرار دارد و در زمستان ها زیر برف و باران. همین شرایط باعث می شود تا سیمان از روی بدنه نمای ساختمان بلند شود. ریختگی و ترک خوردگی نماهای سیمانی از موارد شایع در اینگونه نماها است. شما می توانید با ترمیم نمای سیمانی کار مرمت را آغاز کنید و با رنگ کردن نما به آن جان تازه ای ببخشید. اگر هم تمایل به تغییر سبک نمای ساختمان خود داشته باشید سیتاک می تواند نمایی جدید را با تغییر سبک به شما پیشنهاد دهد. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن دو سبک رایج در طراحی نما می باشد.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع نماهای کلاسیک، مدرن و ترکیبی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا و اجرای ویلا

اجرای دکور مغازه

بازسازی ساختمان و منزل

بازسازی آپارتمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :