هزینه بازسازی نمای ساختمان

هزینه بازسازی نمای ساختمان

هزینه بازسازی نمای ساختمان

شاید شما هم بعد از سالها زندگی در خانه، آپارتمان یا ویلای خود از چهره ی ساختمان خسته شده باشید. شاید بخواهید دستی به سر و گوش ساختمان بکشید. داخل آپارتمان را را از طریق شرکت های بازسازی ساختمان طراحی کنید و طراحی نما را با توجه به هزینه هایی که دارد انجام دهید. طراحی نما و بازسازی نما بیشتر برای ساختمان های قدیمی تر یا ساختمان هایی که دچار تخریب در نمای ساختمان شده اند، مورد استفاده قرار می گیرد. سیتاک قصد دارد تا هزینه های معمول در بازسازی نما را از مرحله طراحی نما تا اجرای نما توضیح دهد. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما
طراحی نما

۱ – مرحله طراحی:

در ابتدای بازسازی نما می بایست طراحی نما انجام شود. طراحی نما به طرح اولیه ساختمان شما و جزئیات دقیق اجرایی آن گفته می شود. یک شرکت طراحی نما اولین وظیفه اش بعد از برداشت دقیق اندازه های نمای ساختمان، طراحی یک طرح فوق العاده است. طرحی که از تمام جنبه ها با ساختمان شما سازگاری داشته باشد. با دیگر همسایگان شما ارتباط منطقی داشته و در عین حال خاص باشد. شما در این مرحله نیاز به تحقیق برای انتخاب شرکت طراحی نما دارید.

طراحی نما
طراحی نما

هر شرکتی بنا به سیاست های خود هزینه ای را برای طراحی نما و ارائه فاز ۲ اجرایی تعیین می کند. این هزینه در مناطق مختلف متفاوت است. هزینه طراحی نما دارای یک رقم حداقلی است. بعضی از شرکت ها به صورت کلی به شما قیمت می دهند و بعضی از شرکت ها نیز به صورت متری قیمت طراحی نما را محاسبه می کنند. این هزینه در تهران متری ۵۰۰۰ تومان تا ۲۵ هزار تومان است. یادتان باشد گول قیمت ها را نخورید و بر اساس نمونه کار و کیفیت کار شرکت های مختلف تصمیم بگیرید. ولی قیمت منطقی برای خدمات طراحی نما متری ۱۰۰۰۰ تومان است.

طراحی نما
طراحی نما

۲ – مرحله خرید متریال:

هزینه های شما در این مرحله وابسته به طرحی است که از طراح درخواست کرده اید. طراحی نما می تواند با متریال های بسیاری انجام شود. یک طراح با توجه به شرایط محیطی ملک شما و ضوابط جاری در کمسیون نما شهرداری تهران اقدام به متریال گذاری در طرح خود می کند. اینکه از چه طرحی استفاده کرده باشید و متریال در طراحی نما از چه نوعی باشد مستقیماً روی هزینه خرید متریال تاثیر گدار است. متریال سنگ مطمئناً با چوب و آجر متفاوت است. ولی در طراحی نما مدرن که از سنگ و چوب و آجر استفاده شده باشد هزینه ها تعدیل خواهد شد.

متریال نما
متریال نما

 ضوابط در مناطق مختلف کمی متفاوت است. به عنوان مثال استفاده از متریال چوب در بعضی مناطق تا ۱۵ % مجاز است. برای خرید متریال نیز نیاز به تحقیق دارید. می توانید با شرکتی که طراحی نما را برایتان انجام داده مشورت کنید. یا خودتان به بازار بروید. معمولاً مردم هزینه های متریال را بسیار پایین در ذهن خود حساب می کنند و در هنگام اجرای کار که زمانی برای پشیمانی نیست متوجه اختلاف قیمت موجود می شوند. این مسئله می تواند یک هشدار جدی باشد. اگر قصد بازسازی نمای ساختمان خود را دارید از قبل اطلاعاتی در مورد حدود قیمت متریال های سنگ، آجر، چوب و شیشه داشته باشید.

طراحی نما
طراحی نما

۳ – مرحله اجرا:

پس از طراحی نما و آماده شدن برای خرید متریال نوبت اجرای کار است. طراحی نما امری حساس است. در مرحله اجرا دانستن این نکته ضروری است که هر تیم اجرایی نمی تواند طرح یک طراح دیگر را اجرا نماید. ریزه کاریهایی در طراحی نما وجود دارد که بیشتر شبیه به یک سبک است. معمولاً شرکت های طراحی نما تیم ها و اکیپ هایی برای اجرای نما دارند. ابتدا از آنها مشورت بخواهید. شما می توانید در مرحله تحقیق برای انتخاب شرکت مورد نظر در بازسازی نمای ساختمان می توانید به نمونه کارهای اجرایی نیز دقت کنید.

طراحی نما
طراحی نما

 بازهم بحث هزینه ها در این مرحله متفاوت است. شرکت های مختلف بر اساس کیفیتی که در اجرا دارند هزینه های متفاوتی را می گیرند. سنگ کار خبره متری ۶۰۰۰۰ تومان برای اجرا می گیرد و سنگ کار معمولی متری ۳۵۰۰۰ تومان. انتخاب با شماست. اگر طراحی نما برای پروژه شما عالی انجام شده باشد می بایست از نماکار های خبره نیز استفاده کنید. همه چیز برای رسیدن شما به هدفتان در اجرا است. لااقل بیشتر مرحله اجراست که به طراحی نما جلوه می دهد. در این مرحله از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

طراحی نما
طراحی نما

نکته: بهتر است هر ۳ مرحله را با یک شرکت قرارداد ببنید. زیرا اگر کار به صورت کلی واگذار شود شما می دانید که فقط با یک مجموعه طرف هستید و تمام مسئولیت را از طرف قرارداد خود می خواهید. اگر تحقیقات کافی را انجام دهید نگران اجرای کامل پروژه توسط یک شرکت نخواهید بود.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع نمای ساختمان، طراحی نما کلاسیک، مدرن و تلفیقی

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

 دکوراسیون مغازه

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :