ویژگی های یک شرکت طراحی ساختمانی چیست؟

ویژگی های یک شرکت طراحی ساختمانی چیست؟

ویژگی های یک شرکت طراحی ساختمانی چیست؟

 

اگر تا به حال کارتان به شرکت های طراحی نقشه و دکوراسیون داخلی افتاده باشد، حتماً می دانید که این شرکت ها در عین شباهت هایی که با یکدیگر دارند، تفوت آنهاست که میزان توانایی و تمایز آنها را نشان می دهد. در این مقاله سعی داریم خصوصیات یک شرکت طراحی ساختمانی که مناسب برای انتخاب شماست را بررسی کنیم.

در ابتدا به صورت روشن مشخص کنید که کار شما چیست؟ کاری که می خواهید جهت طراحی به شرکت های مذکور واگذار کنید چیست؟ آیا کار شما طراحی نما است؟ یا طراحی نقشه های معماری یک ساختمان جدید؟ یا اینکه می خواهید از بازسازی ساختمان در تغییر فضای داخلی منزل خود استفاده کنید و برای اینکار نیاز به طراح دارید. دقت کنید اکثر شرکت های طراحی با اینکه تمام این خدمات را در دسته بندی های مختلف ارائه می کنند ولی هر کدام تخصص شاخصی دارند. یک شرکت در طراحی نما توانا است و شرکت دیگر بیشتر بحث دکوراسیون داخلی را پیگیری و طراحی می کند. با گذشت زمان و پیشرفت علوم گوناگون تخصصی شدن قسمت های مختلف در طراحی به زیبا سازی فضا و خلاقیت در طرح کمک شایانی کرده است.

طراحی نما

۱ – نمونه کار مرتبط و قوی:

پس از اینکه دقیقاً کار خود را در طبقه بندی های مختلف طراحی مشخص کردید نوبت به بررسی نمونه کارهای انجام شده توسط شرکت های طراح می رسد. عجله نکنید. سعی کنید به درستی شرکت و طراح مناسب را بیابید. برای اینکار از مشورت افراد با تجربه و جستجو در اینترنت بیشترین کمک را دریافت خواهید کرد. نمونه کارهای طراحان را بر اساس متراژ، متریال بکار رفته، استحکام و زیبایی طراحی و توجه به جزئیات بررسی کنید. هر شرکتی که نمونه کارهای قویتر، زیباتر و قابل اجراتری را به شما نشان داد، اولین فاکتور انتخاب شما را داراست. دقت کنید پس از بررسی نمونه کارها، پروژه ها را نیز به صورت حضوری بازدید کنید. اینکار به شما دیدگاه مناسبی نسبت به شرکت طراح مورد نظرتان می دهد. ضمن اینکه می توانید با کارفرما ها نیز صحبت کنید و میزان رضایت مندی آنها را جویا شوید.

۲ – سرعت و دقت در طراحی:

این فاکتور جهت بررسی و انتخاب شرکت طراحی بسیار مهم است. زیرا هستند همکارانی که دقت فوق العاده ای دارند ولی به علت داشتن وسواس بیش از حد پروژه شما را خیلی با تاخیر انجام می دهند و همچنین افراد و همکارانی که سرعت بالایی در ارائه طرح دارند ولی دقت آنها در توجه کافی به جزئیات پایین بوده و گاهی مواردی را از قلم می اندازند. به هر ترتیب این شما هستید که در مقام انتخاب قرار دارید. سعی کنید با دقت و با حوصله طراح مورد نظر را آنالیز و انتخاب نمایید.

می توانید برای اطمینان نمونه قرارداد های شرکت طراحی را ببینید و صحبت از تضمین تحویل به موقع پروژه را به میان بکشید. دقت داشته باشید در این فاکتور توجه به دقت اهمیت بیشتری دارد تا توجه به زمان تحویل کار، و شما میبایست کیفیت را در اولویت قرار دهید. طراحی نما و دکوراسیون داخلی یا طراحی نقشه معماری و بازسازی ساختمان اموری نیستند که شما به سادگی از کنار آنها عبور کنید. صحبت از تغییر فضای زندگی یا محل کار شماست.

۳ – تیم طراحی قدرتمند:

این فاکتور نیز برای انتخاب صحیح اهمیت خاصی دارد. طراحانی که به صورت انفرادی کار می کنند ممکن است طرح های قابل ارائه کمتری نسبت به شرکت هایی که یک تیم بزرگ طراحی دارند، داشته باشند. شرکت های طراحی نقشه به دلیل داشتن ارتباطات قوی تر به طور حتم با پروژه های بیشتری درگیر هستند و قاعدتاً از تجربه بیشتری برخوردار هستند. این نکته را در نظر داشته باشید، شرکت طراحی که دارای یک تیم طراحی است و به صورت گروهی کار می کند باید دارای بخش مشاوره فنی رایگان باشد. قبل از اینکه انتخاب خود را نهایی کنید از داشتن مشاور فنی در مجموعه مورد نظر اطمینان حاصل کنید و حتماً زمانی را به صحبت و ارزیابی مشاور اختصاص دهید و از وی مشاوره فنی بگیرید. هر کار تخصصی در حوزه ساختمان توسط یک گروه و مجموعه تخصصی به صورت کامل تری انجام می شود.

۴ – قیمت گذاری پروژه:

همیشه برای هر فردی بحث هزینه های یک کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شاید شما کیفیت را به قیمت ترجیح می دهید و می خواهید پروژه کاریتان به طور کامل و بی نقص طراحی گردد. ولی دقت داشته باشید بحث طراحی نقشه بویژه طراحی نما امری کاملاً تخصصی است. هزینه های شما به مدت زمانی که یک طاح روی کار شما وقت می گذارد بستگی دارد. هرچه طرح مورد نظر شما و خصوصیات پروژه شما زمان بیشتری از طراح و تیم طراحی بگیرد طبیعی است که هزینه های شما نیز افزایش پیدا می کند. البته روش دیگری هم در قیمت گذاری وجود دارد که به متراژ کار شما بستگی دارد. این نوع هزینه چون بر حسب هر متر مربع محاسبه و لحاظ می گردد به صورت کلی قابل قیمت گذاری است و هزینه های شما تغییری نمی کند مگر اینکه متراژ کار شما افزایش یابد. معمولاً برای پروژه های کوچک به صورت پکیج و برای پروژه های بزرگ تر به صورت متری قیمت های طراحی تعیین می گردد.

امیدواریم شما در انتخاب شرکت طراح موفق باشید.

بازسازی ساختمان

سیتاک مشاور و طراح نقشه های ساختمانی، طراحی نما، دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان و خانه هوشمند منتظر پاسخ به سوالات و ابهامات شماست.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :