چگونه از نمای ساختمان نگهداری کنیم؟

چگونه از نمای ساختمان نگهداری کنیم؟

چگونه از نمای ساختمان نگهداری کنیم؟

نگهداری از نمای ساختمان لازم و ضروری است. معمولاً به این بحث از ابتدای طراحی نما توجه نمی شود. اغلب طراحان در هنگام طراحی نما فقط به ظاهر طرح فکر می کنند. به اینکه طرحشان زیبایی و کیفیت لازم را داشته باشد. آنها از متریال های گوناگون استفاده می کنند تا بتوانند زیباترین طرح ممکن را خلق کنند. از ابزار خلاقیت در طراحی نما نیز بهره می برند.

طراحی نما
طراحی نما

سیتاک معتقد است طراحی نما و نگهداری از نما دو مقوله ی به هم پیوسته هستند. سیتاک در هنگام طراحی نما با نیم نگاهی که به ماهیت متریال های مختلف دارد، سعی می کند نمایی طراحی کند که سالهای بیشتر دوام داشته باشد. استحکام متریال در طراحی نما بسیار مهم است. نقطه ای است که می بایست از متریالی استفاده کرد که هم دوام بیشتری داشته باشد و هم مدت زمان بیشتری تمیز باقی بمانند.

 طراحی نما
طراحی نما

پس راه اول در نگهداری از نمای ساختمان این است که در ابتدای بحث طراحی نما، متریالی در طرح طراحی شود که مقاوم تر باشند. مانند سنگ های تراورتن. سنگ های تراورتن به دلیل سوراخ هایی که در بافتشان وجود دارد به صورت کامل به بدنه ی ساختمان متصل می شوند. این سوراخ ها باعث درگیر شدن ملات سیمانی با دیواره ی ساختمان می شوند و به صورت کامل روی سطح نما فیکس می شود. استفاده از تراورتن در مقایسه با سنگ گرانیت باعث کمتر سقوط کردن سنگ نما خواهد شد.

طراحی نما
طراحی نما

راه دوم برای نگهداری از نما این است که بالای تاج ها و پنجره ها از سنگ های آب چیکه کن استفاده شود. این سنگ ها در هنگام بارندگی وظیفه دارند باران را از سطح نما دور کنند. آنها با شیارهایی که در زیر سنگ وجود دارد به راحتی آب باران را به سطح گذر انتقال می دهند و اجازه بوجود آمدن کثیفی نما را نمی دهند.

طراحی نما
طراحی نما

راه سوم در نگهداری نما بازدید و چک کردن دوره ای است. به طور معمول هر ۳ سال یکبار نمای ساختمان را مورد بازدید قرار دهید. پیشنهاد می شود همزمان به شستشوی نما نیز بپردازید. این شستشو باعث می شود اگر قسمتی از نمای ساختمان با مشکل مواجه بود، سریع شناسایی و رفع ایراد شود. افراد و شرکت هایی هستند که کارشان شستشو و بازدید دوره ای از نمای ساختمان است. می توانید از آنها کمک بگیرید.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک در ابتدا و آغاز بحث طراحی نما مشاور شماست تا بهترین و مناسب ترین طرح را برای ساختمان شما خلق کند.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

بازسازی ساختمان

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی ویلا

دکوراسیون مغازه

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :