چگونه نمای ساختمان را زیبا کنیم؟

چگونه نمای ساختمان را زیبا کنیم؟

چگونه نمای ساختمان را زیبا کنیم؟

در اولین روزهای سال، در بهار که همه جا حس خوب تازگی و سرزندگی موج می زند در حال گذر از کوچه ای بودم که عطر گل یاس و شب بو توجه مرا به خود جلب کرد. کمی آهسته تر حرکت کردم و به دنبال منبع این عطر فوق العاده می گشتم. خانه ای ۳ طبقه که روی بالکن را تبدیل به باغچه ای کوچک کرده بود و باعث خلق آن همه زیبایی شده بود. با خودم گفتم اگر تمام ساختمان ها از گل ها و گیاهان در نمای خود استفاده می کردند چه منظره زیباتری داشت شهر ما.

پنجره ها در طراحی نما:

برای داشتن خانه ای سبز کافی است از همان روزهای ابتدایی بازسازی ساختمان یا نوسازی ساختمان به این مورد توجه کنید. برای طراح خلق طراحی نما که دارای فضاهایی برای نگهداری گلدان ها باشد کار سختی نیست. ولی اگر خود شما می خواهید از گیاهان و گل های رنگی در نمای ساختمان خود استفاده کنید می توانید از راهکار های زیر استفاده کنید.

طراحی نما مهندس محمدی داراباد
طراحی نما مهندس محمدی داراباد

جعبه گل و گیاه بسازید:

می توانید با استفاده از چند تکه چوب ساده و یک طوری مخصوص محفظه ای کوچک طراحی کنید که در آن گل های شمعدانی و گیاهان آپارتمانی را قرار دهید. یادتان باشد که باغچه های کوچک در طراحی نما به صورت اصولی قرار می گیرند و بحث امنیت در این طراحی بسیار مهم است. شما نیز برای طراحی نما از خلاقیت استفاده کنید و با پیچ کردن تخته ها یا جوش دادن زیر کار فلزی، باغچه شخصی خود را در نمای ساختمان محکم کنید. این امر باعث امنیت خاطر شما و بیشتر لذت بردن از باغچه شخصیتان می شود.

از گلدان های کوچک استفاده کنید:

یکی از ساده ترین راه ها این است که در لبه بیرونی پنجره ها از گلدان استفاده کنید. به لطف پیشرفت صنعت گلدان های امروزی در اندازه های مختلف طراحی شده اند و به شما این امکان را می دهند که بتوانید آنها را روی لبه پنجره های خود قرار دهید. برای جلوگیری از سر خوردن گلدان ها می توانید از لبه های ۳ سانتی متری در ۳ وجه لبه پنجره کمک بگیرید و احتمال سقوط گلدان هایتان را کم کنید. تصور کنید گلدان های رنگی چه منظره زیبایی را به نمای ساختمان شما می دهند که شما در گذشته در طراحی نما از آن غافل بودید. ضمن اینکه کاشت گل های رنگی نیز همان زیبایی خاص را خلق می کند.

طراحی نما اقای بزرگی
طراحی نما اقای بزرگی

گلدان های آویز:

اگر امکان قرار دادن گلدان ها را در لبه پنجره ها ندارید یا نمی توانید از جعبه گل و گیاه استفاده کنید کافی است گلدان ها را در بندهای مخصوص آویز قرار دهید و آنها را از لبه پنجره ها آویزان کنید. اگر یادتان باشد در گلخانه های قدیمی به صورت گسترده از این آویزها استفاده می شد. پاسیوهای زیبا در خانه های قدیمی نیز همان حس طراوت و زیبایی بهار را ایجاد می کرد. ولی امروز با گسترش آپارتمان نشینی در کلان شهرها امکان داشتن پاسیو و گلخانه های شخصی از بین رفته است و بهترین کار استفاده از نمای ساختمان، در هنگام بازسازی ساختمان یا در زمان طراحی نما است.

امیدواریم با ایجاد فضاهای سبز کوچک در طراحی نما یا باغچه های پشت بامی بتوانیم به زیبایی بصری و هوای شهرمان کمک کنیم. شما نیز با کمی خلاقیت و یک مشاوره ساده با سیتاک می توانید خودتان خالق نمایی جدید در ساختمان خود باشید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :