چگونه نمای ساختمان زیباتری داشته باشیم؟

چگونه نمای ساختمان زیباتری داشته باشیم؟

چگونه نمای ساختمان زیباتری داشته باشیم؟

برای رسیدن به طراحی نما فوق العاده نکاتی وجود دارد که می بایست رعایت شود. طبعاً شما نیز خواهان داشتن ساختمانی با نمای زیبا هستید. رسیدن به نمای زیبا ساختمانی شانسی نیست. شما باید بپذیرید که اقدامات شما از ابتدای روند طراحی نما تا مراحل اجرای آن مهم و تاثیر گذار است. سیتاک امروز قصد دارد در مورد زیبایی های نما و راهکارهای رسیدن به آن با شما گفتگو کند. طراحی نما کلاسیک و طراحی نما مدرن دو سبک رایج در طراحی نما می باشد. با سیتاک همراه باشید.

طراحی نما
طراحی نما

نوآوری در طراحی را فراموش نکنید:

یکی از چالش های اصلی در رشته ساختمان طراحی نما است. طراحی نما بیانگر هویت و شخصیت ساختمان شماست. حال ساختمان شما با هر نوع کاربری که داشته باشد از روی نمای آن مورد قضاوت قرار خواهد گرفت. ساختمان های مسکونی، پروژه های اداری یا حتی مجتمع های تجاری زمانی تبدیل به یک پروژه خاص می شوند که نمای خاص و خارق العاده ای داشته باشند. رسیدن به این مهم در طراحی نما زیاد سخت نیست. فقط کافی است کمی ریسک پذیر باشید. نوآوری در طراحی نما را در دستور کار خود قرار دهید. با شرکت هایی در مورد طراحی نما و اجرای آن قرارداد ببندید که نمونه کارهای خلاقانه داشته باشند. کار کردن با اینگونه شرکت ها به شما دلگرمی خاصی می دهد و ممکن است در آینده پروژه شما تاثیر گذار نیز باشد.

طراحی نما
طراحی نما

نوآوری در طراحی نما به همین توضیحات ساده خلاصه نمی شود. شما می بایست این مطلب را تجربه کنید. حتماً تا به حال به ساختمان هایی برخورد کرده اید که نمای آنها در عین سادگی شما را به خود جذب کرده است. این جذابیت و گیرایی در نما حاصل ترکیب ایده هایی نو و دانش فنی است. در تهران شرکت های طراحی نما زیادی وجود دارند که غالباً بر پایه آماده سازی طرح اولیه در غالب سبک های مختلف کلاسیک، مدرن و ترکیبی شکل گرفته اند. ولی شرکتی در این زمینه موفق تر خواهد بود که بتواند همین سبک های موجود در طراحی نما را به گونه ای خاص و با توجه به شرایط پروژه شما طراحی کند. شما می توانید با یک جستجوی ساده در گوگل این شرکت ها را پیدا کرده و با آنها مشورت نمایید. زیبایی نمای ساختمان تا حد زیادی به طراحی اولیه وابسته است.

طراحی نما
طراحی نما

استفاده از متریال های متناسب:

نکته ی دیگری که در طراحی نما و رسیدن به نمایی زیبا در ساختمان اهمیت دارد استفاده از متریال های متناسب است. متریال متناسب یعنی متریالی که با شرایط پروژه شما کاملاً سازگار باشد. منظور سیتاک از متریال متناسب اصلاً استفاده از متریال های گران قیمت نیست. بلکه تناسب در استفاده از متریال ها توصیه سیتاک است. شما می توانید از متریال های همیشگی برای نما استفاده کنید و در عین حال نمایی خلق کنید که مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. همه چیز در قیمت متریال خلاصه نمی شود. اگر قوانین تناسب و هماهنگی موزون بین متریال ها را رعایت نمایید می توانید با خرید های ارزان نیز زیبایی را به ساختمان خود هدیه دهید. درست است. هماهنگی در استفاده از متریال ها چالش اصلی شما در بخش اجرا است.

طراحی نما
طراحی نما

پس از اینکه طراحی خلاقانه طبق نظر شما انجام شد متریال های جایگذاری شده در طرح را دسته بندی کنید. از طراح یا تیم طراحی بخواهید تا درجه بندی کیفی متریال های مورد نظر را نیز به شما بدهند. اما نکته ای که باعث خلق زیبایی می شود استفاده از رنگ بندی مناسب در متریال ها است. شما می توانید از طراحتان بخواهید تا با ایجاد کنتراست مناسب در خلق نما از متریال هایی استفاده کند که هم مورد تایید شهرداری است و هم توجه مخاطبان را به خود جلب می کند. فقط در این صورت است که می توانید استفاده بهینه از متریال ها را تجربه نمایید. استفاده از سنگ در کنار رگه های چوب ترموود یا آجر زمانی زیباست که کنتراست مناسبی را ایجاد کرده باشید.

طراحی نما
طراحی نما

نورپردازی نما:

نورپردازی یکی از عوامل مهم در زیباسازی مناظر شهری است. نمای ساختمان شما نیز از مهم ترین مناظر شهری است. بنابراین در این بخش دقت کنید که طبق اصول و ضوابط نورپردازی انجام شود. قبلاً در همین سایت در مورد ملزومات نورپردازی و سبک های موجود صحبت کردیم. فقط یادتان باشد نورپردازی نمای ساختمان خود را به شرکت هایی که صلاحیت اینکار را دارند واگذار نمایید. شما می توانید با خرید ملزومات نورپردازی و نصب آنها در جای مناسب روی بدنه ی نما عمل نورپردازی را انجام دهید ولی قبل از اینکار نیاز به ایده پردازی دارید. ایده ها در نورپردازی هستند که باعث بوجود آمدن زیبایی در نمای ساختمان شما می شوند. از نورپردازی غافل نشوید.

طراحی نما
طراحی نما

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری انواع نماهای کلاسیک، مدرن و ترکیبی است.

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

بازسازی آپارتمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :