ارتباط بصری ویلا با طبیعت

ارتباط بصری طبیعت با ویلا
ارتباط بصری طبیعت با ویلا

حتماً تا کنون اطلاعات زیادی در مورد طراحی ویلا از طریق مطالعه مقالات سیتاک دریافت کرده اید. اطلاعاتی از قبیل اینکه چگونه بتوانیم جانمایی صحیحی برای احداث ویلا انجام دهیم. یا اینکه طراحی ویلا کلاسیک چه تفاوت هایی با طراحی ویلا مدرن دارد؟ و بسیاری از موضوعاتی که در بخش بلاگ سایت سیتاک مطالعه کرده اید. امروز قصد داریم تا موضوع ایجاد ارتباط بصری ویلا با طبیعت را با یکدیگر مرور نماییم.

در این نوشتار سعی شده است تا تفاوت های ویلاهای معمولی و ویلاهای طبیعی بازگو شود. ویلاهایی که در طراحی آنها با استفاده از خلاقیت بتوانیم طبیعت را نیز دخیل نماییم. بنابراین پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مطلب سیتاک را همراهی بفرمایید و چنانچه از مطالعه این مقاله لذت بردید خواندن آنرا به دوستان خود نیز پیشنهاد دهید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

ارتباط بصری طبیعت با ویلا
ارتباط بصری طبیعت با ویلا

طراحی نما از روی طبیعت:

یکی از بخش هایی که در پکیج طراحی ویلا گنجانده شده است طراحی نما است. شما می بایست از ابتدا بدانید و ببینید که قرار است نمای ویلای شما که یکی از مهمترین بخش ها است چه شکلی شود. فرقی نمی کند. در ویلاهای کلاسیک و ویلاهای مدرن نمای ساختمان یکی از نقاط جذاب ویلا است. افراد مختلف و اطرافیان شما اولین نقطه ای که از ویلای شما می بینند نمای ویلای شماست.

بنابراین در طراحی ویلا دقت داشته باشید که اولاً طراحی نمای ویلای شما حتماً در سبک مورد نظرتان صورت گیرد و ثانیاً هماهنگی کاملی با دکوراسیون داخلی ویلای شما داشته باشد.

یکی از راهکارها برای طراحی و اجرای ویلا این است که بخشی از طبیعت محیطی را به داخل ویلا بکشانید. منظورمان از داخل ویلا این است که بتوانید طبیعت را در جای جای ویلای خود وارد نمایید و با اینکار ویلایی شیک و مدرن و در عین حال طبیعی را خلق نمایید. اگر سبک طراحی ویلای شما کلاسیک است می توانید با استفاده از محوطه سازی و انتخاب نوع و رنگ خاصی از سنگ های ساختمانی ارتباط ظاهری بین نما و طبیعت اطراف ویلا برقرار نمایید.

ولی اگر به طراحی ویلا مدرن علاقه دارید می توانید اساساً با استفاده از متریال های طبیعی مانند چوب به این مهم دست پیدا کنید. چوب های دکوراتیو که در نماهای ساختمانی استفاده می شوند می توانند احساس طبیعی بودن را در هر بیننده ای ایجاد کنند. در کنار استفاده از چوب های طبیعی می توانید شکل ظاهری هندسه ی ویلا را نیز شبیه کلبه های جنگلی طراحی نمایید. ویلاهای جنگلی حتماً از چوب های ترموود در نما استفاده می کنند.

در کنار استفاده از متریال های طبیعی می توانید از نورپردازی مخصوص نیز بهره ببرید. نورپردازی که بر اساس رنگ های طبیعی که در محیط اطراف محل ویلا است قابل برنامه ریزی است. استفاده از رنگ و نور یکی از ساده ترین روش ها و در عین حال جذاب ترین آنها برای ساخت نمایی طبیعی برای ویلا است.

ارتباط بصری طبیعت با ویلا
ارتباط بصری طبیعت با ویلا

طبیعت در محوطه سازی:

از نمای ساختمان و ویلای شما که بگذریم به محوطه ی ویلا میرسیم. پیشنهاد می دهیم در هنگام طراحی ویلا بخش مجزایی را از طراح بخواهید که در آن طراحی هندسه محوطه ی ویلا و نورپردازی اختصاصی محوطه وجود داشته باشد. شما می بایست محوطه ای بی نقص به لحاظ طراحی را در اختیار داشته باشید تا بتوانید با ایده های خلاقانه در اجرا، راه ورود طبیعت به داخل ویلا را هموار سازید. در محوطه سازی دست شما بیشتر باز است. شما می توانید در اطراف دیوارهای خارجی ویلا از درختان تبریزی استفاده نمایید.

این درختان بسیار بلند هستند و می توانند حریم مناسبی برای ویلای شما محسوب شوند. از آن گذشته می توانید از باغچه هایی که به صورت اصولی طراحی می شوند بیشترین بهره را ببرید. سیتاک به خلق فضاهای منحصر به فرد در فضاهای کوچک اعتقاد ویژه ای دارد. مهم نیست که زمین ویلای شما چقدر بزرگ یا کوچک است. مهم این است که با طرح و برنامه ای ویژه بتوانیم محوطه ی ویلا را تبدیل به فضایی آرامش بخش و زیبا نماییم.

استفاده از نورپردازی رنگی نیز در محوطه ی ویلا بسیار کاربردی است. شما می توانید از نورهای سبز رنگ برای روی درختان و نورهای بنفش و زرد نیز برای باغچه ها استفاده نمایید. یادتان باشد نورها به تنهایی کاری از دستشان ساخته نیست و شما می بایست ابتدا متریال ها را به درستی انتخاب و جانمایی نمایید تا بتوانید با نورپردازی جلوه ای متفاوت به آنها ببخشید.

استفاده از نورهای مخفی برای لابلای گیاهان نیز ایده ی دیگری است که در زیبایی باغ ویلای شما بسیار تاثیر گذار است. شما می توانید استخر و آبنماها در محوطه ی ویلا را نیز با نورپردازی تزئین نمایید. سیتاک راه اصولی استفاده از متریال ها و همچنین نورپردازی آنها را به شما خواهد گفت. کافی است که با مشاوران سیتاک در این زمینه تماس بگیرید.

ارتباط بصری طبیعت با ویلا
ارتباط بصری طبیعت با ویلا

طراحی مسیر باغ گل:

یکی دیگر از راه هایی که می توانید طبیعت را به داخل ویلا بیاورید این است که مسیری از درب ورودی تا ساختمان اصلی ویلا تعریف نمایید. این مسیر می تواند سر پوشیده و یا روباز باشد. نکته ای که وجود دارد این است که در طراحی این مسیر باید در فواصل مشخص ستون هایی را جانمایی نمایید تا به کمک آنها بتوان گلکاری مسیر را انجام داد.

این ستون ها می توانند شبیه با طاق ها و تاج گل طبیعی باشند. برای اینکه بتوانید مسیری همیشه سبز داشته باشید می بایست از گیاهان خودرو و پیچک استفاده کنید. پیشنهاد سیتاک این است که در اطراف مسیر اختصاصی درخت تاک بکارید که با رشد آن روی سقف مسیر همیشه انگورهای تازه در دسترس شما باشد. ضمن اینکه می توانید از دیگر فضاهای محوطه به عنوان باغ میوه نیز استفاده نمایید. کاشت درختان زردآلو و سیب و هلو بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

پیشنهاد می دهیم نورپردازی از کف را برای مسیر اختصاصی گل در ویلای خود تجربه نمایید. نورها از پایین به بالا و روی ستون ها تابیده می شوند و این عمل جذابیت مسیر گل را صد چندان خواهد کرد. قصد و هدف از طراحی ویلا این است که لذت و رفاه و آرامش بیشتری احساس شود وگرنه زندگی در آپارتمان ها همیشه سرجای خود باقی خواهد ماند.

ارتباط بصری طبیعت با ویلا
ارتباط بصری طبیعت با ویلا

آبنمایی به شکل صخره:

یکی از جذاب ترین روش ها برای خلق فضاهای طبیعی در ویلا این است که شما از آبنماهای طبیعی استفاده نمایید. اینکار را هم در محوطه و هم در داخل ویلا می توانید انجام دهید. برای آبنمای محوطه می توانید صخره هایی به ارتفاع ۳ یا ۴ متر را تعریف نمایید که با متریال های ساده و سبک ساخته می شوند. این آبنما می تواند با نورپردازی رنگی به شکل آبشارهای طبیعی عمل نماید.

در اختیار داشتن صدای آب زمانی که از روی آبنمای طبیعی ویلای شما به پایین میریزد ایجاد حس آرامش می کند. آبنماهای دیگر با متریال های متفاوت نیز در بازار وجود دارند ولی امروز قصد داریم تا طبیعت را به ویلای خود راه دهیم. شما می توانید سفارش دهید و آبنمای اختصاصی با ابعاد مورد نظر شما تولید شود و یا اینکه می توانید آبنماهای کوچکتر که در دکوراسیون داخلی ویلا کاربرد دارند را از بازار خریداری نمایید.

شرکت سیتاک طراح و مجری پروژه های ویلایی در سراسر کشور

ارتباط بصری طبیعت با ویلا
ارتباط بصری طبیعت با ویلا

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *