اهمیت نور در طراحی ویلا

اهمیت نور در طراحی ویلا

ویلای شما می بایست فضایی کاملاً متفاوت با منزل شما باشد. این تفاوت در انتقال احساسات مختلف بیشتر نمود پیدا می کند. شما طراحی ویلا و ساخت آنرا انجام می دهید تا در مواقعی که خسته از روزمرگی ها هستید بتوانید با طی کردن چند ساعت مسیر حتی با اتومبیل خودتان به مکانی امن، زیبا و آرام برسید و خستگی کار و زندگی شهری را از تن بدر کنید. ویلا را برای لذت بردن بیشتر از زندگی طراحی می کنید. مکانی را می سازید که بتواند به شما آرامش خیال بدهد. در آنجا احساس راحتی کنید و روزهایی را به تفریح مشغول شوید. با سیتاک همراه باشید تا در مورد نور و تاثیرات آن در ویلا با یکدیگر صحبت کنیم.

استفاده از نور در ویلا
استفاده از نور در ویلا

استفاده از نور طبیعی

همانطور که می دانید بیشترین سطح انرژی در مباحث مربوط به نور، مربوط به نور طبیعی است. در هنگام روز بهترین نور استفاده از نور محیط و خورشید است. ویلای شما می بایست نور مناسبی را از محیط دریافت کند. اینکه شما ویلای خود را رو به خورشید طراحی می کنید یا پشت به آن نکته مهمی است. در اغلب موارد شما می بایست طبق ضوابط شهری اقدام به طراحی ویلا کنید. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که ویلای خود را طوری طراحی کنید که بیشترین سطح دریافت نور خورشید را داشته باشد. برای اینکار می توانید از پنجره های سراسری و پاسیو استفاده کنید. استفاده از پنجره های قدی که تمام عرض دیوارهای اصلی را پوشش می دهد بهترین راه حل است. البته استفاده از پاسیو نیز توصیه می شود. شما می توانید در پاسیوی شخصی ویلای خود به پرورش گلها و گیاهان بپردازید و لذت ببرید.

نورپردازی استخر در طراحی ویلا
نورپردازی استخر در طراحی ویلا

فضای داخلی را نورپردازی کنید

یکی دیگه از راه های استفاده از نور در طراحی ویلا بر میگردد به نورپردازی داخلی فضاهای ویلا. شما می توانید با کمی خلاقیت یا مشورت با کارشناسان نورپردازی فضاهای داخلی ویلا را به گونه های مختلف نورپردازی کنید. هر فضا طراحی نورپردازی مخصوص به خود را می طلبد. برای اتاق خواب ها یک نوع نورپردازی کارایی دارد و برای نشیمن، TV Room و آشپزخانه نوعی دیگر از نورپردازی جالب می شود. به هر حال انتخاب با شماست. می توانید طبق روحیات خود اقدام به نورپردازی کنید. هر احساسی که می خواهید محیط داخلی ویلا به شما بدهد را می توانید با روشن و تیره کردن فضاها بدست آورید. حس رمانتیک، آرامش و عشق، شادی و … از جمله احساساتی هستند که با نور محیط تحریک شده و کم و زیاد می شوند.

نورپردازی ویلای قدیمی
نورپردازی ویلای قدیمی

نور محوطه ویلا را تنظیم کنید

در طراحی ویلا محوطه بسیار مهم است. معمولاً صرف نظر از معماری بنای ویلا یکی از ملاک های انتخاب و خرید ویلاهای ساخته شده، زیبایی و مهندسی بودن محوطه ویلاست. هر چه محوطه ویلای شما زیبا و لوکس باشد قیمت ویلای شما نیز بیشتر است. برای دریافت بیشترین احساسات مثبت در زمانهایی که از محوطه ویلا استفاده می کنید می بایست نور ویلا را تنظیم کنید. می توانید محوطه ی ویلا را بسیار روشن طراحی کنید. همه چیز بستگی به انتخاب شما دارد. ولی حداقل ها در انتخاب میزان نور در محوطه ویلا میزانی است که شما به راحتی بتوانید در هنگام شب از محوطه استفاده کنید. سیتاک به شما پیشنهاد می دهد از نورهای رنگی برای تزئین درخت های احتمالی در ویلا استفاده کنید. حتی اگر در ویلای خود درخت ندارید می توانید اطراف استخر، یا دیواره های ویلا را با نورهای رنگی کار کنید. اینکار زیبایی ویلای شما را چند برابر می کند.

3D از نورپردازی کلی ویلا
۳D از نورپردازی کلی ویلا

 

نور در طراحی ویلا بسیار دارای اهمیت می باشد. لطفاً ساده از کنار آن رد نشوید. ضمن اینکه اگر از همان ابتدا طراحی ویلا را با در نظر گرفتن تاثیرات نور انجام دهید، می توانید ویلای لوکس تری داشته باشید و هزینه های نورپردازی را به مراتب کمتر کنید.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری ویلاسازی در سراسر ایران

دیگر خدمات سیتاک

اخذ جواز ساخت

طراحی نما

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مغازه

بازسازی ساختمان

خانه هوشمند

چیلر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :