ایده هایی برای طراحی نشیمن در ویلا

بهترین ایده برای اتاق نشیمن

برای طراحی ویلا و طراحی بخش های مختلف ویلا می بایست ایده های خاصی داشته باشید. ایده هایی ساده و کم هزینه و در عین حال زیبا که بتوانید خاص بودن ویلای خود را نشان دهید. سیتاک معتقد است حتی با هزینه های بسیار کم در اجرای دکوراسیون داخلی ویلا، می توان فضاهای منحصر به فردی در طراحی ویلا را خلق کرد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اتاق نشیمن یکی از آن فضاها است که اگر با کمی خلاقیت بتوانید دستی به سر و گوشش بکشید قابلیت های فراوانی خواهد داشت. امروز با سیتاک همراه باشید تا ایده هایی برای طراحی اتاق نشیمن در ویلا را در کنار یکدیگر بررسی نماییم. امیدواریم اولاً این ایده ها برایتان مفید باشد، ثانیاً با اجرای آنها به اهداف خود در طراحی ویلا مدرن دست یابید.

بهترین ایده ها برای طراحی اتاق نشیمن ویلا
بهترین ایده ها برای طراحی اتاق نشیمن ویلا

۱ – از طراحی نما وام بگیرید:

یکی از ایده های جدید در طراحی اتاق نشیمن ویلایی این است که تغییرات بر روی دیوارها و سقف بر اساس تغییرات اصلی در طراحی نمای ویلا باشد. همانطور که می دانید طراحی نمای ویلا بر اساس سبک طراحی ویلا تعریف می شود. یعنی طراحی ویلا کلاسیک حتماً دارای مولفه های مخصوص سبک کلاسیک در نما است.

پیشنهاد می دهیم از المان هایی که در نمای ویلا استفاده کرده اید، در اتاق نشیمن هم وارد کنید. اتاق نشیمن در ویلا می تواند نماینده فضاهای داخلی که از نمای ویلا پیروی می کنند، باشد. البته فضاهای دیگر هم می توانند این وظیفه را بر عهده بگیرند. مانند سالن پذیرایی که میزبان دورهمی های شما در تعطیلات آخر هفته است. اتاق نشیمن از این جهت دارای اولویت می باشد که ممکن است بیشتر زمان شما در آنجا سپری شود.

استفاده از المان هایی که در نما استفاده شده است یک مزیت برای اتاق نشیمن ویلای شما ایجاد می کند. این عمل به اتاق نشیمن شما منظری می بخشد که مشابه آنرا در بدو ورود به ویلا می بینید. البته در سبک کلاسیک بحث کمی متفاوت خواهد بود. دقت داشته باشید که خیلی نباید اتاق نشیمن را شلوغ طراحی کرد.

استفاده از المان های اصلی نما در اتاق نشیمن کافی است. فقط آنهایی را به اتاق نشیمن ویلای خود راه دهید که نماد ویلای شما هستند. خلق منظری بصری متفاوت در اتاق نشیمن ممکن است یک ریسک به حساب آید ولی این ریسک در اغلب موارد جواب داده است.

طراحی نما در اتاق نشیمن
طراحی نما در اتاق نشیمن

۲ – چوب و آجر را تست کنید:

اگر اهل دیزاین و دکوراسیون باشید حتماً می دانید که تست کردن طرح های مختلف در فضاهای واقعی به این سادگی ها نیست و حتماً با صرف هزینه امکان پذیر خواهد بود. اما سیتاک قصد ندارد از شما بخواهد تا چوب و آجر را در اتاق نشیمن خود تست کنید. بلکه منظور سیتاک از پیشنهاد این موضوع این است که قبل از اجرا، طراحی را بر اساس ترکیب چوب و آجر انجام دهید.

شما در تصاویر ۳ بعدی می توانید تصویر نهایی اجرا شده را قبل از اجرا ببینید. چیدمان آجر ها در کنار استفاده از رنگ های اصلی چوب می تواند خیلی جذاب باشد. به شرطی که به خودتان اجازه دهید تا مدل های مختلف قابلیت ظهور پیدا کنند. اگر این دیدگاه را نداشته باشید ایده های شما همیشه در حد ایده باقی می مانند یا اینکه با صرف هزینه هایی می بینید که محصول نهایی مورد نظر شما نبوده است.

برای اجرای این پیشنهاد می توانید مدل های مختلفی از چیدمان چوب در کنار آجر را تست کنید. معمولاً استفاده از آجرهایی با رنگ نا متعارف می تواند جذابیت را چند برابر افزایش دهد. رنگ هایی از آجرهای مخصوص نما که در فضاهای داخلی هم کاربرد دارند. رنگ سفید، مشکی، قرمز یا حتی استفاده از آجرهای الوان قابلیت های نمایش زیادی دارند.

به عنوان مثال آجرهای سفید در کنار رنگ اصلی چوب در طراحی ویلا می تواند معجزه بصری ایجاد نماید. یعنی از تحرکات رنگ سفید و قهوه ای چوب در یکدیگر در جهت خلق فضایی آرام و دلنشین بهره ببرید. شما می توانید چوب ها را به صورت عمودی و در اندازه های نا مساوی کار کنید. اینکار معمولاً در سبک های پُست مدرن انجام می شود.

استفاده از چوب در طراحی
استفاده از چوب در طراحی

۳ – حتماً طرحی برای پُشت TV داشته باشید:

یکی دیگر از ایده هایی که می تواند زیبایی فضای نشیمن در ویلا را بیشتر کند محوطه ی پُشت TV است. فضایی که شما در بکراند تلویزیون یا نمایشگر خود خواهید داشت بسیار زیاد بر زیبایی بصری اتاق نشیمن تاثیر گذار است. البته این فضا نیز می بایست بر اساس همان سبکی که قبلاً توضیح داده شد طراحی و اجرا شود. ایده ی استفاده از شیشه و متریال های بازتاب دهنده نور را کلا فراموش کنید. زیرا این ایده ها برای پشت TV مناسب نیستند و چشم شما را اذیت می کنند.

شما باید به سراغ ایده هایی بروید که تمرکز شما را به هنگام تماشای تلویزیون بر هم نزنند. استفاده از سنگ های دکوراتیو یا سنگ های آنتیک توصیه می شود. این سنگ های جلوه ی عمومی بیشتری دارند و در هر سبکی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. قبلاً ایده هایی برای طراحی ویلا ارائه کرده بودیم که می تواند پیش نیاز مناسبی برای این مطلب باشد.

استفاده از متریال مناسب:

امروزه از متریال های متنوعی در طراحی ویلا و اجرای دکوراسیون داخلی ویلا استفاده می شود. ترکیب خواص این متریال ها با ایده های جدید در طراحی می تواند شما را به هدف نزدیکتر نماید.

استفاده از کناف بسیار مقرون یه صرفه است. کناف متریالی است که به سرعت نصب می گردد و در عین حال ارزان هم هست. شما می توانید کناف را رنگ نمایید و با استفاده از قابلیت انعطاف پذیری کناف اشکال مختلفی را طراحی و اجرا نمایید. شکل های مختلف هندسی که می توانند نمای سقف اتاق پذیرایی در ویلای شما را کاملاً دگرگون کنند.

استفاده از تابلوهای عریض تر برای پشت TV پیشنهاد دیگر سیتاک است. این تابلوها نیز بر اساس سبک دکوراسیون داخلی شما می بایست انتخاب و نصب گردند. تابلوهایی با مزمون طبیعت، خط نوشته و … که پس از نصب بر روی دیوار بخشی از دکوراسیون داخلی ویلای شما محسوب می شوند. فقط در انتخاب رنگ محتوا و قاب این تابلوها دقت داشته باشید.

طراحی فضای پشت TV
طراحی فضای پشت TV

۴ – نورپردازی اتاق نشیمن:

این مطلب مهم یادتان باشد که حتی بهترین و خاص ترین طرح ها و ایده ها نیز در فضایی بدون نورپردازی به چشم نمی آیند. نورپردازی قلب دکوراسیون در ویلای شما محسوب می شود. در طراحی ویلا تنها بخشی که قابلیت اتکای بیشتری دارد طراحی نورپردازی است. نورپردازی در طراحی نمای ویلا تا نورپردازی فضای سبز ویلا دارای اهمیت است. زیرا شما از تمام این فضاها استفاده می کنید و خلق زیبایی در تمام آنها مهم است.

پیشنهاد می دهیم نورپردازی را بسیار آرام انتخاب نمایید. زیرا اتاق نشیمن فضایی است که نباید شما را خسته کند. البته سیتاک می تواند ۲ حالت مختلف نورپردازی را در اتاق نشیمن ویلای شما طراحی و اجرا نماید. حالت اول برای زمانی است که شما و خانواده تان در کنار یکدیگر در حال گپ و گفت هستید. حالت دوم برای هنگامی است که در حال تماشای TV  می باشید. در هر دوی این حالات شما نباید خسته شوید و احساس کسالت به شما دست دهد.

استفاده از نورهای مرکزی در اتاق نشیمن توصیه نمی شود مگر اینکه شما خودتان علاقه مند به استفاده از نورهای مرکزی باشید. لوستر ها بیشتر در سالن پذیرایی که به میزان نور بیشتری احتیاج دارند، دارای کاربرد می باشند. در اتاق نشیمن استفاده از نورهای مخفی با لوکس پایین تر مناسب می باشد.

استفاده از نورهای نقطه ای برای ایجاد تمایز بخش های ساده از طرح های اجرا شده بر روی دیوار نیز پیشنهاد دیگر سیتاک است. نورهای ستاره ای و نورهای طرح دار هم می توانند به تزئین دیوارهای اتاق نشیمن کمک زیادی کنند.

نورپردازی در اتاق نشیمن
نورپردازی در اتاق نشیمن

۵ – استفاده از مبلمان خاص:

بیشترین تاثیر در خلق جذابیت بصری برای اتاق نشیمن در ویلا استفاده از مبلمان خاص برای این فضا است. اولین راهکار انتخاب مبلمان این است که بر اساس هندسه ی اتاق نشیمن از مبلمان زاویه دار یا مبل های منحنی استفاده نمایید. مبلمان منحنی در اتاق هایی به شکل هندسی مستطیل یا مربع بیشتر دیده می شوند.

نوع استراکچر مبلمان نیز مهم است. مبلمانی با متریال چوب که به شکل سلطنتی و ابزار خورده باشند خیلی مناسب اتاق نشیمن نیستند. شما می بایست از مبل های راحتی که شکل و شمایلی متفاوت دارند استفاده نمایید. حتماً در انتخاب رنگ مبلمان نیز دقت کنید.

پیشنهاد می دهیم در طراحی ویلا و همچنین انتخاب مبلمان با کارشناسان سیتاک مشورت نمایید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *