ایده هایی برای طراحی ویلا

ایده هایی برای طراحی ویلا

همانطور که می دانید طراحی ویلا یک فرایند کاملاً علمی و تخصصی است. اگر می خواهید ویلایی لوکس و لاکچری طراحی نمایید می توانید با شرکت طراحی ویلا و یا گروه های تخصصی مشورت نمایید. اینکار باعث می شود در زمان و هزینه های ساخت ویلا صرفه جویی نمایید. طراحی ویلا از این جهت بسیار مهم تلقی می شود که اولاً ذهنیت شما برای داشتن ویلای مورد نظر را بسیار شفاف می کند و ثانیاً باعث صرفه جویی هایی در امور اجرا و ساخت ویلا خواهد شد.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اگر شما دقیقاً بدانید چه می خواهید و برای چه منظوری ویلا طراحی می کنید. سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی و اجرای ویلا است. لطفاً سوالات خود را با کارشناسان سیتاک در میان بگذارید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ایده هایی برای طراحی ویلا
ایده هایی برای طراحی ویلا

۱ – طراحی سردر و ورودی خلاقانه:

یکی از ایده هایی که می تواند ویلای شما را به ویلایی خاص تبدیل نماید، خلاقیت در طراحی است. شما می توانید ورودی ویلا را به گونه های مختلفی طراحی نمایید که چشم هر بیننده ای را به خود خیره نماید. استفاده از طرح های هندسی غیر معمول برای ورودی ویلا اولین توصیه و پیشنهاد سیتاک است.

چه لزومی دارد ویلای شما مانند هزاران ویلایی که دیده اید و میشناسید طراحی شود؟ سیتاک بهترین ایده ها را در اتاق فکر بررسی می کند و کارشناسی شده در اختیارتان قرار می دهد. اگر ویلای شما شمالی است یعنی ابتدا وارد محوطه و حیاط می شوید و سپس وارد ساختمان اصلی بنا می شوید، می توانید از طرح های کِرو برای ورودی ویلا استفاده نمایید.

طرح های هندسی معمول نیز با کمی دستکاری در ارتفاع یا متریال می تواند زیبا شود. مهم این است که طراحی ویلا کلاسیک مورد نظرتان است یا طراحی ویلا مدرن. طراحی و اجرای سردرب ورودی در این ۲ سبک کاملاً متفاوت است. شما می توانید یک باکس ساده ولی زیبا را برای ورودی در نظر بگیرید. باکسی که ابتدا می بایست وارد آن شوید و سپس به محوطه ی ویلا وارد شوید.

طراحی ورودی خلاقانه
طراحی ورودی خلاقانه

۲ – از مسیر دسترسی استفاده نمایید:

پس از اینکه سردرب ورودی را تعریف و طراحی کردید باید فضاهای دیگر را طراحی نمایید. قبل از اینکه روی طراحی محوطه ویلا متمرکز شوید می بایست مسیر دسترسی به ساختمان اصلی را تعریف نمایید. این مسیر و چگونگی شکل گیری آن بسیار مهم است. با استفاده از ایده های جالب در این بخش می توانید ویلای خود را به ویلای لاکچری تبدیل کنید.

چه بسا ویلاهایی که به لحاظ متریال در ساخت حرفی برای گفتن ندارند ولی با کمی توجه به همین ریزه کاری ها ارزش افزوده ی بالایی را برای ویلای خود ایجاد کرده اند. سیتاک قصد دارد تا در این مطلب همین موضوع را یادآوری کند. در ادامه با سیتاک همراه باشید.

مسیر دسترسی به ساختمان اصلی می تواند مسیر باریکی باشد که با درختان یا گیاهان زیبا تزئین شده است. متریالی که در کف این راه زیبا قابل اجرا است هم می تواند سنگ باشد و هم چوب و هم آجر. این کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. دوست دارید روی سنگ فرشی از چوب راه بروید یا سنگ های اسلب گرانقیمت؟

طراحی مسیر دسترسی مناسب
طراحی مسیر دسترسی مناسب

۳ – مسیر دسترسی را با نور تزئین نمایید:

 یکی از ایده های جذاب برای افزایش تمرکز بصری رسیدن به ایده ای برای نمایان ساختن مسیری زیبا است. اگر بتوانید مسیری از طاق نصرت پوشیده از گل را با نورپردازی به گونه ای حرفه ای تزئین نمایید، تقریباً به هدف زده اید. اگر هدفتان فروش ویلاهایی است که می سازید می توانید از این ایده به تنهایی بهره ببرید.

حتی می توانید برای مسیر دسترسی به ساختمان اصلی از مه پاش نیز استفاده نمایید. میهمانان شما برای ورود به ساختمان اصلی ویلا می بایست از این مسیر عبور کنند. آنها در زیر بارش قطرات بسیار ریز آب و در مسیری پوشیده از گل و گیاه قدم خواهند زد. برای طراحی ویلا به صورت خلاقانه با سیتاک تماس بگیرید.

نور برای مسیر دسترسی
نور برای مسیر دسترسی

۴ – به محوطه سازی توجه نمایید:

محوطه سازی در ویلا یک ضرورت است. شما بدون داشتن ایده ای جذاب نمی توانید محوطه سازی فوق العاده ای را تجربه نمایید. بهتر است در این زمینه با کارشناسان و مهندسان کشاورزی مشورت نمایید. اینکه از کدام درختان میوه استفاده کنید بسیار مهم است. زیرا شما ممکن است بر اساس علایق شخصی سراغ درختانی بروید که نیاز به نگهداری عجیب و غریبی دارند.

یا بعدها دارای کثیف کاری های زیادی باشند که متعاقباً تمیز کردن محوطه را برایتان سخت و هزینه بر نمایند. درختان بلند تبریزی برای محصور کردن دور ویلا و درختان خرمالو و سیب از جمله پیشنهادات سیتاک هستند. آنها را بررسی نمایید.

یادتان باشد داشتن آلاچیق یا آبنما در فضای سبز نیز می تواند ایده ای جذاب برای محوطه ی ویلای شما باشد. معمولاً در طراحی ویلا کلاسیک از آبنماهای کلاسیک و حجیم سنگی استفاده می شود. حتی آلاچیق هم می تواند به گونه ای کلاسیک طراحی و اجرا شود. در سبک مدرن راحتی شما بیشتر است.

دستتان در پذیرفتن ایده های گوناگون بسیار باز است. آلاچیق های مدرن که می تواند از متریال چوب های ترموود با سقف های آردواز معمولی طراحی و اجرا شود. شما می توانید از سقف های سازه ای استفاده کنید و روی آنرا با برگ های جنگلی و کاه های تزئینی پُر کنید.

طراحی فضای بیرونی دلنشین در ویلا
طراحی فضای بیرونی دلنشین در ویلا

۵ – نمای ویژه ای برای ویلا طراحی نمایید:

طراحی نمای ویلا می تواند هزار گونه ی متفاوت داشته باشد. نماهای کلاسیک قالب مشخص و مختصات همیشگی دارد. ولی در ویلاهای مدرن طراحی نما هم ساده تر است هم می تواند اشکال متفاوتی داشته باشد. استفاده از نماهای سیمانی در هر ۲ سبک مورد قبول است.

ولی یادتان باشد می خواهیم ایده هایی در جهت جذابیت ویلای شما ارائه کنیم. بنابراین سعی کنید تا از ۲ متریال مختلف استفاده نمایید. در نمای ویلا استفاده از چوب های ضد آب ترموود و همچنین سنگ های تراورتن سفید می تواند جذابیت ایجاد نماید.

نکته ی مهم در خلاقیت طراحی نما این است که نماهایی متفاوت را خلق نماییم. شما می توانید با هماهنگی بین پلان معماری ویلا از کنسول های مکعبی شکل استفاده نمایید. این کنسول ها هم می توانند به عنوان تراس استفاده شوند و هم به عنوان پیش آمدگی هایی در نمای ویلا تلقی شوند.

یادتان باشند ساخت مکعب های نما می بایست با نقشه معماری کاملا در هماهنگی باشد و در واقع از معماری تبعیت می کند. نگاه شما در طراحی نمای ویلا می تواند بسیار تعیین کننده باشد. پیشنهاد می دهیم دست طراح را باز بگذارید تا بتواند با توجه به ایده های خلاقانه ویلای شما را طراحی نماید.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و مجری ایده های برتر و خلاقانه در بحث طراحی ویلا است.

طراحی مدرن فضای بیرونی ویلا
طراحی مدرن فضای بیرونی ویلا

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *