بررسی نماهای مدرن برای ویلا

همانطور که می دانید چه در طراحی ویلا و چه در آپارتمان سازی، نماهای ساختمانی در سبک های کلاسیک، مدرن و ترکیبی ساخته می شوند. امروز سیتاک قصد دارد تا در مورد نماهای مدرن که برای ویلا کاربرد دارند، با شما صحبت کند. اکنون شما می توانید قبل از شروع مراحل اجرایی پروژه از کارشناسان سیتاک مشاوره رایگان دریافت نمایید و بر اساس سلایق و نیازهای خود و همچنین شرایط محیطی منطقه قرارگیری ویلا، نمای پروژه را طراحی نمایید. سیتاک در این مسیر در کنار شماست و همیشه مشاور طراحی و اجرایی پروژه شما خواهد بود. در این نوشتار ابتدا نماهای مدرن را توضیح و در ادامه به بررسی نماهای مدرن با کاربری ویلا خواهیم پرداخت. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. لطفاً در صورت رضایت از مطالعه ی این مطلب خواندن آنرا به دوستان خود نیز توصیه نمایید. با سیتاک همراه باشید.

                                                                                           مهندس فرهمند

                                                       مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

                                 مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

 

نمای مدرن ساده

این نماها در قالب سبک نماهای مدرن طراحی و اجرا می شوند. همان نمای خارجی ویلای شماست که بدون حجم سازی و با متریال های مختلف قابلیت اجرا را دارد. نماهای مدرن ساده معمولاً جداره ی دیوار خارجی ساختمان را با استفاده از متریال های متعدد نما پوشش می دهند. متریال هایی مانند آجر های نما که به صورت نسوز تولید می شوند یا انواع سنگ های ساختمانی که در طرح ها و رنگ های مختلف در بازارهای سنگ موجود هستند.

اگر بخواهید و مایل باشید می توانید نماهای مدرن ساده را با ترکیبی از متریال سنگ و آجر اجرا نمایید. البته سیتاک قبل از انجام هر فعالیتی ابتدا پروژه را طراحی کرده و به شما تصاویر ۳ بعدی را ارائه می کند. ترکیب متریال سنگ و آجر می تواند جلوه ی بسیار زیبایی به نمای ویلا یا آپارتمان شما دهد. همچنین می توانید از سیمانکاری هم استفاده نمایید. امروزه نمای ویلاهای بزرگ هم می تواند با استفاده از سیمان سفید اجرا شود. البته سیمان سفید هم قابلیت ترکیب با متریال آجر و چوب را دارد.

نمای مدرن ساده
                                                                                  نمای مدرن ساده

در نماهای مدرن ساده و در بخش طراحی ویلا مدرن می توانید از آرشیتکت خود بخواهید که آلترناتیو دیگری که در آن چوب های ترموود نیز بکار رفته را به شما ارائه نمایند. در این صورت می توانید چوب را با سیمان سفید یا سنگ های ساختمانی ترکیب نمایید. یادتان باشد نماهای مدرن ساده با نورپردازی ساده ای نیز همراه خواهند بود. در این سبک از نماهای مدرن شما هزینه های کنترل شده تری دارید. هزینه های اجرایی برای نماهای مدرن ساده معمولاً آنقدر زیاد نیست که محاسبات اجرایی و مالی شما را دچار مشکل نماید.

نمای مدرن مکعبی

این نماها هم در مراحل طراحی و هم در اجرا کمی زمان بر هستند و اصولاً طراحی و ساخت آنها کمی دشوار تر است. نماهای مدرن مکعبی به نماهایی گفته می شوند که در طبقات بالایی فضاهای کاربری را با استفاده از قاب سازی، حجم دهی می کنند. به عنوان مثال در نقشه ی معماری، یکی از اتاق خواب ها در طبقه ی بالایی ویلای شما جانمایی شده است. با استفاده از این نمای مدرن می توانید دور تا دور کل فضای مفید خارجی اتاق خواب را با فاصله ای حداقل ۸۰ سانتی متری از طبقه ی همکف حجم داده و با شیفت مثبت رو به بیرون طراحی و اجرا را انجام دهید. این امر درست است که کمی پر هزینه تر و زمان بر می شود ولی مطمئن باشید برای ویلا یا ساختمان شما ارزش افزوده ی فراوانی ایجاد می کند. به راحتی می توان گفت تمام هزینه های نما را با اضافه قیمت فروش ویلا بدست خواهید آورد.

نمای مدرن مکعبی
                                                                           نمای مدرن مکعبی

نماهای مدرن مکعبی می توانند بیش از یک فضا را با حجم دهی و ترکیب حجم های ثابت در خود داشته باشند. شما می توانید ابتدا نمای مدرن مکعبی را طراحی و سپس کاربری های داخلی را بر اساس آن بچینید. همچنین استفاده از شیشه های نشکن برای فضاهایی که بیرون زده هستند می بایست تمام نورگیر باشد. جنس شیشه ها نیز بهتر است از نوع نشکن و ضد ضربه باشد. در این صورت شما پنجره های قدی با منظر محوطه ی ویلای خود خواهید داشت که در طول روز می تواند نور طبیعی محیط را به داخل اتاق شما بکشاند. از این رو بحث مقاومت شیشه ها و نشکن بودن آنها مطرح شد که شیشه ها قدی هستند و ممکن است در صورت شکستن به شما آسیب وارد کنند.

دور تا دور مکعب های بیرون آمده از دیواره ی اصلی ویلا را می توانید با چوب کار کنید یا سنگ هایی که با رنگ شیشه ها در هماهنگی کامل باشند را برای سنگ نما انتخاب نمایید. در خاطر داشته باشید که آجر ها و ترکیب آنها با چوب در نماهای مکعبی ممکن است خیلی جالب نشود. پیشنهاد سیتاک استفاده از سنگ های تراورتن ممتاز در رنگ های مختلف در کنار چوب به عنوان قاب مکعب ها است. در نماهای مدرن مکعبی می توانید به صورت خطی و شکسته عمل نورپردازی را انجام دهید. در این صورت ویلای شما در شب بیشتر جلوه خواهد داشت.

نماهای مدرن شمالی

اینگونه از نماهای ساختمانی به نماهایی اتلاق می شود که وجه اصلی نما رو به محوطه است. اگر زمین شما جنوبی است قاعدتاً می بایست نماهای شمالی در آن کار شود. نماهای مدرن شمالی می توانند بالکن یا تراس را در خود جای دهند. بالکن ها بخشی از نماهای شمالی هستند که هم می توانند به لحاظ متریال قابلیت های بالای خود را نشان دهند و هم در هنگام نورپردازی می توانند آلترناتیو های مختلفی را بپذیرند.

اگر بخواهید می توانید از ستون های نیم تنه برای احجام بالایی نماهای مدرن ساده یا نماهای مدرن مکعبی نیز استفاده نمایید. ستون ها یکی از مشخصه های نماهای کلاسیک ایرانی و نماهای مدرن شمالی هستند. توصیه می کنیم در طراحی ویلا ابتدا نقشه های نمای ویلا را ببندید و سپس بر اساس آن دکوراسیون داخلی ویلا را تکمیل نمایید. در نماهای مدرن شمالی مهمتر از همه چیز منظره ی نزدیک به ویلا است. جایی که شما از داخل محوطه ی ویلایی ساختمان ویلا را می بینید. این مقوله می تواند برعکس هم باشد. یعنی در محوطه سازی و ایجاد فضای سبز می بایست به گونه ای باشد که از روی بالکن و تراس هم بتوان هماهنگی نمای ساختمان اصلی و محوطه را درک کرد.

نماهای مدرن شمالی
                                                                    نماهای مدرن شمالی

گاهی اوقات ممکن است شما بخواهید نمای ویلای خودرا بازسازی نمایید. در این صورت کافی است شرایط اقلیمی، آب و هوایی و خط نماهای منطقه ای را برای ویلا در نظر داشته باشید. ویلای شما می تواند از نگاه نمای سازه ی اصلی تبدیل به پروژه ای لاکچری شود. ولی این امر به شرط آن است که تمام جزئیات را در طراحی ویلا در نظر داشته باشید. کوچکترین جزئیات در طراحی هم می تواند مهم و حیاتی باشد.

شرکت سیتاک ایده پرداز و مشاور شما در زمینه طراحی و اجرای پروژه های لاکچری ویلا است. امیدواریم بتوانیم سالها در کنارتان بمانیم.

                                                                                           مهندس فرهمند

                                                       مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

                                 مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *