بهترین ویلاها در اروپا (بخش دوم)

همراه سیتاک باشید تا در ادامه ۲ تا از زیباترین ویلاها در قاره ی اروپا را با هم بررسی کنیم. سیتاک بهترین مشاور و مجری شما در زمینه طراحی ویلا است. کافیست از ویلاهای زیر ایده گرفته و پیاده سازی طرح آن بر روی ویلا های خود را به سیتاک بسپارید. سیتاک با معماران و کارشناسان حرفه ای خود آماده خدمت رسانی به شماست.

                                                                                           مهندس فرهمند

                                                       مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

                                 مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

طراحی ویلای شیشه‌ای در لچلید توسط شرکت مکانو، انگلستان

طراحی ویلای شیشه‌ای توسط مکانو

طراحی ویلای شیشه‌ای در لچلید توسط شرکت مکانو، انگلستان
                                       طراحی ویلای شیشه‌ای در لچلید توسط شرکت مکانو، انگلستان

اسکله لچلید در انگلستان به طرز باشکوهی با ساخت ویلای شیشه‌ای زیبا توسط استودیو هلندی مکانو امروزی شده است. این ویلا زیبا از درون و بیرون طراحی‌شده است و طراحی آن بر ارائه‌ی بهترین نمای ممکن از محیط اطراف دریاچه و همچنین منظره اطراف آن متمرکز است. در فضای داخلی نیز از رنگ‌ها و موادی استفاده‌شده است که رابطه هارمونیکی بین طبیعت زیبای اطراف آن ایجاد می‌کند. اصول طراحی اصلی ساخت ویلاای بود که روشنی را با پایداری ترکیب کند و ارتباط قوی بین ویلا و منظره اطراف آن ایجاد کند. هارمونی بین منظره اطراف و فضای داخلی، معماری و طبیعت، به‌خصوص توجه به‌خصوص دید، مواد، رنگ‌ها و نورپردازی، تعیین‌کننده طراحی اصلی بود.

طراحی نمای بیرونی ویلا
                                                            طراحی نمای بیرونی ویلا

این ویلا از درون و بیرون طراحی‌شده است و در حین ارائه پناهگاه و نزدیکی به محیط اطراف، دید کاملی نیز به آن ایجاد می‌کند. همه‌ی این جنبه‌ها باهم کار می‌کنند تا حس خانه جاودانه بماند. این ویلا در مکانی سبز از درختان و گیاهان قرار دارد که ویلا را از دید عموم پنهان می‌کند. در طول خط آب گیاهان آبی با سنگ‌ها یکی در میان قرارگرفته‌اند که به بخش‌های دیگر باغ می‌رسد. در سمت آب، ویلا نمای بهینه به سمت دریاچه دارد. تراس در دو طرف مختلف، دو سمت زمین و آب را به هم وصل می‌کند، ساکنین ویلا حس کنند که روی آب زندگی می‌کنند. درختان بلند موجود در زمین بین ویلا و قطعه مجاور حریم خصوصی را تأمین می‌کند. با خم کردن پل ارتباطی بین ویلا و جاده اصلی، ردیف درخت‌ها سالم باقی می‌ماند. بعلاوه، حس حریم خصوصی را افزایش می‌دهد و نورهای مزاحم ناشی از ترافیک را مسدود می‌کند.

طراحی فضای آشپزخانه
                                                                    طراحی فضای آشپزخانه

عناصر داخلی مثل شومینه و کابینت‌های آشپزخانه، ویلا را به دو قسمت تقسیم می‌کند و با حجم شفافیت بزرگ‌تر فضای خصوصی‌تری ایجاد می‌کند. در مرکز ویلا، جای خالی با ارتفاع کامل همه‌ی سطوح را به هم وصل می‌کند و سری دیگری از خطوط دید مورب و عمودی ایجاد می‌کند. راه‌پله تمام اتاق‌ها را به فضای داخلی ویلا وصل می‌کند. اتاق اصلی مرکزی نور خورشید زیادی را به طبقه زیرین زیر آب می‌رساند و فضای داخلی را تراس سقف وصل می‌کند. از تراس سقف، می‌توان از نماهای وسیع لذت برد گویی که در سکوت بر سطح دریاچه شناور است.

طراحی اتاق نشیمن
                                                                     طراحی اتاق نشیمن

طراحی ویلا کریس کراس  توسط معماران OFIS در لیوبلیانا، اسلوونیا

طراحی ویلا کریس کراس  توسط معماران OFIS

طراحی ویلا کریس کراس  توسط معماران OFIS در لیوبلیانا، اسلوونیا
                                    طراحی ویلا کریس کراس  توسط معماران OFIS در لیوبلیانا، اسلوونیا

ویلا کریس کراس یک پروژه معاصر است که توسط معماران OFIS اسلوونی طراحی شده است. که در داخل پایتخت اسلوونی، لیوبلیانا قرار دارد ولی دارای یک دیوار از  روم باستان است که منجر به هرم Plečnik می باشد که توسط  Jože Plečnik، یک معمار اسلوونیایی طراحی شده است.  فضای بیرونی فلزی  و  متشکل از ورقه های لایه ای با کراس های مورب که باعث می شود نمایی فوق العاده چشمگیر که کمی قدیمی نسبت به ساختار جدید را  به ارمغان می آورد. از معماری می توان گفت: ویلا در حومه میرجه در مرکز شهر لیوبلیانا، اسلوونی واقع شده است. خیابان ویلا به محل دیوار رومی باستان راه دارد و دارای   یک گذرگاه عابر پیاده که از هرم سنگی توسط پلکینک طراحی شده (به عنوان بخشی از پروژه بازسازی آن در امتداد  مسیر این دیوار) و ادامه پیدا کرده است. با استفاده از این دیوار که  به عنوان بخشی از ساخت و ساز جدید محسوب شده است. ویلا جدید موقعیت اصلی خود را در این خیابان در راستای مبتنی بر هرم حفظ کرده است.

طراحی فضای داخلی ویلا
                                                                  طراحی فضای داخلی ویلا

ساختار بیرونی از حجم مکعبی و پوشش فلزی سوراخدار تشکیل شده است. با استفاده از موادی با سوراخ در هر دو طرف که هدف از ایجاد آن یک تفسیر کلی از بافت ویلاهای کلاسیک در حومه تاریخی می باشد. نمای خارجی کلاسیک با پنل های دو سوراخی نشان داده شده است. وظیفه رسیدن به این  بافت از طریق تصویرسازی عمیق  می باشد که به نور اجازه حضور می دهد و سایه ها و بازتاب های یک پالت از رنگ های بژ را برای شما افزایش می دهد.

طراحی آشپزخانه
                                                                              طراحی آشپزخانه

بافت سه بعدی یک انتزاع پویایی را ایجاد می کند در حالی که حجم منسجم آن را  احاطه می کند. کراس های مورب به عنوان نمایشی کاربردی و گرافیکی عمل می کنند. صلیبها قابهای پنل‌ها را به یکدیگر متصل می کنند و هویت آن را با استفاده از زیورآلات نمایشی در مقایسه با ویلاهای شهری تاریخی ملموس می کنند. فضای داخلی شامل دو عنصر است: دیوارهای بتنی ساختمانی و رویه چوبی. این پروژه نیاز به اقامت یک خانواده تنها با سه فرزند را داشت. خلاصه ایده  این بود که  منطقه زندگی را با حداقل سازی فضای سرویس حداکثر نمایند. این مفهوم تقسیم فضا بر اساس برنامه ای متمایز که با جدا کردن فضاها توسط دیوارها ایجاد شده بود.

بررسی نمای بیرونی ویلا
                                                                      بررسی نمای بیرونی ویلا

اما سطوح کف را به این صورت  تقسیم می کند که: طبقه همکف موجود, فضای مشاع، طبقه اول، منطقه مخصوص کودکان و طبقه دوم مربوط به والدین است. بدون انبار، پوسته یکپارچه شده و برای ارائه یک فضای ذخیره‌ سازی مناسب ارائه شده است . مجهز به مبلمان و لوازم خانه  مانند تخت، صندلی در طبقه به منظور بهینه سازی فضا و تعمیر و نگهداری آسان ساخته شده است. این باعث می شود که فضاهای مختلف در خانه با یک بخش مشترک از طریق  پارتیشن ها به هم  متصل شوند. طراحی این ویلا جدید و مدرن است و همچنینن نکات اولیه برای طراحی یک ویلا در ساخت آن رعایت شده است.

طراحی اتاق خواب و پاسیو
                                                                        طراحی اتاق خواب و پاسیو

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی ویلا و ساخت ویلا با مشاورین و کارشناسان مجرب سیتاک تماس حاصل فرمایید.

                                                                                             مهندس فرهمند

                                                       مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

                                 مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *