تغییر دکوراسیون داخلی ویلا به کمک مبلمان

طراحی ویلا یک امر کاملاً تخصصی و دانش محور است. اگر شما ویلایی دارید که می خواهید دکوراسیون داخلی آنرا تغییر دهید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. سیتاک در این نوشتار ابتدا سبک های روز جهان در دکوراسیون داخلی ویلا را بررسی می کند و در ادامه ایده هایی برای تغییر دکوراسیون داخلی ویلا به کمک مبلمان را ارائه خواهد کرد. امیدواریم بتوانیم در کنار شما به خلق فضایی جدید و شاد برای ویلایتان کمکی کرده باشیم. با سیتاک همراه باشید و اگر مطالعه این مطلب برایتان سودمند بود خواندن آنرا به دوستان خود نیز پیشنهاد دهید.

شرکت سیتاک طراح و مبتکر ایده های جدید در طراحی ویلا است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

طراحی ویلا به سبک مدرن

همانطور که می دانید امروزه سبک های بسیاری در جهان برای خلق دکوراسیون داخلی وجود دارند. یکی از سبک های بسیار قوی سبک دکوراسیون مدرن است. شما در این سبک می بایست از ایده هایی استفاده نمایید که هر چه بیشتر ویلای شما را شبیه به ویلاهای مدرن و لوکس جهان سازد. البته یک قانون بسیار مهم در دکوراسیون داخلی وجود دارد و آنهم همخوانی دیزاین با سلایق و نیازهای شماست.

در سبک مدرن شما بیشتر با خطوط شکسته و زاویه های قائم سر و کار دارید. شما می توانید دیزاین سقف را با این روش و به وسیله متریال هایی مانند رابیتس و گچ یا کناف، زاویه دار بسازید. حتماً از روش اختلاف ارتفاع در سقف های ویلا استفاده نمایید. ویلاهای دوبلکس در سبک مدرن دارای سقف باز نیستند و این ویژگی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید تمام تاسیسات ویلا را زیر سقف کاذب پنهان نمایید.

شما در سبک مدرن می بایست از مبلمان مدرن و همچنین نورپردازی مدرن نیز استفاده نمایید. در یک کلام ویلای شما می بایست رنگ و بوی مدرنیته داشته باشد. یادتان باشد در اینجا هدف و مقصود ما کپی برداری از سبک های غربی نیست. سیتاک قصد دارد تا با ایده های جدید سبک مدرن ایرانی را برای ویلای شما پیشنهاد دهد. گذشته از اینکه ویلای شما دارای چند متر مربع فضای مفید باشد می توانید سبک مدرن را انتخاب و از زیبایی های آن بهره ببرید.

نورپردازی در سبک مدرن نیز مسلماً مدرن خواهد بود. در این نوع نورپردازی شما نیاز زیادی به نورهایی با لوکس بالا نخواهید داشت. بنابراین لوسترها و روشنایی های عجیب و غریب حذف خواهند شد. شما می توانید از نورهای مخفی در کنار نورهای موضعی استفاده نمایید. روی تابلوهای نقاشی یا اکسسوری هایی که به سلیقه شما نزدیک است نور های نقطه ای بتابانید و کل فضای در سالن های اصلی یا اتاق نشیمن را با نور کم ولی مفید نورپردازی نمایید. سیتاک در زمینه نورپردازی تخصصی دکوراسیون داخلی نیز مشاور شما خواهد بود.

طراحی ویلا به سبک مدرن
                                                                   طراحی ویلا به سبک مدرن

طراحی ویلا به سبک کلاسیک

در این سبک رسیدن به جایی که بتوان نیازها و سلایق شما را پاسخ داد کمی سخت است. این سبک یکی از عجیب ترین و در عین حال زیباترین سبک های دکور در جهان است. ابتدا رومیان و مصریان باستان از این سبک در منازل و کاخ های خود استفاده می کردند. در سالهای اخیر پس از انقلاب سبک کلاسیک جزئی از سلایق ایرانیان شده و اکثر ویلاهای لوکس که ارزش افزوده فراوانی ایجاد کرده اند به سبک کلاسیک دیزاین شده اند.

در این سبک نشانه هایی از جزئیات را خواهید یافت. همه چیز به دقت بالایی اجرا خواهد شد. گچبری های دست ساز روی سقف و دیوارها با استفاده از هنر دست در صنایع چوب بسیار مشهود خواهد بود. در سبک کلاسیک می توانید از سقف های بلند استفاده نمایید. سقف های بلند یکی از ویژگی های دکوراسیون کلاسیک به حساب می آید. شما در این سبک شکوه در دکوراسیون داخلی را مشاهده خواهید کرد. شکوه و عظمتی که احساس تجمل گرایی زیادی را القا خواهد کرد. این سبک را با هنر ایرانیان باستان در گچ بری و ساخت کنگره های سقفی تلفیق کنید. حتی خراط ها یا معرق کاران نیز می توانند گوشه ای از هنرشان را در ویلای شما خرج کنند.

در سبک کلاسیک همه چیز تقارن عجیبی را تجربه خواهد کرد. در نقشه های طراحی ویلا می توانید تقارن را به وضوح ببینید و در اجرای ویلا به ساخت آنها متعهد باشید. این سبک نسبت به سبک مدرن بسیار پر هزینه تر خواهد بود ضمن اینکه زیبایی بسیاری را نیز به ارمغان خواهد آورد. اگر مایل باشید در سبک کلاسیک می توانید از لوسترها و روشنایی های بزرگ و حجیم و پُر لوکس استفاده نمایید. یادتان باشد سبک کلاسیک می تواند از ویلای شما کاخ بسازد. کاخی که شما و خانواده شما در آن سلطنت خواهید کرد.

طراحی به سبک کلاسیک در ویلا
                                                                 طراحی به سبک کلاسیک در ویلا

طراحی ویلا به سبک ایرانی

اگر بخواهید ویلای شما رنگ و بویی از ایرانی بودن داشته باشد می توانید سبک دکور ایرانی را برای آن انتخاب و اجرا نمایید. در این سبک آجرها روی سقف و دیوارها خودنمایی می کنند. شما می توانید ویلای خود را به بخش های مختلفی تقسیم نمایید و در تمام آن بخش ها عناصر هنر ایرانی را وارد نمایید. هنر آینه کاری، مقرنس کاری یا حتی استفاده ساده از متریال آجر.

متریال ها در این سبک کاملا متفاوت هستند. یکی از ایده هایی که در طراحی ویلا به سبک ایرانی می تواند بسیار راهگشا باشد، استفاده از دیوارهایی با روکش کاهگل است. برای این منظور و دریافت حس خوب از بوی نم دیوارهای کاهگلی می بایست ابتدا دیوارها را عایق بندی نمایید. یادتان باشد این مقاله در مورد مبلمان و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی ویلا با شما صحبت می کند. بنابراین مبلمان ایرانی را از یاد نبرید. شما می توانید اتاق نشیمن خود را با کرسی دیزاین نمایید. یا از تخت هایی برای نشستن استفاده کنید که بتواند احساس زندگی در ویلایی ایرانی را القا نماید.

نور در ویلاهای ایرانی نیز بسیار معمولی خواهد بود. نورهایی مشخص بر روی طاقچه هایی که ممکن است در اتاق خواب شما یا در گوشه ای از سالن پذیرایی باشند. بهتر است در این سبک از اکسسوری های قدیمی و عتیقه استفاده نمایید. چراغ های علائدین یا گردسوز می تواند عناصر دکوری خوبی برای دیزاین ویلای شما باشد. با سیتاک همراه باشید.

طراحی ویلا به سبک ایرانی
                                                                 طراحی ویلا به سبک ایرانی

مبلمان در سبک دکوراسیون مدرن

اگر تصمیم دارید ویلایی مدرن با دکوراسیون مدرن داشته باشید می توانید از مبلمان راحتی استفاده نمایید. مبل هایی که با کاناپه های بزرگ زمان هایی برای لم دادن روی آنها را میطلبد. برای دیزاین آشپزخانه نیز استفاده از کابینت های مدرن که با MDF های رنگی طراحی و اجرا شده باشند گزینه بسیار مناسبی است. حتی اگر ویلای شما سالها است که ساخته شده است تنها با تغییر مبلمان و کمی نورپردازی می توانید آنرا تبدیل به ویلایی مدرن نمایید. ویلاهای مدرن جایی برای راحتی و آرامش بیشتر شما هستند. بنابراین حساسیت ها را کنار بگذارید و تنها به خلق فضا و دکور دلخواه خود بیاندیشید. سیتاک نیز به عنوان یک مشاور کنار شماست.

مبلمان در طراحی ویلا به سبک مدرن
                                                       مبلمان در طراحی ویلا به سبک مدرن

مبلمان در سبک دکوراسیون کلاسیک

در این سبک که یادآور شکوه و عظمت تاریخی است استفاده از مبلمان کلاسیک بسیار ضروری است. مبلمان به اصطلاح سلطنتی یا مبلمان استیل برای سالن پذیرایی اصلی و تخت خواب هایی کار شده از چوب می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

در عین حال می توانید از قاب سازی های کلاسیک در این سبک نیز استفاده نمایید. تابلو فرش های گران قیمت در میان قابهایی از چوب یا فلزات رنگی مانند مس می تواند خود نمایی کند. برای رسیدن به ویلایی کلاسیک می بایست اندیشه و تفکر تجدد گرایی و تجمل گرایی نیز داشته باشید. تنها در این صورت است که در میان انبوهی از جزئیات اجرا دوام خواهید آورد و لذت بیشتری را تجربه می کنید.

مبلمان در سبک دکوراسیون کلاسیک
                                                         مبلمان در سبک دکوراسیون کلاسیک

مبلمان در سبک دکوراسیون ایرانی

در این سبک نوع مبلمان شما کاملاً ایرانی خواهد بود. به یاد دارید در گذشته های ایران از چه نوع مبلمانی استفاده می شد؟ صندلی های چوبی بسیار ساده برای میز ناهار خوری یا استفاده از تخت های چوبی با دسته های خراطی شده می تواند تزئین مناسبی برای دکور ویلای شما باشد. یادتان باشد استفاده از هنرهایی مانند خاتم کاری یا اکسسوری هایی مانند وسایل قلم زنی شده در این نوع سبک بسیار حیاتی است. دیوارهای ساختگی از پوشش کاهگل را نیز فراموش نکنید. شما  می توانید باغچه ای زیبا به سبک خانه های قدیمی ایران داشته باشید. استفاده از کابینت های تمام چوب برای آشپزخانه ویلای ایرانی نیز دیگر توصیه سیتاک است.

مبلمان در سبک دکوراسیون ایرانی
                                                          مبلمان در سبک دکوراسیون ایرانی

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

شرکت سیتاک همیشه در کنار شماست تا با خلق طراحی ویلا نیازها و سلایق شما را پاسخ دهد.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *