خصوصیات ویلا های برتر

حتماً شما هم با سیتاک هم عقیده هستید که ویلایی خاص ارزش افزوده دارد. هر چه در طراحی ویلا تلاش شود تا پلان معماری صحیح طراحی شود این ارزش افزوده بیشتر می شود.در بحث خصوصیات ویلا های برتر حال میخواهیم نگاهی گذرا به خصوصیات ویلاهای برتر داشته باشیم. به دلیل اینکه ویلا در اغلب اوقات برای تفریح و گذراندن ایام تعطیل در بین ما ایرانی ها جا باز کرده است، می بایست از هر جهت خوب و لاکچری طراحی شده باشد. تمام تلاش همکاران ما در بخش طراحی ویلا این است که پلانی را برای ویلای شما طراحی کنند که اولاً بر طبق نیازها و سلایق شما طراحی شده باشد و ثانیاً قواعد و اصول معماری نوین را نیز در خود داشته باشد.

سیتاک طراح و مبتکر ایده های جدید در طراحی ویلا است.

کافی است با مشاوران بخش معماری سیتاک تماس بگیرید تا پروسه مشاوره رایگان در زمینه طراحی و اجرای ویلا آغاز شود.

طراحی ویلا های برتر
طراحی ویلا های برتر

خصوصیات ویلاهای برتر

۱ – پلان معماری باید قوی باشد

لطفاً به طراحی ویلای خود فقط از این منظر نگاه کنید که شما می خواهید مکانی بسازید که خود و خانوادتان در آن احساس راحتی و آرامش کنند. اگر هدف شما از ساخت ویلا، تجاری نیز باشد میتوانید ویلایی برتر طراحی و اجرا کنید و سپس آنرا با ارزش افزوده بیشتری بفروشید. یکی از راه هایی که می تواند ویلای شما را منحصر به فرد کند طراحی صحیح و بدون نقص پلان معماری است. سیتاک در گذشته در مورد پلان معماری ویلا با شما صحبت کرده است.

جانمایی تک تک فضاها و نحوه دسترسی به آنها و همچنین تفکیک فضاهای خصوصی از عمومی نکاتی است که طراحان ویلا برای بدست آوردن پلانی قوی می بایست آنها را رعایت کنند. برای رسیدن به پلان معماری که از هر نظر عالی باشد اولین قدم این است که محل احداث بنا و ابعادی که قرار است زیر بنا در آن خلق شود به درستی تعیین گردد.

در بحث خصوصیات ویلا های برتر اگر شما محل قرارگیری سازه را اشتباه انتخاب کنید، پلان معماری با ضریب منفی آغاز خواهد شد و این یعنی نتیجه کار، ویلایی کاملاً معمولی برای شما به ارمغان خواهد آورد. دقت داشته باشید قرار است ساختمانی به نام ویلا ساخته شود. در همین ابتدای کار می توانید ابعاد صحیح هندسی از زیر بنا را داشته باشید.

در این صورت در هنگام طراحی هیچگاه چالش فضای پرت و مرده نخواهید داشت. یکی از توانایی های طراح رسیدن به مفهومی از پوسته ی ویلا است که بتواند نیازهای شما را نیز برطرف کند. ممکن است شما نیازهای متفاوتی داشته باشید که همه ی آنها می بایست در بحث طراحی پلان معماری دیده شود. قرار است شما از نتیجه کار طراحی استفاده کنید.

طراحی پلان ویلا
طراحی پلان ویلا

۲ – ویلا باید کانسپت محور باشد

منظور از کانسپت، مفهومی است که برای طراحی پلان و شکل ظاهری پوسته آن در نظر میگیرند. رسیدن به این کانسپت که بتواند نظر مخاطب را به خود جلب کند نیازمند سالها تجربه و دانش فراوانی است. در واقع می توان گفت همه چیز یک ویلا در بخش طراحی کانسپت آن ویلا است. حتماً ویلاهایی که بسیار معمولی هستند را دیده اید. این ویلاها توسط افرادی طراحی شده اند که قصدشان ساخت چهار دیواری است که در آخر نامش را ویلا می گذارند.

پیشنهاد می دهیم زمانی که شرکت طراحی ویلا را برای همکاری انتخاب می کنید از آنها کانسپتی برای ویلای خود بخواهید. کانسپت ها مانند لوگوی یک برند تجاری هستند. معرف شخصیت و ابهت یک ویلا کانسپت و مفهوم آن ویلا است که این در بحث خصوصیات ویلا های برتر بسیار حائز اهمیت است.

حتماً ویلاهایی که از طبیعت الهام گرفته اند را دیده اید. کانسپت آنها ایجاد دوستی با طبیعت و وظیفه آنها ایجاد احساس زندگی در طبیعت بکر است. شما ناگزیر هستید وقتی به چنین ویلایی قدم می گذارید، به طبیعت احترام بگذارید. زیرا احساس می کنید شما نیز بخشی از این طبیعت هستید. حفظ و نگهداری طبیعت اطراف ویلا می تواند از روی کانسپت طراحی ویلا کاملاً مشخص باشد و این حس را به افراد بیننده منتقل کند. یا ویلاهای دایره ای شکل که کانسپت آنها دورانی بودن زندگی و گذرا بودن آن است. به هر حال این کانسپت ها هستند که شخصیت ویلای شما را تعیین می کنند.

مشاوره رایگان طراحی ویلا: ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

کانسپت بودن ویلا
کانسپت بودن ویلا

۳ – سازه ای محکم بنا کنید

پس از اینکه از بخش معماری به سلامت عبور کردید نوبت به سازه ی ویلا می رسد. سیتاک در بخش طراحی ویلا خدمات طراحی سازه را نیز انجام می دهد. سازه ای که بتواند در عین زیبایی به انتقال مفهوم کانسپت کمک کند. سازه ای که استحکام خوبی داشته باشد و بر اساس شرایط جغرافیایی محل قرارگیری ویلا تعریف شده باشد. تمام کار یک مهندس سازه محاسبات است.

محاسباتی که بسیار حیاتی و مهم هستند. این محاسبات می بایست ویلای شما را در مواقع زلزله مستحکم نگه دارد. بنابراین اگر ویلای شما دارای قدرت سازه ای بالا باشد می توان گفت که یکی از خصوصیات ویلاهای برتر را دارد. این خصوصیت سازه ای خودش به تنهایی ارزش افزوده ایجاد می کند. مردم بیشتر خواهان مکان هایی برای سکونت هستند که به آنها اطمینان خاطر بیشتری می دهند.

طراحی سازه محکم
طراحی سازه محکم

۴ – تاسیسات صحیح و ویلای سبز

جایگاه تاسیسات در طراحی ویلا بسیار مهم است. تاسیسات مکانیکی و آبرسانی جهت مصارف داخلی استحمام و آب سرد و گرم مصرفی می بایست از کوتاه ترین مسیر و در حقیقت ساده ترین مسیر عبور نماید. یکی از راه های انتخاب صحیح و اصولی بخش تاسیسات ظرفیت سنجی مناسب برای ویلا است.

در ابتدا بر اساس متراژ های مفید و غیر مفید می بایست ظرفیت موتورخانه و گرمایش ویلا مشخص شود. سپس بر اساس داده های ظرفیت مصرف انرژی می توان تاسیسات سرمایشی را نیز برای ویلا تعیین کرد. رسیدن به پلان تاسیسات فوق العاده نیازمند شناخت و درک سایت ویلا است. مهندسین سیتاک در بخش تاسیسات به صورت کاملاً هماهنگ با بخش معماری و به صورت موازی نقشه های محاسباتی تاسیسات را نیز ارائه می کنند.

بحث دیگری که در تاسیسات ویلا مطرح می شود این است که اصولاً شما خواهان داشتن ویلایی سبز هستید یا خیر؟ منظور از ویلای سبز بحث خودکفایی ویلا در بخش تولید و مصرف انرژی است. شما می توانید از صفحه های خورشیدی به منظور تامین برق ویلا استفاده نمایید. بنابراین بحث مصارف انرژی بسیار حائز اهمیت هستند.

محل قرارگیری صفحات خورشیدی و نحوه انتقال انرژی برق می بایست بر اساس جداول تعیین شده مهندسی در این بخش باشد. شما با داشتن ویلایی سبز می توانید کلیه نیازهای انرژی ویلای خود را به راحتی و با حداقل هزینه تامین نمایید. ضمن اینکه در ویلاهای برتر میزان اتلاف انرژی نیز با قوانین مبحث ۱۹ ساختمان همخوانی دارد. پنجره های دوجداره می توانند میزان اتلاف داخلی انرژی را به پایین ترین سطح ممکن برسانند.

تاسیسات و فضای سبز
تاسیسات و فضای سبز

۵ – محوطه و فضای سبز را کاربردی طراحی کنید

آشفتگی از بدو ورود به یک ویلا می تواند مشخص و آشکار باشد. زمانی که هیچ ایده ای پشت طراحی محوطه و فضای سبز نباشد، نمیتوانید انتظار داشته باشید که ویلای شما برتر از دیگر ویلاها باشد. پیشنهاد می کنیم که طراحی محوطه را با در نظر گرفتن کاربرهایی که یک فضای سبز می تواند داشته باشد، طراحی کنید. به این صورت که با کاشتن چند درخت و گل و گیاه ساده خود را قانع نکنید که فضای سبز برای ویلای خود ساخته اید.

شما می توانید از الگوهایی که سیتاک در اختیار شما قرار می دهد استفاده نمایید. روف گاردن و فضای سبز می بایست دارای جانمایی مشخصی برای استراحت افراد، فضایی برای بازی و تفریح، مکانی برای سرو غذا و از همه مهمتر دکوراسیونی برای ایجاد آرامش داشته باشد. مادامی که شما از فضای سبز ویلای خود احساس رضایت نکنید و آنرا خیلی ساده تلقی کنید، ویلایی معمولی خواهید داشت.

پاسخ سوالات خود را از مشاوران سیتاک و به صورت رایگان دریافت نمایید

آتلیه طراحی نقشه ها: ۸۸۶۷۹۸۱۰ – ۰۲۱  ** ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸  فرهمند

یکی دیگر از ایده های سیتاک این است که اگر زمین بزرگی دارید میتوانید محوطه ای برای ورزش های اختصاصی مانند تنیس ایجاد کنید. داشتن یک زمین تخصصی تنیس میتواند ویلای شما را تبدیل به ویلایی خاص کند. البته می بایست در اجرا بسیار دقت داشته باشید. محوطه و فضای سبز یک ویلا در عین حال که می بایست ساده طراحی شود حتماً باید احساس آرامش و انس انسان با طبیعت را یادآوری کند. برای این منظور می توانید از درخت های مناسب اقلیمی استفاده نمایید.

درخت های بلند که می توانند حریم داخل ویلای شما را نیز حفظ کنند. یا از درختانی استفاده نمایید که به زیبایی باغ شما کمک صد چندان می کنند. این درخت ها با نام درخت های تزئینی در بازار وجود دارند.

طراحی کاربردی فضای سبز
طراحی کاربردی فضای سبز

۶ – ویلای هوشمند برتر است

همیشه یک ویلای برتر دارای خصوصیاتی است که دیگر ویلاها آنها را ندارند. هوشمند سازی ویلای شما یکی از راه هایی است که بتوان ویلایی با امنیت بالا طراحی و اجرا کرد. سیتاک در طراحی ویلا همیشه نگاه اصلی و خاصی به معماری و تاسیسات دارد. مباحث مربوط به هوشمند سازی در آپشن های اجرای ویلا قرار میگیرد.

ولی در عین حال ویلایی که هوشمند طراحی شده باشد دارای ارزش افزوده فوق العاده ای است. شما می توانید ویلاهایی که در حال سکونت و استفاده هستند را نیز هوشمند کنید. سیستم های وایرلس این امکان را برای شما فراهم می کنند که بتوانید پس از اجرای نهایی و در جریان بخش نازک کاری این هوشمند سازی را برای ویلای خود اجرایی کنید. شما می توانید به بخش های مختلف و امکانات مختلف ویلا دسترسی هوشمند داشته باشید.

بخش هایی مانند کلیه روشنایی ها و تمام تاسیسات از قسمت های مهمی هستند که یک ویلای هوشمند امکان کنترل و دسترسی آنها را به شما می دهد. یکی دیگر از مزایای هوشمند سازی ویلا این است که شما می توانید از تمام نقاط دنیا ویلای خود را مدیریت نمایید. امروزه امکان کنترل ویلا در جهان یکی از بدیهیات است. حتماً برای اینکه ویلای شما منحصر به فرد باشد ابتدا نقشه های معماری و کانسپت طرح اهمیت دارد و سپس آپشن هایی است که ویلای شما در مقایسه با ویلاهای دیگر دارد.

طراحی ویلای هوشمند
طراحی ویلای هوشمند
شرکت سیتاک خالق ایده های جدید در طراحی ویلا است. شما می توانید نمونه کارهای سیتاک در طراحی ویلا از اینجا مشاهده کنید.

۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ فرهمند

۸۸۶۷۹۸۱۰ – ۰۲۱ آتلیه طراحی

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :