دکوراسیون اتاق خواب در ویلا

دکوراسیون اتاق خواب در ویلا

همانطور که می دانید در بحث طراحی ویلا توجه به جزئیات بسیار اهمیت دارد. دکوراسیون اتاق خواب در ویلا نیز یکی از آن فضاهایی است که نیازمند توجه بیشتر شماست. اگر می خواهید ویلایی لوکس و مدرن طراحی نمایید می بایست به تک تک فضاها نگاهی مدرن داشته باشید. جزئیات و توجه به ریزه کاری ها در طراحی و ساخت فضاهای مختلف در ویلا باعث می شود که ویلایی بر اساس نیازها و خواسته های شما طراحی و اجرا شود.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ابتدا تعیین سبک اصلی مهم است و سپس طراحی و شکل دهی فضاهای مختلف بر اساس سبک انتخاب شده اهمیت دارد. شما می بایست ابتدا بر اساس سلایق خود سبک اصلی طراحی ویلا را تعیین نمایید و سپس فضاهایی مانند اتاق خواب اصلی، اتاق خواب میهمان، سالن پذیرایی، اتاق نشیمن و محوطه ی ویلا را طراحی و اجرا نمایید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب در ویلا
طراحی دکوراسیون اتاق خواب در ویلا

انتخاب مدل سقف:

برای ورود به بحث دکوراسیون داخلی اتاق خواب در ویلا پیشنهاد سیتاک آغاز از سقف اتاق خواب است. اگر طراحی ویلا کلاسیک مورد پسند شماست می بایست تمام جزئیات در فضاهای مختلف را نیز بر اساس سبک کلاسیک طراحی نمایید. در سبک کلاسیک سقف تعریف خاص و مشخصی دارد.

شما می بایست بر اساس خطوط شکسته و مستقیم نسبت به طراحی اقدام نمایید. ابزارهایی که در حاشیه سقف به کار برده می شود جزئیاتی از طراحی کلاسیک به شمار می رود. ابزارهایی مانند گچبری های سنگین از نوع ابزار گلویی و بغل گلویی یا حتی ابزارهای چند خط موازی که دور تا دور سقف اجرا می شود.

اگر از طراحی ویلا مدرن بیشتر لذت می برید می توانید جزئیات طراحی در فضاهای مختلف را به سمت و سوی طراحی مدرن بکشانید. در این سبک مدل سقف اتاق خواب در ویلا می تواند از شکل های هندسی متفاوتی تبعیت کند. شما می توانید با استفاده از متریال سقف کاذب کناف سقف های دو یا چند لایه ی گرد و یا بیضی را طراحی و اجرا نمایید. در سبک مدرن دست شما باز است تا بتوانید هر آنچه را در رویای خود دارید به واقعیت تبدیل نمایید.

سقف اتاق خواب در ویلا، بخشی از دکوراسیون اتاق خواب خواهد بود که اهمیت بسیاری دارد. سقف اتاق خواب در کنار طرح اولیه می بایست نورپردازی خوب و مناسبی هم داشته باشد. در بخش های بعدی این مقاله در مورد نورپردازی اتاق خواب در ویلا به تفصیل صحبت خواهیم کرد. بنابراین برای طراحی اتاق خواب ابتدا از سقف شروع کنید. سپس بر اساس طرح بسته شده ی سقف می توانید دیوارها و مبلمان و سرویس خواب را طراحی نمایید. با سیتاک همراه باشید.

انتخاب مدل سقف در دکوراسیون اتاق خواب
انتخاب مدل سقف در دکوراسیون اتاق خواب

دیزاین دیوار اتاق خواب:

یادتان باشد اولویت در دکوراسیون داخلی ویلا انتخاب سبک اصلی است. در هر سبکی که شما بخواهید سیتاک پیشنهادات بسیاری به شما خواهد داد. بر اساس سلیقه و نیازهای شما پیشنهاداتی که بتوان با هزینه های معقول و بسیار کم اجرایی شود از سیتاک دریافت خواهید کرد. دیوارهای اتاق خواب نیز به اندازه ی سقف اهمیت دارند.

مهم این است که بدانید دیوار اتاق خواب چه جایگاهی خواهد داشت. شما می توانید دیوارهایی بسیار ساده داشته باشید که آنها را با نقاشی ساده یا یک کاغذ دیواری ساده دیزاین نمایید. ولی سیتاک پیشنهاد می دهد تا از سطح دیوارها بیشتر استفاده کنید. دیوار اتاق خواب فضایی جالب توجه را در اختیارتان قرار می دهد که می توانید با کمی خلاقیت نیازهای دکوراتیو خود را بر روی آنها اجرا نمایید.

شما می توانید از شلف هایی بسیار ساده که خاصیت دکوراتیو بیشتری دارند استفاده نمایید. شلف ها می توانند با هزینه بسیار پایین نیازهای بسیاری را مرتفع سازند. آنها می توانند به عنوان طاقچه هایی قدیمی و نوستالژی در سبک کلاسیک و سنتی مورد استفاده قرار گیرند. یا در سبک مدرن جایگاهی برای قرار دادن عکس ها یا گیاهان تزئینی باشند.

استفاده از کناف های دیواری نیز می توانند بسیار کمک کننده باشند. کناف هایی که با توجه به خاصیت انعطاف پذیری می توانند اشکال مختلف هندسی را بر روی دیوارها به نمایش بگذارند. این کاملاً بستگی به سلیقه ی شما دارد که چه طرحی را برای دیوار می پسندید.

یادتان باشد یکی از وظایف شرکت های دکوراتیو این است که بر اساس سلایق شما فضاهای مختلف از جمله اتاق خواب ویلا را طراحی کنند. رنگ و نور دیوارها نیز بر پایه ی طرح اصلی دیوار قابل تغییر است. شما می توانید نورهای مخفی را در پشت کناف های دیواری تنظیم نمایید که در هنگام خواب جلوه ی بسیاری دارند.

دیزاین دیوار اتاق خواب در طراحی ویلا
دیزاین دیوار اتاق خواب در طراحی ویلا

طراحی مصنوعان چوبی اتاق خواب:

این طراحی برای هر اتاق خواب در هر ویلا به صورت انحصاری و منحصر به فرد انجام می شود. اندازه ی اتاق خواب شما در ویلا یکی از عوامل تعیین کننده در طراحی مصنوعات چوبی است. کمد دیواری و کمد لباس ها از جمله همین مصنوعات است. شما می توانید در اتاق خواب های کوچک تر از کمدهای کاربردی تری استفاده نمایید.

کمدهای دیواری که می توانند همزمان چند قابلیت مهم داشته باشند. می توانند هم به عنوان کمد لباس های شما مطرح باشند و هم فضایی در اختیارتان بگذارند تا بتوانید کیف و کفش و وسایل شخصی را در آنها نگهداری کنید. کمد های دیواری معمولاً برای خانم ها بسیار مهم هستند. زیرا هم جلوه ی اتاق خواب را عالی نگه می دارند و هم در داخل آنها بسیاری از وسایلی که روزمره با آنها سر و کار دارید جای می شوند.

طراحی تخت خواب و کشوهای بغل تختی نیز بخش دیگری از جزئیات طراحی اتاق خواب است. شما بر اساس سبک اولیه دکوراسیون اتاق خواب می توانید تخت خواب سنتی، مدرن و یا کلاسیک داشته باشید. یادتان باشد حتماً در انتخاب رنگ تخت خواب و کشوهای کناری آن با کارشناسان سیتاک مشورت نمایید. رنگ تخت خواب شما در ساخت روحیات شما بسیار تاثیر گذار است. اگر بتوانید از رنگ های سفید، کرم و یا مشکی استفاده نمایید، عالی است.

این رنگ ها در دسته ی رنگ های مادر هستند و تمام جزئیات در قسمت های مختلف با آنها ست می شود. پرده ی اتاق خواب یا فرش کف اتاق نیز از همین عنصر مصنوعات چوبی تبعیت می کند. شما می توانید کشوهای بغل تختی را بر اساس نیازهای خود سفارش دهید ولی رنگ آنها می بایست با رنگ تخت خواب یکی باشد.

طراحی مصنوعان چوبی اتاق خواب
طراحی مصنوعان چوبی اتاق خواب

طراحی کف اتاق خواب:

برای دیزاین کف اتاق خواب توجه به مقاومت متریال ها بسیار مهم است. شما می توانید از سنگ های ساختمانی که دارای بیشترین مقاومت هستند استفاده نمایید. ولی اگر می خواهید متریال های دیگری را به اتاق خواب خود راه دهید می توانید از انواع پارکت ها یا سرامیک های پرسلانی استفاده نمایید. تفاوت این متریال ها هم در طرح آنها و هم در نوع پوشش آنها است.

احساسی که هر کدام از این متریال ها منتقل می کنند با دیگری متفاوت است. شما می توانید از هر کدامیک که بیشتر به سلیقه و بودجه ی شما نزدیک بود در رنگ ها و طرح های مختلف استفاده نمایید. طرحی برای کف مناسب است که بتواند بیشترین هماهنگی با سایر بخش های اتاق خواب را در خود داشته باشد. به عنوان مثال سنگ های ساختمانی با رنگ مشکی می توانند بیشترین کنتراس را با دیوارها و سقف سفید داشته باشند.

شرکت سیتاک طراح و مجری ایده های برتر دکوراسیون داخلی ویلایی است.

طراحی کف اتاق خواب در طراحی ویلا
طراحی کف اتاق خواب در طراحی ویلا

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸      

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *