دکوراسیون داخلی ویلاهای کلاسیک

آیا با طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای کلاسیک آشنایی دارید؟ مهمترین نکته برای انتخاب و گزینش طرح برای دکوراسیون داخلی ویلاهای کلاسیک سلیقه و نظرات شماست. سیتاک با توجه به ضوابطی که در دکوراسیون کلاسیک وجود دارد به شما پیشنهادات مختلف را روی آلترناتیو های گوناگون ارائه می کند و سپس با توجه به سلایق شما تغییرات احتمالی طرح انجام خواهد شد. امروز قصد داریم تا در زمینه سبک دکور داخلی در ویلاهای کلاسیک با شما صحبت کنیم. ابتدا انواع متریال در این سبک را بررسی خواهیم کرد و سپس به جانمایی متریال ها و خط و خطوط خواهیم پرداخت. اگر خواندن این نوشتار برایتان مفید بود مطالعه آن را به دوستان خود نیز پیشنهاد دهید. با سیتاک همراه باشید.

                                                                                             مهندس فرهمند

                                                       مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

                                 مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

 

انواع متریال در سبک کلاسیک

۱ – کناف سقف

در سبک کلاسیک سقف دارای اهمیت زیادی است. اگر می خواهید طراحی ویلا با سبک کلاسیک و به بهترین نحو ممکن انجام شود می بایست ابتدا از سقف پروژه شروع نمایید. ممکن است در نقشه های معماری ارتفاع سقف را بلندتر از حد معمول در نظر بگیرید. این امر عالی است. هر چه ارتفاع سقف در ویلای شما بلندتر باشد طراحی سقف بسیار زیباتر خواهد شد. با متریال کناف می توانیم سقف جدیدی با توجه به سلایق شما طراحی نماییم. این سقف جدید خیلی با سقف اصلیه پروژه اختلاف ارتفاع نخواهد داشت. در حد ۲۰ یا ۳۰ سانتی متر.

کناف سقف
                                                                              کناف سقف

بنابراین می بایست برای استفاده بهینه از سقف در سبک کلاسیک حداقل سقف را ۴۰ سانتی متر بلندتر در نظر بگیرید. این سقف جدید و کاذب به شما این امکان را خواهد داد تا تاسیسات آب و برق را از پشت آن عبور دهید که به زیبایی نهایی اجرا کمک بسیاری خواهد کرد. ضمن اینکه متریال کناف قابلیت انعطاف پذیری در اجرا دارد و به اشکال مختلف هندسی قابل طراحی و اجرا است. شما می توانید با استفاده از همین قابلیت چاکراهای نور مخفی یا نورپردازی کلاسیک روی سقف را نیز در طرح ببینید و با یک تیر ۲ نشان بزنید. هم زیبایی پروژه را بیشتر کرده اید و به سبک کلاسیک نزدیکتر شده اید و هم نورپردازی فضاهای مختلف را بر اساس کاربری طراحی کرده اید. این متریال بسیار ارزانتر از رابیتس کاری است و سرعت اجرای بسیار بالاتری دارد. سیتاک همیشه مشاور شما است.

۲ – آجرهای دکوراتیو

متریال دیگری که در سبک کلاسیک تلفیقی می توانید از آن بهره ببرید، آجر است. اگر می خواهید سبک کلاسیک رومی را برای ویلای خود اجرا نمایید، استفاده از این متریال را توصیه نمی کنیم. ولی اگر خواهان داشتن سبک کلاسیک تلفیقی در ویلای خود هستید آجر می تواند کمک شایانی انجام دهد. معمولاً آجرها در فضاهایی مانند سالن اصلی پذیرایی یا بخشی از فضای نشیمن که در دسته بندی فضاهای عمومی و خصوصی به شمار می روند کاربرد دارند.

آجرهای دکوراتیو
                                                                            آجرهای دکوراتیو

آجرها معمولاً از جنس نسوز هستند و دوام بالایی در برابر فرسایش دارند. مخصوصاً زمانی که از آنها در فضای داخلی استفاده می کنید. آجرها برای بالا بردن حس نوستالوژیک پروژه و تلفیقی از خانه های سنتی ایران و ویلاهای مدرن انتخاب می شوند. سعی کنید استفاده از آجر را فقط با مشورت آرشیتکت پروژه انجام دهید. این امر به دلیل آن است که طراحی دکوراسیون داخلی ویلای شما می بایست هماهنگی کاملی با نمای ویلای شما داشته باشد. در طراحی ویلا در سبک های مختلف توازن طرح بسیار مهم است. سیتاک در این بخش نیز می تواند به شما مشاوره رایگان ارائه نماید تا با شناخت نیازها و سلایق شما بتواند طراحی بدون عیب و نقصی ارائه نماید.

۳ – گچبری های خاص

یکی از پر کاربردترین متریال ها در طراحی ویلا کلاسیک استفاده از گچبری های خاص است. معمولاً برای سقف و دیوارهای سالن اصلی پذیرایی از این متریال استفاده می شود. یادتان باشد گچبری به تنهایی نمی تواند چشم نواز باشد. مگر اینکه حجم سازی اولیه با استفاده از رابیتس انجام شده باشد. در سقف ویلاهای کلاسیک که بلند در نظر گرفته می شود می توان به اشگال گرد و دایره ای رابیتس کاری را طراحی و اجرا کرد و روی آنها را با گچبری های خاص به صورت لاکچری دیزاین نمود.

گچبری خاص
                                                                                  گچبری خاص

امروزه گچبری آرام آرام در حال نزدیک شدن به پیشینه ی خود و اصل هنر گچبری است. معمولاً در پروژه های بسیار لاکچری چیزی از گچبری کم گذاشته نمی شود. شما پس از اجرای طرح های اسلیمی و کلاسیک روز جهان روی سقف و دیوارها می توانید با استفاده از نقاشی طرح ها را برجسته و چشم نواز نمایید. پیشنهاد می دهیم در این بخش حتماً از استادکاران حرفه ای استفاده نمایید. در این صورت هم زمان اجرای پروژه ی شما و هم هزینه های شما مدیریت می شود. با استفاده از تیم های تخصصی و حرفه ای می توانید در زمان و هزینه های خود صرفه جویی نمایید و دست آخر پروژه ای لاکچری را تحویل بگیرید. گچبری ها در پای چراغ های دیواری و دکوراتیو هم بدون رابیتس قابل اجرا هست.

۴ – مصنوعات چوبی

یکی از پر کاربردترین متریال ها در طراحی ویلا کلاسیک چوب است. اگر بخواهید از تلفیق هنر استفاده نمایید می توانید چوب های ترموود را در محوطه ی ویلا یا روف گاردن نیز اجرایی کنید. صنایع چوبی سبک خاصی نمی شناسد. به این دلیل که به تنهایی می تواند پروژه ی شما را لاکچری و خاص نماید. طراحی و اجرای دربهای داخلی خاص از جنس تمام چوب یا در اختیار داشتن میز بار کلاسیک چوبی از اجزای اجرایی هستند که به زیبایی در سبک کلاسیک، بیشتر کمک می کنند. ضمن اینکه می توانید مبلمان آشپزخانه را نیز با استفاده از چوب های روس و گردو یا MDF های روکش چوب کار کنید.

مصنوعات چوبی
                                                                           مصنوعات چوبی

پیشنهاد سیتاک برای شما این است که بتوانید اکسسوری های مختلفی مانند میز بار، کتابخانه های دکوراتیو و کاربردی، شلف های دیواری و آویزهای سقفی را به ویلای خود راه دهید. این ترکیب متریال با استفاده از خطوط شکسته ای که در سبک کلاسیک مرسوم است معجزه می کند. شما می توانید کمد های دیواری و میزهای کشودار را با مبلمان ویلا تنظیم نمایید. حتی دکوراسیون و نوع انتخاب پرده ها نیز در این امر دخالت دارند. در انتخاب نوع و رنگ محصولات چوبی بسیار دقت نمایید. زیرا هزینه هایی که در بخش چوب انجام می شود معمولاً بالاست و شما در صورت اشتباه جای جبرانی نخواهید داشت. ساخت درب های داخلی چوبی می تواند از متریال های ارزانتر هم باشد. شما می توانید دربهای HDF یا دربهای ضد آب HPL  را انتخاب نمایید. ولی برای کابینت آشپزخانه و دیگر محصولات چوبی پیشنهاد کم کردن کیفیت را نمی دهیم. زیرا ویلای شما می بایست کلاسیک لاکچری طراحی و اجرا شود. سیتاک همچنان مشاور و راهنمای شماست.

۵- خط و خطوط سبک کلاسیک

سبک کلاسیک بسیار سبک زیبا و خاصی است. بنابراین اگر از طرفداران این سبک هستید باید بدانید که کار شما در اجرا بسیار سخت و دشوار خواهد بود. زیرا می بایست به تمام جزئیات توجه نمایید. اصلاً سبک کلاسیک یعنی جزئیات. شما می بایست از کوچکترین موضوعات اجرایی تا بزرگترین آنها همواره یک خط فکری را در طرح، اجرا نمایید. دست شما در اجرا و انتخاب متریال ها و رنگ ها خیلی باز نیست. مگر اینکه در طراحی های اولیه معماری و دکوراسیون داخلی نیازها و سلایق خود را اعمال کرده باشید. شما در این سبک معمولاً از ۲ رنگ پیروی خواهید کرد. می بایست تمام خط و خطوط سقف ها و طراحی خاص دیوارها را به صورت شکسته در نظر بگیرید.

خط و خطوط سبک کلاسیک
                                                               خط و خطوط سبک کلاسیک

نورپردازی را بر اساس اصول و قوائد این سبک انجام دهید و نمی توانید هر نوری را برای هر فضایی در نظر بگیرید. به طور کلی خط اجرایی شما همان خط فکری طراح است. سعی کنید در این سبک خود را خیلی اذیت نکنید. طراحان سبک کلاسیک می دانند کدام رنگ ها و متریال ها با یکدیگر در هماهنگی کامل هستند و مطمئن باشید همان ها را به شما پیشنهاد خواهند داد.

شرکت سیتاک طراح و مجری ایده های برتر پروژه های ویلایی در سراسر کشور است و همیشه به رایگان مشاور شما خواهد بود. امیدواریم انتخاب نهایی شما شرکت سیتاک باشد و بتوانیم تجربه و تخصص خود را با سلایق و نیازها شما تنظیم نماییم.

                                                                                             مهندس فرهمند

                                                       مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

                                 مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *