دکوراسیون چوبی ویلا

دکوراسیون چوبی ویلا

دکوراسیون چوبی ویلا همانطور که از نامش پیدا و مشخص است به مجموعه دکورهای چوبی در ویلا اطلاق می شود. تقریباً هر چیزی که با چوب ساخته می شود و خاصیت دکوراتیو یا کابردی دارد. شرکت سیتاک با بهره گیری از خلاقیت گروه طراحی خود سعی می کند تا طرح و نگاره ی جدیدی بر همان عناصر قدیمی و آشنا برایتان بسازد. در ادامه این مطلب با سیتاک همراه باشید تا مطمئن شوید خیلی ساده می توان دکوراسیون چوبی ویلا را با جلوه ی بسیار جذاب تری طراحی و اجرا کرد. اگر در طول مطالعه این مطلب سوالی داشتید می توانید با کارشناسان شرکت سیتاک به صورت رایگان مطرح نمایید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

هر جا که بخواهید:

شما در هر کجای ویلا که مایل باشید می توانید چوب را که نمادی از طبیعت است، وارد بحث طراحی ویلا کرده و یا در هر قسمت ویلا، طراحی دکوراسیون داخلی را با چوب انجام دهید. البته متریال های دیگری نیز مانند آجر می توانند در سبک سنتی و بخش نشیمن ویلا کاربرد داشته باشند.

دقت کنید این انتخاب شماست که در کدام قسمت ها و فضاهای داخلی ویلا سبک مدرن داشته باشید و در کدام بخش ها از سبک های دیگر استفاده نمایید. معمولاً توجه به سلیقه شما و تطبیق آنها با ضوابط و اصول دکوراسیون داخلی از مهم ترین وظیفه سیتاک است. نشیمن ویلا، سالن اصلی، اتاق خواب ها، فضاهای ورزشی هر کدام می توانند دکورهای چوبی جداگانه در سبک های مدرن و سنتی داشته باشند. شما فقط نیازها و سلایق خود را با سیتاک در میان بگذارید. طراحی خلاقانه هنر سیتاک است.

دکوراسیون چوبی ویلا
دکوراسیون چوبی ویلا

از آشپزخانه شروع کنید:

مدل ها و متریال های متفاوتی در طراحی کابینت آشپزخانه وجود دارد که می تواند بخشی از سلیقه شما را تامین کند. ولی اگر می خواهید از چوب استفاده کنید می بایست به سمت کابینت های تمام چوب بروید. عمر بالا و زیبایی منحصر به فرد از خصیصه های کابینت آشپزخانه چوبی است. سیتاک برای طراحی بخش آشپزخانه از طراحان برجسته ای استفاده می کند که کاملاً موضوعات مربوط به دکوراسیون داخلی آشپزخانه را درک می کنند.

حتماً شما هم با سیتاک هم عقیده هستید که هر آشپزخانه ای می تواند بسیار خاص و لاکچری طراحی و اجرا شود. سیتاک این قابلیت را دارد که با در نظر گرفتن ابعاد و اندازه آشپزخانه ویلایی شما متریال چوب را به گونه ای طراحی کند که هم کاربردی باشد و هم بتوان جلوه ی بصری دکوراتیو را از آن استنباط کرد.

برای طراحی آشپزخانه ابتدا مکان یابی تجهیزات مورد استفاده در آن بررسی و انجام می شود. نکته ای در طراحی این فضا وجود دارد که اگر به درستی رعایت نشود تمام زحمات و سرمایه شما را هدر خواهد داد. به عنوان مثال نقطه ای که فر و گاز را قرار می دهید می بایست طبق ضوابط، در کنار ماشین لباسشویی و یخچال قرار بگیرد.

در ویلاهای لاکچری و بزرگ معمولاً مطبخ که به همان آشپزخانه اطلاق می شود می تواند مکان مجزایی نسبت به آشپزخانه کوچک که صرفاً برای پذیرایی از میهمانان طراحی شده است، داشته باشد. حتماً شما نیز نمی خواهید که بوی طبخ غذاها در مواقعی که میهمانان در سالن اصلی هستند آنها را اذیت کند. دلیل جدایی بخش طبخ غذا از فضای مخصوص پذیرایی و بار همین امر است. در بخش کوچک برای پذیرایی، چوب می تواند جلوه بصری خیلی زیبایی داشته باشد.

دکوراسیون چوبی آشپزخانه
دکوراسیون چوبی آشپزخانه

چوب را به فضای نشیمن بکشانید:

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا بطور دقیق مشخص می کند که عناصر دکوراتیو چه چیزهایی هستند و دقیقاً می بایست در کدام قسمت ها اجرا شوند. داشتن دیوارهای طراحی شده در نشیمن و دقیقاً پشت محل قرارگیری TV یا پرده نمایش احساس خوبی دارد. اگر از چوب های ترموو یا چوب های نیم سوخته خوشتان می آید می توانیم همان ها را در بخش نشیمن وارد دکور کنیم.

حتی می توانید چوب ها را روی سقف اتاق نشیمن در نظر بگیرید. این نکته را در نظر داشته باشید که چوب ها احساس نوستالژی و حس مثبت خود را در هر حالتی انتقال می دهند. فقط می بایست در طراحی ویلا دقیقاً در نقاطی اجرا شوند که به اندازه ی کافی دید داشته باشند. شما می توانید چوب ها را در اتاق نشیمن در کنار استفاده از سنگ های دکوراتیو و آنتیک تجربه کنید. برای طراحی ویلا با سیتاک تماس بگیرید.

در گذشته از چوب چه در بازسازی ساختمان و چه در طراحی ویلا بر روی سطح استفاده میشد. یعنی چوب ها عملاً حکم کفپوش ها را داشتند. حتی پارکت های چوبی نیز به همین دلیل ساخته شدند که بتوانند احساس خوب را وارد ویلا کنند. طراحی ویلا مدرن کمی متفاوت است با طراحی ویلا کلاسیک . سیتاک ایده های خلاقانه تری دارد. شما می توانید برای کف ویلا، بسیاری از متریال ها را تجربه نمایید. چوب ها و عنصر دکوراتیو چوبی را در بخش های جذاب تری به کار ببرید.

دکوراسیون چوبی نشیمن
دکوراسیون چوبی نشیمن

اتاق خواب و نوستالژی با استفاده از چوب:

ایده های بسیار زیادی در استفاده از چوب برای هر فضایی وجود دارد. ولی زمانی که می خواهید در اتاق خواب خود از چوب استفاده کنید بحث کمی متفاوت است. شما می توانید تخت و کمد های خود را با چوب های منبت کاری شده طراحی و اجرا نمایید. معمولاً در اتاق خواب ویلا به خودی خود از چوب زیادی استفاده می شود. البته این متریال برای تخت و کمد قابل تغییر است.

شما می توانید برای تخت خواب و کمد های پاتختی از MDF نیز استفاده نمایید. در این صورت می توانید چوب های دکوراتیو را روی دیوارها یا سقف اتاق خواب تنظیم کنید. یادتان باشد خیلی اتاق خواب را شلوغ نکنید. زیرا محل آرامش و آسایش هر فردی اتاقی است که در آن می خوابد. سعی کنید میزان نورهای تابیده شده بر روی چوب ها را کم و لایتینگ مرکزی اتاق خواب را سفید در نظر بگیرید.

دانستن این نکات کوچک ممکن است به شما کمک کند که ویلای دلخواه خود را طراحی و اجرا نمایید. زیرا شما برای طراحی و ساخت ویلا هزینه می کنید. باید سلیقه ها و نیازهای شما در طراحی و ساخت ویلا در نظر گرفته شود. البته از ضوابط و اصول طراحی ویلا نیز غافل نشوید. سیتاک از ابتدای تماس شما با کارشناسان مشاور شما خواهد بود.

دکوراسیون چوبی اتاق خواب
دکوراسیون چوبی اتاق خواب

بالکن چوبی در ویلای شما:

یکی دیگر از فضاهایی که می توانید چوب را به عنوان عنصر دکوراتیو استفاده نمایید بالکن است. تراس ها و بالکن ها به دلیل جریان هوای آزاد می توانند محل خوبی برای نشیمن صبح یا عصرگاهی شما و خانواده باشند. بالکنی رو به محوطه ی سبز ویلا که می تواند دارای عناصری مانند آبنما یا دیوار سبز مجزا نیز باشد.

برای بالکن چوبی پیشنهاد می دهیم حتماً از چوب های ترموود استفاده نمایید. این چوب ها تحمل شرایط آب و هوایی مختلف را دارند. با باران به مشکلی بر نمی خورند و معمولاً چوب هایی هستند که روی نمای ساختمان ها کار می شوند.

برقراری ارتباط بصری بین “بالکن / محوطه” و “بالکن / دکوراسیون داخلی” الزامی است. چوب های ترموود را به صورت راش های عمودی و افقی بکار ببرید. چوب های عمودی جلوه بصری با ارتفاع بیشتر را ایجاد می کند و چوب های افقی عرض بالکن را بیشتر جلوه می دهد. ترکیب چوب و آجر توصیه سیتاک است که می تواند بالکنی سنتی را حتی در ویلاهای کلاسیک و مدرن بسازد. البته ترکیب چوب و سنگ آنتیک نیز عالی به نظر می رسد. انتخاب خود را به مشاوران سیتاک بگویید.

بالکن چوبی
بالکن چوبی

چوب در روف گاردن:

شاید بیشترین احساس و کاربرد چوب در روف گاردن ویلای شما باشد. برای اینکه بتوانید روف گاردنی متفاوت داشته باشید می بایست از عنصر چوب به صورت اصولی و دقیقاً سرجای خود استفاده نمایید. چوب ها می توانند دور آتشگاه روف گاردن باشند. می توانند حریم باغچه بام را تشکیل دهند. حتی می توانند در آلاچیق ها استفاده شوند. بنابراین بیشترین کاربرد چوب های دکوراتیو در روف گاردن ویلا است. اگر از ترموود استفاده کنید دیگر نگران پوسیدگی و عمر کوتاه چوب ها در مواقع بارندگی نخواهید بود.

شرکت سیتاک مشاور، طراح و ایده پرداز در بحث دکوراسیون داخلی ویلا است و مشاوره همیشه در سیتاک رایگان است.

چوب در روف گاردن
چوب در روف گاردن

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. عطیه
  ۱۰:۵۷ ۱۳۹۷/۰۹/۲۳

  با سلام و خسته نباشید
  ممنون از توضیحات خوب وکاملتون
  بنده علاقمند به دکوراسیون چوبی شدم ولی چون طرح داخل ویلایم را دوست دارم تصمیم به چوبی کردن نمای ورودی ویلایم دارم
  ولی به خاطر اب و هوای بارونی شمال میترسم مشکل ایجاد شود
  نظر شما چیست؟؟؟

 2. تحریریه سیتاک
  ۱۱:۲۸ ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

  سلام خانم عطیه. ممنون از اینکه مجموعه سیتاک رو برای مشورت انتخاب کردین. قطعا راه کارهای متفاوتی برای استفاده از چوب در نمای خانه های ویلایی در شمال وجود دارد. یکی اینکه استفاده از چوب های نما مثل چوب ترمو و راش و انواع دیگر … همچنین نانو کردن چوب نما هم از راه کارهای دیگریست که قابل اجرا میباشد.
  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره کامل تر به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و یا با تلفن مستقیم ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸ مهندس فرهمند تماس حاصل فرمایید.