ساخت باغچه های سنتی در ویلا

ساخت باغچه در سبک های مختلف در ویلا

باغچه در ویلا
باغچه در ویلا

در طراحی ویلا جانمایی فضاها و رسیدن به ایده ای که بتواند بهترین نقشه را پیاده سازی نماید، بسیار مهم است. شما باید در آغاز راه طراحی و اجرای ویلا به دنبال شرکت های تخصصی و آرشیتکت های حرفه ای باشید. اتفاقی که باید در طراحی ویلا برای شما بیفتد این است که همه چیز در کنار هم و با توجیح صحیح وجود داشته باشد. در محوطه سازی ویلا نیز به همین صورت است.

برای طراحی و ساخت محوطه ی ویلا ابتدا نیازمند نقشه ای دقیق و حساب شده هستید. سپس می توانید بر اساس نقشه ها سلایق و نظرات خود را در دکوراسیون محوطه یا حتی دکوراسیون داخلی ویلا، پیاده سازی نمایید. اگر شما بخواهید سیتاک محوطه ای مدرن را برایتان طراحی می کند. اگر به سبک کلاسیک بیشتر علاقه مند هستید، طراحی ویلا کلاسیک را به شما ارائه می دهیم.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

ساخت باغچه در سبک های مختلف در ویلا

باغچه در ویلا
باغچه در ویلا

در این مطلب می خواهیم در مورد ساخت باغچه های سنتی در ویلا صحبت کنیم. محوطه سازی در ویلا یک فعالیت کاملاً تخصصی است و می بایست بر اساس اصول و قواعد خودش انجام شود. اگر شما نیز می خواهید در محوطه ی ویلای خود باغچه های سنتی داشته باشید این مقاله را مطالعه نمایید و در صورتی که برایتان مفید بود، خواندن آنرا به دوستان خود پیشنهاد دهید. شما می توانید این مطلب را از طریق شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. با سیتاک همراه باشید.

ساخت باغچه در سبک های مختلف در ویلا

باغچه در ویلا
باغچه در ویلا

۱ – جانمایی و طراحی:

برای داشتن باغچه های سنتی در ویلا اولین قدم این است که مشخص نمایید که کجا قصد دارید باغچه را اجرا نمایید. برای اینکار نیاز دارید تا موقعیت آفتاب بر اساس لوکیشن ویلا در ساعات مختلف روز را بررسی نمایید. ممکن است شما باغچه ی سنتی را در محلی پیش بینی نمایید که اصولاً آفتاب به آن نقطه نمی تابد.

بنابراین با اینکار نباید انتظار داشته باشید شاهد رشد گیاهان باغچه ای باشید. کافی است در این زمینه با کارشناسان سیتاک مشورت نمایید. سیتاک بر اساس پلان اصلی ویلای شما بهترین مکان برای ساخت باغچه های سنتی را به شما پیشنهاد می دهد.

نکته ی دیگر که بسیار با اهمیت است این است که طراحی باغچه های سنتی باید به گونه ای خاص و صحیح انجام شود. شکل هندسی باغچه و حتی جانمایی برکه ای کوچک در نزدیکی آن کاملاً وابسته به نظر و سلیقه ی شماست. ولی همین طراحی، باید دارای هماهنگی با دیگر عناصر معمارانه در ویلای شما باشد.

به عنوان مثال باغچه هایی به شکل هندسی لانه زنبوری، می بایست برگرفته از قسمتی در ویلای شما باشد. آن بخش می تواند نمای ویلا یا دکور داخلی ویلای شما باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی نیز باید این هماهنگی با عناصر دیگر کاملاً حس شود. بطور کلی طراحی ویلا عاملی است که وظیفه دارد تا هماهنگی های بصری و کاربردی را در ویلای شما ایجاد نماید. می توانید در هر لحظه از مشاوران سیتاک سوالات خود را بپرسید.

ساخت باغچه در سبک های مختلف در ویلا

باغچه در ویلا
باغچه در ویلا

۲ – سیستم تاسیساتی:

شاید به نظرتان سیستم تاسیساتی برای باغچه نیاز نباشد. در صورتی که اینطور نیست. اگر بخواهید باغچه های سنتی را در حیاط خانه ی خود اجرا نمایید حق با شماست. زیرا شما همیشه در خانه هستید و برای آبیاری باغچه مشکلی نخواهید داشت. ولی زمانی که صحبت از طراحی ویلا است یعنی ممکن است شما زمانهای کمی را در ویلای خود بگذرانید. بنابراین لازم است که از سیستم آبیاری قطره ای استفاده نمایید.

هم برای باغچه های سنتی که طراحی و اجرا کرده اید و هم برای درختانی که دور تا دور ویلا کاشته اید. این سیستم به شما کمک می کند تا بدون حضور شما، همیشه آب مناسب و کافی به درختان و فضای سبز ویلای شما برسد.

طراحی و پیاده سازی سیستم تاسیساتی آبیاری قطره ای نیازمند لوله کشی زیرکار است. بنابراین در مراحل اجرا می بایست ابتدا مسیر دقیق لوله کشی تعیین شود و سپس بر اساس نظر کارشناسان تاسیسات کشاورزی، لوله های مناسب خریداری و با رعایت اصول مهندسی، اجرا شود. حتماً در هنگام خرید لوله های آبرسانی سعی نمایید از بهترین کیفیت لوله ها استفاده نمایید.

زیرا در صورتی که لوله های نامرغوب را بکار ببرید ممکن است خسارات بیشتری در مقایسه با استفاده از لوله های نو و با کیفیت برایتان پیش بیاید. پس از لوله کشی با استفاده از شیر برقی می توانید تعیین نمایید که چه ساعاتی در روز عمل آبیاری انجام شود. در خاطر داشته باشید با هوشمند سازی آبیاری، می توانید خودکار و به صورت هوشمند آبیاری فضای سبز را انجام دهید.

ساخت باغچه در سبک های مختلف در ویلا

باغچه در ویلا
باغچه در ویلا

۳ – استفاده از متریال صحیح:

اگر می خواهید در حیاط ویلای خود باغچه های سنتی داشته باشید می بایست در مرحله ی طراحی ویلا و تهیه ی نقشه های فاز ۲ متریال های اجرایی را مشخص نمایید. شما می توانید در کنار باغچه های سنتی، برکه های کوچک آب یا حوض های فواره دار سنتی را اجرا نمایید. برای این منظور می توانید از متریال سنگ و آجر استفاده نمایید. هر نقطه از ویلای شما که با آب سر و کار دارد می بایست عایق شود. البته خیلی محوطه ی ویلا نیاز به عایق کاری ندارد ولی حوض را باید عایق نمایید.

آجرها در فضای سنتی محوطه ی ویلا شاهکار می کنند. شما می توانید در رنگ های مختلف آجرها را خریداری نمایید و دورتادور حوض یا دور باغچه های سنتی را با آجر کار کنید. آجرها از متریال اصلی در طراحی ویلا مدرن هستند. آجرها حس و حال خاص خودشان را دارند. فضای سنتی با آجرها راحت تر شکل می گیرند. البته از کاشی های آبی فیروزه ای نیز می توان برای دیواره های حوض استفاده کرد.

ساخت باغچه در سبک های مختلف در ویلا

باغچه در ویلا
باغچه در ویلا

۴ – نور و رنگ:

هر وقت صحبت از طراحی و ساخت فضاهای سنتی چه در دکوراسیون داخلی ویلا و چه در محوطه سازی می شود، رنگ و نور بیشترین تاثیر را خواهد داشت. می توانید از نورهای رنگی استفاده نمایید که بتواند فضای داخلی و محوطه را شبیه به پنجره های هزار رنگ خانه های سنتی قدیمی کند. حتی در مواقعی این امکان را خواهید داشت که آلاچیق های کاملاً سنتی را طراحی و اجرا نمایید.

این عمل بیشتر در هنگام طراحی ویلا کلاسیک رخ می دهد. شما می توانید دور تا دور آلاچیق را با استفاده از پنجره های ۸ ضلعی که دارای شیشه های رنگی هستند کار کنید. استفاده از رنگ های آبی، فیروزه ای، سبز، سفید، زرد و نارنجی به شدت توصیه می شود. این رنگ ها می توانند حس و حال فضاهای سنتی و قدیمی را تداعی کنند.

برای باغچه های سنتی می توانید از نورهای زمینی در رنگ های مختلف استفاده کنید. این نورها در لای گیاهان مخفی می شوند و در شب جلوه ی بسیار زیبایی به باغچه ی سنتی ویلای شما می دهند. باغچه ای که آجر کاری شده است و در نقاط مختلف نورهایی به رنگ های مختلف دارد چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

ضمن اینکه برای روشنایی اصلی باغچه می توانید از لامپ های قارچی یا از چراغ های پارکی نیز استفاده نمایید. نورپردازی حوض نیز باید از کف حوض و بالای دیواره های آن انجام شود. زمانی که فواره ی کوچک حوض را فعال می کنید، درخشش آب و رقص نور جلوه گری خواهد کرد.

شرکت سیتاک ایده پرداز، طراح و مجری ایده برتر در زمینه ی طراحی ویلا است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *