سبک های طراحی ویلا

سبک طراحی ویلا مدرن و لاکچری

طراحی ویلا مدرن
طراحی ویلا مدرن

همانطور که می دانید در طراحی ویلا سبک های مختلفی با خصوصیات و مشخصات کاملاً متفاوتی وجود دارد. شما می توانید برای طراحی ویلای خود از یکی از سبک های موجود استفاده نمایید. نکته ای که وجود دارد این است که می بایست تمامی اجزای یک طراحی استاندارد از یک سبک خاص تبعیت نماید. به عنوان مثال اگر طراحی ویلا کلاسیک را برای اجرا در زمین ویلایی خود انتخاب کرده اید، می بایست معماری، نما، دکوراسیون داخلی و محوطه ی ویلا را با همین سبک کلاسیک طراحی و اجرا نمایید.

کافی است در این زمینه با مشاوران سیتاک مشورت نمایید. شرکت سیتاک آماده ی ارائه ی مشاوره رایگان در زمینه طراحی نقشه های مختلف در انواع سبک ها است و این مشاوره همیشه رایگان است. در این مقاله با سیتاک همراه باشید تا سبک های طراحی ویلا را بشناسیم و در مورد ساخت ویلا در سبک های مختلف با یکدیگر صحبت کنیم.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

سبک طراحی ویلا کلاسیک و لوکس

طراحی ویلا کلاسیک
طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا به سبک کلاسیک:

یکی از پر طرفدارترین سبک های طراحی معماری در ایران، سبک کلاسیک است. در این سبک تمامی عناصر موجود در نما و حتی بخش هایی از طراحی دکوراسیون داخلی، نشان دهنده شکوه و تجمل و اشراف گرایی است. سبک کلاسیک از اوایل دوره ی رنسانس در شهر رم ایتالیا پدید آمد. ویژگی های بارز این سبک بیشتر در نمای ویلا جلوه گری می کند. البته شما می توانید تمامی این ویژگی ها را به داخل ویلا نیز بکشانید.

در میان تمامی سبک های موجود و مناسب برای طراحی ویلا، سبک کلاسیک پر هزینه ترین سبک در اجرا است. این هزینه برای ساخت و اجرای ستون های بلند و سر ستون ها در نما می باشد که می توانند به شکل مجسمه های با شکوه باشند. استفاده از ابزارهای سنگ و فرم حجمی که به نما داده می شود زیبایی و شکوه نماهای کلاسیک را دو چندان می کند.

در واقع سبک کلاسیک بیانگر توانایی و عظمت صاحب ویلا است. در ایران باستان نیز در مدل های ساخت کاخ از این سبک استفاده میشده است. در خاطر داشته باشید که اگر قصد طراحی ویلا کلاسیک را دارید، توجه به جزئیات باید در دستور کار نظارت روزانه ی شما بر اجرا باشد. کوچکترین اشتباهی در اجرا می تواند نماهای کلاسیک را خراب نماید و از ارزش آن بکاهد.

نمای ویلا

پله پله ساختن نمای کلاسیک برای ویلا آنهم در بخش هایی که تراس یا بالکن وجود خواهد داشت، یکی از ضروریات کارهای کلاسیک است. استفاده از سراهی ها و پنجره های متقارن، طاق و قوس ها، ابزارها و تزئینات سنگ از جمله بدیهیات این سبک محبوب می باشد. در واقع تمام زیبایی این سبک، در استفاده صحیح از تمامی این عناصر در کنار یکدیگر شکل می گیرد. در خاطر داشته باشید برای نمای ویلای خود می توانید از سنگ های ساختمانی تراورتن سفید استفاده نمایید.

البته طرح ها و رنگ های دیگری در دسته بندی تراورتن ها وجود دارند که استفاده از آنها به سلیقه ی شما بر می گردد. معمولاً برای ساختمان های بلند که در سبک کلاسیک طراحی می شوند، می توان بجای سنگ از سیمانکاری استفاده کرد. استفاده از سیمان سفید و ابزارهایی که با رابیتس کاری روی نما ایجاد می شود، به مراتب ارزان تر و با صرفه تر از اجرای نما با سنگ، تمام می شود.

طراحی ویلا به سبک مدرن و لاکچری

طراحی ویلا مدرن
طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن:

طراحی ویلا مدرن یکی از سبک هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. اگر می خواهید ویلایی متفاوت برای خانواده ی خود بسازید می توانید از سبک زیبای مدرن استفاده نمایید. ویلاهای مدرن دارای خصوصیات ویژه ای هستند. پلانی که دارای خلاقیت در طراحی باشد و با تغییرات حجمی در معماری طراحی شود، می تواند طرفداران و علاقه مندان بسیاری را به سوی خود بکشاند.

اولین تفاوتی که سبک مدرن با سبک کلاسیک دارد این است که از قاعده ی تقارن خارج می شود. نیازی نیست حتماً پنجره ها در این سبک به صورت متقارن باشد. در سبک مدرن با حجم ها و محل قرار گیری فضاهای مختلف بازی می شود. معمولاً آرشیتکت های خلاق می توانند نماها و ویلاهای مدرن را خلق کنند. در سبک مدرن نماها می تواند صاف و یکدست نباشد. سقف یکی از اتاق ها می تواند کف بالکن و تراس یکی از اتاق ها یا فضاها در طبقه بالایی باشد. حجم هایی بیرون زده از فرم اصلیه نما از خصوصیات بارز این سبک است.

متریال:

متریال هایی که باعث خلق نماهای مدرن در طراحی ویلا می شود، بسیار گسترده هستند. اصولاً محدودیتی برای استفاده از متریال ها نیست. استفاده از سنگ های ساختمانی، در کنار استفاده از فلزات برای قاب پنجره ها می تواند نمایی مدرن و زیبا را شکل دهد. حتی آجرها نیز در نماهای مدرن جایگاه خاص خود را دارند. بخشی از نمای اصلی می تواند با آجرهای مخصوص نما اجرا شود که این تفاوت به طراحی داخلی و فضاهای داخلی ویلا نیز کشیده می شود. چوب های ترموود نیز می توانند بجای فلزات برای قاب پنجره ها استفاده شوند.

یا اینکه جزئی از متریال های اصلی برای شکل گیری نمای ویلا باشند. در طراحی ویلا چیزی که بیشتر اهمیت دارد این است که بتوانید تعادل خوبی بین فضاهای مختلف برقرار کنید. نمای ویلا، دکوراسیون داخلی ویلا، محوطه و فضای سبز می بایست از یک مدل مشخص در طراحی پیروی کنند. در غیر این صورت ناهماهنگی ایجاد شده در ویلا ممکن است همه چیز را خراب کند.

طراحی ویلا به سبک ایرانی و لوکس

طراحی ویلا ایرانی
طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلا ایرانی:

یکی دیگر از سبک های طراحی ویلا در ایران که بیشتر در شهرهای مرکزی و تاریخی کشور، مورد استفاده قرار می گیرد، سبک ایرانی است. استفاده از آجرهای خشتی در نما از مشخصه های بارز این سبک است. سبک ایرانی نیازمند خلق حیاطی ایرانی در طراحی است.

شما می بایست در حیاط خصوصی ویلا سنت های معماری ایرانی را رعایت نمایید. استفاده از حوض آب و کنگره هایی که دورتادور حیاط مرکزی کشیده می شود، به جذابیت ویلای شما در این سبک کمک شایانی می کند.

متریال هایی مانند پنجره های رنگی و درب های سنتی چوبی توصیه سیتاک برای خلق فضاهای ایرانی در ویلای شماست. شما می توانید با جانمایی ایوان هایی برای تماشای حیاط، بیش از پیش به خصوصیات اصلی این سبک در طراحی نزدیک شوید. در کنار خلق فضاهای ایرانی می توانید از تکنولوژی های روز جهان در سیستم های تهویه مطبوع نیز استفاده نمایید.

ویلاهای ایرانی نباید به گونه ای طراحی شود که شما در آن احساس رضایت نداشته باشید. نورپردازی ویلاهای ایرانی کار بسیار سختی است که البته تخصصی نیز هست. توصیه می شود برای طراحی و اجرای ویلا در سبک های مختلف و نورپردازی آنها حتماً با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

شرکت سیتاک طراح و مجری ایده های برتر در سبک های مختلف پروژه های ویلایی است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *