سقف در طراحی ویلا

سقف در طراحی ویلا

طراحی ویلا یکی از نیازهای امروزه زندگی لاکچری است. همانطور که  می دانید شرکت های زیادی هستند که طراحی ویلا را انجام می دهند. چیزی که حائز اهمیت است این است که شما به کدامیک از شرکت ها اعتماد میکنید. نگاه سیتاک در طراحی و اجرای ویلا پاسخ صحیح به نیازهای شما در بخش معماری ویلا و همچنین لاکچری طراحی شدن یک پروژه ویلایی است.

سیتاک بر این عقیده است که شما لایق در اختیار داشتن ویلایی لوکس و زیبا از هر لحاظ هستید. بنابراین ممکن است در مراحل طراحی گاهی سلیقه شما با نظر کارشناسان سیتاک مقایر باشد. شما می توانید در هر لحظه با کارشناسان سیتاک در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. امروز قصد داریم در مورد طراحی سقف در ویلا صحبت کنیم. لطفا با سیتاک همراه باشید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

سقف در طراحی ویلا
سقف در طراحی ویلا

طراحی ایده یا ایده طراحی:

سیتاک معتقد به استفاده از ایده های ساده است. هر ایده ای اگر فرصت بروز پیدا کند می تواند شگفتی آفرین باشد. بنابراین پیشنهاد  می دهیم که جلوی ایده هایی ساده که از روی خلاقیت برخاسته اند را نگیرید. سقف ویلای شما کمک زیادی به لاکچری شدن و خاص شدن پروژه ویلایی شما می کند.

تمام ابهت و شکوه ویلای شما اول به طراحی نما و سپس به طراحی سقف آن بستگی دارد. در این بخش حتماً همکاران بخش معماری سیتاک از شما سبک مورد علاقه تان برای طراحی ویلا را سوال می کنند. انتخاب سبک دلخواه شما در طراحی نقشه های معماری بسیار اهمیت دارد. اگر نظر و سلیقه ی شما طراحی ویلا کلاسیک است حتماً می بایست سقف ویلای شما نیز به سبک کلاسیک طراحی و اجرا گردد. اگر طراحی ویلا مدرن را بیشتر می پسندید، سقف مدرن را نیز برای اجرا مورد نظر قرار می دهید.

معمولاً سقف های کلاسیک دارای مشخصه هایی با جزئیات زیاد است. گچ بری های خاص یکی از همین مشخصه ها است. شما در سبک کلاسیک ناچار به استفاده از این هنر می باشید. مطمئن باشید در اجرا نیز بسیار سقف زیبایی را خواهید داشت. پتینه کاری و استفاده از ابزارهای نوین و جدید که هر کدام با ریزه کاری های فراوان و صرفاً با هنر دست روی سقف ویلایتان کار خواهند شد.

سقف های کلاسیک معمولاً با استفاده از ویژگی ارتفاع لاکچری می شوند. معمولاً برای ویلاهای دوبلکس سقف های بلند در نظر می گیرند. سقف هایی با ارتفاع ۷ متر به بالا می توانند ستون هایی بی نظیر را در طراحی داشته باشند. ستون هایی که ویلای شما را تبدیل به یک قصر زیبا و دلنشین می کند.

برای ساخت ویلا و آغاز پروژه ای لاکچری هم اکنون مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ایده در طراحی سقف
ایده در طراحی سقف

طراحی ویلا و نورپردازی سقف:

سقف ویلای شما در صورتی بسیار لاکچری می شود که علاوه بر آنکه با دقت روی جزئیات آن کار می شود، دارای نور خوبی هم باشد. عموماً روشنایی اصلی فضای های داخلی ویلا از سقف گرفته می شود. بنابراین دقت و ظرافت در طراحی سقف اهمیت پیدا می کند. سیتاک پیشنهاد میدهد برای هر سقف یک لوستر متناسب با فضا در نظر بگیرید. لوسترها هم برای سبک مدرن و هم برای سقف های کلاسیک بیشترین بازخورد را خواهند داشت.

امروزه صنعت لوستر و  روشنایی به حدی پیشرفت کرده است که می توان گفت چیزی در زیبایی و خاص بودن کم ندارد. لوستر های مدرن و کوچک برای اتاق خواب ها و لوستر های بزرگ و کلاسیک برای سقف های اصلی پذیرایی پیشنهاد می گردد. انتخاب صحیح هر لوستر بر اساس نوع کاربری فضاهای مختلف بسیار حائز اهمیت است.

سیتاک پیشنهاد می دهد  که در نورپردازی سقف ویلای خود فقط به استفاده از لوستر ها بسنده نکنید. شما هنوز گزینه های بیشتری هم برای انتخاب دارید. نورهای تزئینی و نورهای مخفی می توانند جلوه ی دیگری به دکوراسیون داخلی ویلای شما دهند. پس با استفاده از کمی خلاقیت در ترکیب رنگ ها و نورهای مختلف می توانید با کمترین هزینه ها ویلایی لاکچری بسازید.

استفاده از نورهای مخفی در اتاق خواب ها و اتق نشیمن و استفاده از نورهای تزئینی مانند نورهای خطی و ستاره ای برای پذیرایی پیشنهاد می گردد. یادتان باشد سادگی را در نورپردازی رعایت نمایید. سقف های بسیار شلوغ ممکن است باعث پایین آمدن کیفیت طراحی گردد. روی هنر و خلاقیت همکاران ما در بخش طراحی حساب کنید.

طراحی ویلا و نورپردازی سقف
طراحی ویلا و نورپردازی سقف

متریال های سقف در طراحی ویلا:

یکی از مواردی که در هنگام طراحی ویلا به آن توجه می شود، متریال های اجرایی است. به طور کلی در طراحی هر بخش از ویلا به متریالی که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی از آن استفاده کرد توجه می شود. متریال هایی مانند گچ و هنر گچبری، سقف های کشسان و پتینه کاری متریال های مرسوم در اجرای سقف هستند.

بعضی از متریال ها نیز برای مناطق خشک پیشنهاد می شود. استفاده از متریال کناف یکی از همین متریال ها است که برای مناطق مرطوب مناسب نمی باشد. از کناف می توان هم در بخش اصلی سقف و هم در بخش نورمخفی و ساخت باکس های دکوراتیو استفاده کرد. متریال گچ و استفاده از هنر گچبری فقط در سبک کلاسیک و کناف و سقف های کشسان یا تلفیقی از این متریال ها در سبک های مدرن اجرا می شود.

متریال در سقف در طراحی ویلا
طراحی ویلا و نورپردازی سقف

هزینه های طراحی سقف:

معمولاً طراحی نقشه هایی برای دکوراسیون داخلی چه در سبک کلاسیک باشد و چه مدرن خیلی با یکدیگر تفاوت نخواهند داشت. اختلاف هزینه ها در اجرای طرح های مختلف است. به عنوان مثال سقف های ساده با قیمت بسیار پایین تری اجرا می شوند تا سقف هایی با ابزارهای زیاد.

بنابراین توصیه می شود ابتدا از افراد با تجربه و شرکت های معتبر در زمینه طراحی ویلا مشاوره بگیرید. با آنها در زمینه سبک مورد علاقه تان و هزینه های مترتب در اجرا صحبت کنید. یقین داشته باشید اجرای ویلا در سبک کلاسیک با هزینه های بالاتری نسبت به طراحی و اجرا در سبک مدرن تمام خواهد شد.

البته طرحی از سبک کلاسیک که دارای جزئیات و ابزارهای زیادی باشد. ابزارهایی که روی سقف ها و ستون های دکوراتیو گچبری خواهند شد. معمولاً در سقف های کلاسیک پتینه کاری یکی از اجزای جدا نشدنی خواهد بود. هزینه های پتینه کاری درجه ۱ چیزی حدود ۳ برابر نقاشی درجه ۱ است.

بنابراین به طور دقیق نمیتوان هزینه های اجرای سقف را تخمین زد. مگر اینکه طراحی سقف تمام شده باشد. در این صورت یک محاسبه ساده نیز شما را به عدد و رقمی منطقی در هزینه های تمام شده می رساند. البته اگر این برآورد قیمت توسط افراد خبره صورت گرفته باشد به طور حتم درصد خطای کمتری خواهد داشت. به هر حال هزینه هایی در اجرا وجود دارد که ممکن است از دید شما به عنوان کارفرما پنهان شده باشد.

سیتاک مشاور شما در بخش تخمین هزینه ها و برآورد قیمت می باشد.

شما برای طراحی و اجرا و حتی بازسازی سقف فضاهای مختلف در ویلای خود مراحل زیر را طی خواهید کرد:

  • طراحی و ایده پردازی اولیه و اندازه برداری
  • انتخاب سبک دکوراسیون داخلی
  • طراحی تصاویر ۳D
  • برآورد های اجرا
  • آغاز فعالیت اجرایی
شرکت سیتاک طراح، ایده پرداز و مجری پروژه های ویلایی در سراسر کشور آماده ارائه مشاوره رایگان می باشد. کافی است با تلفن های زیر جهت مشاوره و برآورد اولیه هزینه ها تماس بگیرید.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *