طراحی اتاق نشیمن در ویلا

طراحی اتاق نشیمن در ویلا

طراحی اتاق نشیمن در ویلا یکی از فضاهایی است که عموماً مورد توجه است. در طراحی ویلا رسیدن به تفکیک فضاها و اختصاص هر بخش به هر کاربری نیازمند دانش و تخصص است. در ساختن ویلایی ارزشمند که دارای ارزش افزوده باشد می بایست به نکات بسیاری توجه نمایید. شرکت سیتاک مشاور شما در زمینه طراحی ویلا، ساخت ویلا و طراحی و اجرای محوطه ویلا است.

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

با کارشناسان سیتاک مشورت نمایید تا جدیدترین ایده ها در امر طراحی ویلا در اختیارتان قرار بگیرد. یادتان باشد طراحی ویلا از جمله امور تخصصی و مهندسی است که حتماً می بایست زیر نظر یک شرکت مهندسی انجام شود. با سیتاک همراه باشید.

طراحی اتاق نشیمن در ویلا
طراحی اتاق نشیمن در ویلا

اتاق نشیمن در پلان معماری:

اولین کاری که در تفکیک فضاها باید صورت پذیرد رسیدن به پلان اولیه ویلا است. معمولاً آرشیتکت بر اساس ابعاد زمین و جهت جغرافیایی، نقشه معماری ویلا را آماده می کند. در نقشه معماری تمامی فضاهای داخلی در ویلا کاملاً مشخص می شوند. سالن اصلی پذیرایی، اتاق خواب ها، آشپزخانه و فضای نشیمن از جمله همین فضاهای داخلی است.

یکی از ارکانی که در پلان معماری مشخص می شود ابعاد و اندازه های دقیق هر فضا است. در نقشه معماری متراژ اتاق خواب ها و فضای نشیمن و دیگر فضاها کاملاً مشخص شده است. در این مرحله شما می توانید نیازهای خود در متراژ را به آرشیتکت پروژه انتقال دهید. تعداد خواب ها و همچنین متراژی که در سالن اصلی مورد نیاز شماست، در پلان معماری دیده می شود و بر اساس آن طراحی ویلا شکل می گیرد.

اتاق نشیمن نیز در پلان معماری به همین صورت است. ابتدا جانمایی اتاق نشیمن کاملاً مشخص می شود. بر اساس نقشه معماری شما میدانید که چه متراژی به اتاق نشیمن اختصاص داده شده است. شما می توانید برای فضای نشیمن برنامه ریزی داشته باشید و ایده های خود را در طراحی دکوراسیون داخلی کاملاً اجرایی نمایید.

اتاق نشیمن در پلان معماری
اتاق نشیمن در پلان معماری

اتاق نشیمن در طراحی دکوراسیون داخلی:

در زمان اجرای ویلا اولین نکته این است که شما طبق نقشه معماری و با رعایت کامل ابعاد و اندازه ها عملیات اجرایی را انجام دهید. تیغه کشی های داخلی می بایست بر اساس پلان معماری باشد تا ابعاد و اندازه هایی که آرشیتکت پروژه در نظر گرفته است، با دقت اجرا شوند.

پس از اینکه فضاهای اصلی را اجرا کردید و وارد مرحله نازک کاری شدید می بایست طراحی دکوراسیون داخلی را بر اساس تفکیک هر فضا انجام دهید. یعنی برای سالن اصلی پذیرایی طراحی خاص خود و برای اتاق نشیمن دکوراسیون مخصوص به خود را طراحی و اجرا نمایید. پیشنهاد می دهیم در فضای نشیمن از متریال های اصلی مانند سنگ و چوب که در نمای ویلا نیز کار می شود، استفاده نمایید.

این بخش از ویلای شما دارای اهمیت بسیاری است. اتاق نشیمن در ویلا می تواند بسیار لاکچری و یا حتی بسیار معمولی طراحی شود. این کاملاً وابسته به نظر و سلیقه شماست. اینکه شما چه سبکی را برای طراحی ویلای خود در نظر دارید مهم است. زیرا می بایست در دکوراسیون داخلی را نیز با همان سبک فرآیند اجرایی را انجام دهید.

ویلاهای مدرن می توانند نشیمن سنتی و یا حتی نشیمن ترکیبی نیز داشته باشند. ولی این تغییر را در سبک کلاسیک پیشنهاد نمی دهیم. اگر شما از طرفداران سبک کلاسیک برای ویلا هستید، بهتر است اتاق نشیمن در ویلا را نیز با سبک کلاسیک اجرا نمایید.

پیشنهاد ما:

استفاده از چوب های ترموود و شومینه های دکوراتیو در اتاق نشیمن از جمله پیشنهادات سیتاک است. این متریال ها در طراحی ویلا مدرن معنا دارد. البته شما می توانید از ترکیب آجر و چوب نیز برای رسیدن به زیبایی بیشتر بهره ببرید. ولی یادتان باشد استفاده از سنگ های آنتیک و دکوراتیو تنها در بخشی از اتاق نشیمن جلوه خواهد داشت. شما می توانید هنگامی که سبک طراحی ویلا کلاسیک را در نظر دارید، از سنگ های تزئینی اسلب و همچنین سنگ های دکوراتیو در اتاق نشیمن بهره ببرید.

اتاق نشیمن در طراحی دکوراسیون داخلی
اتاق نشیمن در طراحی دکوراسیون داخلی

برای اتاق نشیمن کانسپتی در نظر بگیرید:

همیشه داشتن خلاقیت در طراحی ویلا تاثیر گذار است. شما می توانید با استفاده از تجربه گروه های تخصصی در طراحی و اجرای ویلا و فقط با استفاده از عنصر خلاقیت هر فضایی را شکل دهید. خلاقیت باعث می شود شما با هزینه های بسیار اندک طرح های متفاوتی در ویلای خود خلق نمایید. طرح هایی که می تواند به لحاظ بصری مخاطبان شما را تحت تاثیر قرار دهد. در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا می توان کانسپت های متعددی را در نظر داشت.

سیتاک پیشنهاد می دهد در اتاق نشیمن نیز کانسپت خاصی را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال آرامش در کنار صمیمت می تواند کانسپت خوبی برای فضایی به نام نشیمن باشد. فضایی که شما و خانواده را برای مدتی کنار هم خواهد نشاند. حال ممکن است این گردهمایی صرفاً برای تماشای برنامه مورد علاقه یا فقط یک گپ زدن ساده باشد.

زمانی که در طراحی دکوراسیون داخلی هر فضا از کانسپت تعریف شده تبعیت می کنید، ذهنیت شما شکل خواهد گرفت. دقیقاً می دانید که می خواهید چه اتفاقی در بخش های مختلف ویلای شما بیافتد.

کانسپت هیجان یا کانسپت استفاده از طبیعت از بخش های مختلف ویلا نشان دهنده میزان ذوق و شوق شما به زندگی و صمیمیت با افراد مختلف خانواده است. پیشنهاد سیتاک این است که با استفاده از نورگیر ها و ترفند های گوناگون طبیعت را به داخل ویلای خود بکشانید. هر چند که ویلای شما در دل طبیعت ساخته شده باشد.

کانسپتی در اتاق نشیمن
کانسپتی در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن و نورپردازی:

یکی دیگر از مولفه های مهم در زیبایی داخلی ویلا بحث نورپردازی است. شما می توانید در مرحله طراحی ویلا و طراحی پلان های داخلی بحث نورپردازی را بگنجانید. به این صورت که هر بخش را با توجه به کاربری مشخص آن بخش نورپردازی کنید. معمولاً در طراحی ویلا سالن های اصلی که برای پذیرایی از میهمانی ها و جشن ها در نظر گرفته می شود، نور اصلی بیشتری در نظر گرفته می شود.

شما می توانید برای اتاق نشیمن در ویلا از نورهایی با خاصیت سایه روشن استفاده نمایید. نیاز نیست که اتاق نشیمن در ویلای شما با نور بسیار زیاد طراحی شود. شما می خواهید در این فضا آرامش بیشتری را تجربه نمایید.

استفاده از نورهای خطی نیز از توصیه های دیگر سیتاک برای اتاق نشیمن است. شما می توانید با استفاده از خاصیت متریال های مورد استفاده در ویلا نورپردازی را انجام دهید. به عنوان مثال برای نورهایی که می خواهید روی چوب های ترموود بتابانید از نورهای خطی و مخفی استفاده نمایید.

شما به راحتی می توانید با استفاده از چاکراهایی که در سقف کاذب ایجاد می کنید منبع نور را مخفی نمایید. مخاطب شما در این حالت فقط چوب ها یا آجرهایی را می بیند که پشتشان با نورهای سفید و یخی تزئین شده است.

هر چه متریال ها در اتاق نشیمن تیره تر باشند نیاز دارید نورهای سفید بیشتری را وارد فضا کنید. اگر از سنگ های آنتیک در دکور داخلی استفاده می نمایید می توانید نورهای رنگی را نیز در دستور نورپردازی قرار دهید. نورهای رنگی ممکن است چشم شما را اذیت کنند. بنابراین با دقت بیشتری از این نورها استفاده نمایید. نورپردازی جلوه ی نهایی تلاش ما در دکوراسیون داخلی ویلا را نمایان می کند و زیبایی را برای ویلایتان از نو تعریف می کند.

شرکت سیتاک مشاور، طراح، ایده پرداز و مجری ویلاهای لاکچری در سبک های کلاسیک و مدرن است.

نورپردازی اتاق نشیمن در طراحی ویلا
نورپردازی اتاق نشیمن در طراحی ویلا

مهندس فرهمند

مشاور و همراه در امور اجرایی از طراحی تا اجرا و تحویل پروژه

مشاوره و هماهنگی بازدید:  ۰۹۱۹۸۲۰۶۲۹۸

امیدوارم که این مقاله هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و به کمکش تونسته باشید جواب سوالتون رو پیدا کنید. در صورتی که در رابطه با این مطلب سوال یا مشکلی داشتید در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنیددر ضمن برای حمایت از ما این مطلب رو لایک کنید و امتیاز بدید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

برای اطلاع از آخرین اخبار و متدهای روز دنیا به جمع طراحان سیتاک بپیوندید!

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۰۰۵

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *